Přejít na obsah

Dovoz nové Škodovky z Dánska aneb „UROB SI SÁM“


singlir01

Doporučené příspěvky

Hlavne nevim, jestli pocitam dobre. Driv to vyslo asi na 140k.

Holý Sup 1.4TSI Elegance (345t. DKK) vychází z DK na 540t. CZK (kurz 3,70) + metalíza (10t) + doprava k dealerovi (12t) + převozky s hav.poj. (5t) = necelých 570t CZK vč. DPH. Oslabení kurzu Kč je dost znát.

Přehled dánský výbavy Škodovek je v tomto vlákně 20.11., občas to mírně pozměněj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Velice mě to zaujalo

měl bych zájem koupit benzínovou fábii, ale bohužel neumím anglicky .Myslíš že by s tím byl problém a že úspora na fabii bude zajímavá ? Dík Pepa mail :houzevec@centrum.cz

Jedou jsem orientačně porovnával ceny CZ/DK u Fabie i Roomstera, ale rozdíl nic moc, max. tak u akčních nabídek, co se tam docela pravidelně objevujou. Ale je nutné porovnat konkrétní nabídku v daným čase. IMHO dovoz z Dánska se obecně vyplatí jedině u Octavie a Supa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáš informace jak by se tam pohyboval cenově Golf GTI?

Dánové jsou ve všem pomalí a taky mají omezenou produktovou nabídku (u Škodovky určitě). Takže jim trvá, než nějakou novinku dají do prodeje. Loňský dánský VW ceníky jsem měl, ale vyhodil, takže cenu nevím. Pro představu starší porovnání cen GTI v Evropě , třeba se z toho něco dá odvodit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Ano, Polsko je teraz velmi vyhodne. V roku 2009 ponukaju ceny z 2008, akcia -5500 Zl na vsetky OII, momentalne v ponuke akcny model MINT (aj na ten sa vztahuje -5500Zl). Nieco o tom som uz napisal tu: http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...p;#entry1099513

EDIT: (vlakno Roomster/FII - "Slevy od prodejcu", prispevok c.173)

Editováno: , autor: triktrak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Polsko je dle posledních info opravdu bezproblémový (zatím jen teoreticky, pokud to vyjde, popíšu praxi)

1. zde jsou polský CENÍKY , u Fabek a Oktavek další plošný slevy do konce dubna, možná i květen, navíc lze ušetřit na rozdílu DPH (22 vs. 19%), nějaké speciální slevy už dávat nechtějí

2. ochota Poláků prodat bezesporu je, žádné komplikace spojené s vývozem, komunikace ty česky dealer polsky není v zásadě problém, většinu lze pochopit

3. nákup bez DPH, při objednávce složit zálohu (cca 5000 ZL), čeká se v řádu týdnů (Oktavka), po obdržení dokladů dealer pošle kurýrem vše pro registraci auta zde a do Polska se jede už s našima reg. značkama, tedy žádný převozky a spec. pojištění, technická bude platná 4 roky.

4. Polský zlotý je na dlouhodobém minimu a bůhví jak dlouho to ještě vydrží. V Polsku berou i Euro, ale stejně to přepočítají aktuálním kurzem, takže doporučuji jednoduchou konverzi z CZK do PLN.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
Zdarec Kochtíku, ty kluku jeden dánská :D

Zkoušel jsi už navštívit nějakého prodejce a vymámit z něj nějakou slevičku?

K tomuto dotazu se připojuji. Bratranec uvažuje o koupi Subaru Forester. Na stránkách www.dansk-autoimport.dk si hodně Čechů již Subaru koupilo, ale po přečtení této diskuse jsem si spočítal, že to nyní u ofic. dealera vychází ještě levněji. Mám obavy že je v tom nějaký háček /doprava k prodejci, převozky.... /. Přemýšleli jsme o cestě do Dánska, kde jsme se chtěli domluvit přímo s prodejcem, ale angličtinu moc neumíme. Mám ještě jeden dotaz. U dealera na Faerských ostrovech /které patří tak pod Dánsko/ jsou ceny ještě lepší, ale nevím jestli tam jsou stejný daně jako v Dánsku? Určitě existuje způsob jak zaplatit na Faerské ostrovy a auto si vyzvednout někde ve skladu v Dánsku ze kterého se vozí auta na Faerské ostrovy. Nepočítal jsem to příliš dopodrobna, ale myslím, že pokud si vyměníš DK případně Eura na PLZ tak tě nákup nové Octávky vyjde levněji v Polsku!!!

Díky za info

Colin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec Kochtíku, ty kluku jeden dánská :D

Zkoušel jsi už navštívit nějakého prodejce a vymámit z něj nějakou slevičku?

Chystam se zitra ;) . Zatim jsem jen ve fazi schvalovani uveru,takze mozna taky bude pekny kulovy. Ale jestli se zadari,privital bych pak do rodiny dalsi Oktavku :). Ale jeste se tu jak mi dneska potvrdil Stingril01 neprodava faceliftovana Rska,takze si mozna ,kdyz to vsechno dobre dopadne budu stejne jeste muset pockat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chystam se zitra ;) . Zatim jsem jen ve fazi schvalovani uveru,takze mozna taky bude pekny kulovy. Ale jestli se zadari,privital bych pak do rodiny dalsi Oktavku :). Ale jeste se tu jak mi dneska potvrdil Stingril01 neprodava faceliftovana Rska,takze si mozna ,kdyz to vsechno dobre dopadne budu stejne jeste muset pockat.

Pokud se zajímáš o RS tak ta v Polsku vychází bez slevy dealera až o 40.000 levněji jak v Dánsku. Koncem července se chystám s kolegou navštivit naše severní sousedy a poptávkou na dvě RS. Jak budu znát nabídku dám vědět.

Colin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, Poláci jsou prostě kšeftmani. Co se týče komunikace a přístupu, tak s Dánama to nelze vůbec srovnávat. Příbuzný si nedávno odtud dovezl přesně tvoje poptávaný auto (Elegance s 1.8TSI), čs. DPH a registr vyřízený předem, nikde žádný problém. A rozdíl DPHček taky poteší :-)

Pokud porovnám Octavia RS 2.0TDI:

Dánsko (430.000DKK) = cca 665.000CZK (vč. dopravy k dealerovi, převozek, kurz 3,60) + 4 roky záruka, zatím jen před FL

Polsko (110.800PLN) = cca 635.000 CZK (-5000Zlotých reklamovaná sleva, + 4800 lepší dánská výbava-HHC,Alarm,vyhř.sedačky,tempomat,Light as.,... kurz 5,9) + levnější doprava a technická 4 roky. Propad zlotýho je znát ;)

Editováno: , autor: singlir01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...