Přejít na obsah

Sluneční rolo


dasbag

Doporučené příspěvky

taky by me to zajimalo, docela se po nem shanim ale nejde sehnat za lepsi cenu nez 1500, a vzhledem k tomu ze muzna pujdu do folii, by mi to pak bylo k nicemu.

ja du učite do folii ,tak za litr stebou to plato vyměnim(mam tu roletku)

Editováno: , autor: zdeno77
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu se vrátím. Nevíte jak jsou uchycené háčky na zaháknutí rola? Díval jsem se po O v 2 salonech, ale neměli nikde s rolem. Díky.

P.S. Háčky se prodávají s novým rolem nebo jdou sehnat i zvlášť? Samotné rolo už totiž mám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

číslo dílu nevim obědnával jsem to přes Škoda

prodávají se i zvlášť, a zvlášť se prodávají i šroubky k nim. Můžu se zeptat na zkušenost s montáží? Jakým způsobem se dá oddělat to plastové obložení kolem okna víka kufru, případně není problém s 3. brzdovým světlem, který je s tím obložením v jednom celku? Zjistil sem, že zřejmě je nutné obložení oddělat a úchytky přišroubovat přes plast zevnitř. Ty úchytky mají navíc takové patky, aby se na místě netočily. Takže toho se bojím nejvíc a nevím jak na to. Otvory do plata asi nebude problém, když se to pořádně odměří (podle mne není třeba shánět nové plato s otvory).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prodávají se i zvlášť, a zvlášť se prodávají i šroubky k nim. Můžu se zeptat na zkušenost s montáží? Jakým způsobem se dá oddělat to plastové obložení kolem okna víka kufru, případně není problém s 3. brzdovým světlem, který je s tím obložením v jednom celku? Zjistil sem, že zřejmě je nutné obložení oddělat a úchytky přišroubovat přes plast zevnitř. Ty úchytky mají navíc takové patky, aby se na místě netočily. Takže toho se bojím nejvíc a nevím jak na to. Otvory do plata asi nebude problém, když se to pořádně odměří (podle mne není třeba shánět nové plato s otvory).

no víc bych se bál toho plata než háčků. Na plastovém krytu jsou šroubky a jinak je ta nacvaknuté a oddělá se jen spodní díl asi tak po začátek okna

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no víc bych se bál toho plata než háčků. Na plastovém krytu jsou šroubky a jinak je ta nacvaknuté a oddělá se jen spodní díl asi tak po začátek okna

Jj, předně tak. Jinak montáž je trochu drbačka. Doporučuji pořádně proměřit a dat háčky co nejvíce nahoru, aby ti nevznikla mezera mezi začátkem okna a roletky. Mám to dodělané a jsem spokojen. Folie jsou také dobré, ale já jsem do nich nechtěl jít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, předně tak. Jinak montáž je trochu drbačka. Doporučuji pořádně proměřit a dat háčky co nejvíce nahoru, aby ti nevznikla mezera mezi začátkem okna a roletky. Mám to dodělané a jsem spokojen. Folie jsou také dobré, ale já jsem do nich nechtěl jít.

"...Háčky co nejvíce nahoru...", tak tím "nahoru" se určitě myslí při zavřeném kufru, že ? Dala by se nějak popsat ta montáž? Otvory do plata předpokládám nějak vyvrtat, vypilovat podle zobáčků na rolu. Jak na háčky rola? Zřejmě bude nutné demontovat obložení na víku kufru (ten černý plast). Jestli jsem to našel správně, tak se musí demontovat spodní část plastu na kufru (velký plast), poté jde demontovat teprve samotné obložení na víku kufru do nějž se montují háčky.Nemám s demontáží obložení žádné zkušenosti. Je demontáž těch plastů snadná, má se dát na něco pozor, nelámou se tam nějaké úchytky obložení? Co 3. brzdové světlo, nehýbe se s ním? Odhaduji, že do toho obložení se pak vyvrtají otvory do kterých se přišroubují háčky rola. Na háčcích jsou ještě nějaké patky, asi aby lépe držely. Na ně se dělají také zvlášť otvory do obložení? Díky moc za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Proč z toho děláte takovou vědu - koupil jsem roletku odpovídající šířky v Mototechně a přišrouboval samořeznými šroubky (součást balení) k zadnímu platu. Háčky ke kterým se upevňuje vytažná roletka jsem opět na samořezky přichytil do horního plastového okraje. Mám to tam už 2 roky a v pohodě to funguje. Nic se nekroutí a je pořád pěkná. Výhoda oproti fóliím je, že když cheš mít průhledné zadní okno tak jí stáhneš a je to. Fólie mám lepené na zadních bočních oknech a tam jsou OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...