Přejít na obsah

Dovoz nové Škodovky z Dánska aneb „UROB SI SÁM“


singlir01

Doporučené příspěvky

Ještě krátký orientační přehled podstatnějších výdajů, při dovozu auta z Dánska po vlastní ose:

1. CENA AUTA - viz CENÍK + extravýbava (metalíza,...) sečíst a použít ten vzorec pro převod na Kč ( CZK=[(DKK/3)+31.000]*KURZ )

2. 460 EUR - doprava auta k dánskému dealerovi (vč. naší DPH)

3. 200 EUR - převozky. Platí jen dva dny (lze i delší platnost), v ceně all risk pojištění ( povinné i havárka,krádež)

4. 100 EUR - hotel (doubleroom/noc) nebo zkusit HOSTELY

5. 300 EUR - benzín, autem 1x tam, 2x zpět ( případně trajekt/mostné ), žádné dálniční poplatky

6. 1600 KČ - dovozová STK v ČR

7. 1500 KČ - schválení individuálního dovozu na registru

8. 800 KČ - registrace + vydání TP a RZ

Příště (až to zjistím) sem dám podmínky, za jakých lze v Dánsku pořídit auto na zakázku ( lhůty, záloha,...)

V tom vzorci už jsou započteny náklady z bodů č.2 - č.8 ? Nebo je ještě musím přičíst k výsledné ceně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzorec je konstruovaný jen na očištění od té dánské ekolog. daně a uvažuje dánské a čs. DPH. Takže jej lze použít jen na katalogovou cenu vozu (včetně případné extravýbavy ). Body 2-8 nepodléhají té dani, jsou to vedlejší výdaje, takže je nutno přičíst k výsledné ceně.

Ještě je nutno rozlišit extravýbavu (Ekstraudstyr ) - obsahuje ekolog.daň, takže lze přičíst k ceně auta a použít vzorec. Ale u orig. příslušenství ("Tilbehørprisliste"), které nezahrnuje ekolog. daň, jen 25% DPH, vzorec použít nelze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzorec je konstruovaný jen na očištění od té dánské ekolog. daně a uvažuje dánské a čs. DPH. Takže jej lze použít jen na katalogovou cenu vozu (včetně případné extravýbavy ). Body 2-8 nepodléhají té dani, jsou to vedlejší výdaje, takže je nutno přičíst k výsledné ceně.

Ještě je nutno rozlišit extravýbavu (Ekstraudstyr ) - obsahuje ekolog.daň, takže lze přičíst k ceně auta a použít vzorec. Ale u orig. příslušenství ("Tilbehørprisliste"), které nezahrnuje ekolog. daň, jen 25% DPH, vzorec použít nelze.

Chtěl jsem jen zeptat, ta cena dle katalogu u RS benzin v Polsku je 104.800 již po slevě 5.000 PLZ.

Děkuji

Colin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdepak, od toho si ještě odečteš těch 5 tisíc.

No já si říkal, že snad umím ještě číst. Sleva 5000 a v případě leasingu jen 1500 a ne jak tady při nákupu přes leas. sleva 30.000 a v hotovosti nic. Ještě mám dotaz jak to je s prodlouženou zárukou na 4. roky, dá se dokoupit?

Díky

Colin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi mají, ale za jiných podmínek... Neptal jsem se na to přímo prodejce, ale co jsem našel na netu, tak v Polsku sice mají prodlouženou záruku na 4 roky, ale k tomu mají ještě nějaký extra asistenční služby a stojí to 1990 zlotých, což mně připadá docela dost. Nevím ale, na co se ty rozšířené asistenční služby vztahují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za kolik CZK teda asi lze v Polsku poridit OII RS ?

Nevyhoda asi bude v tom, ze se to musi v zahranici koupit hotove, leasing asi neni mozny, co ???

Při kurzu 6,0,-Kč/PLZ to vychází na od 586.000,-Kč s DPH. Pokud koupíš auto hotově tak se dá v ČR zařídit přefinancování leasingu/úvěru a domluvit rozumné splátky a akontaci 20-30%. Pokud jseš podnikatel tak není problém a pokud to je na r.č. je to horší ale i to se dá zařídit.

Colin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak například v tuto chvíli se dá zlotý koupit za 5,94 Kč, což na celém autě udělá ještě pár tisíc Kč dolů.

Ale pořád existuje jedno riziko - když si objednáš auto a než ho vyrobí, tak se kurz může změnit (dolů i nahoru). Pokud by však zlotý posílil, tak DPH budeš platit z vyšší ceny, protože se základ pro DPH určí podle kurzu ČNB v den vystavení faktury. No ale i proti tomu se dá zajistit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdepak, od toho si ještě odečteš těch 5 tisíc.

jen pozor na automatický odečet 5000ZL. Je to myšleno jako "až 5000", výše slevy závisí na konkrétním prodejci. Myslím, že ani při objednávce a zaplacení zálohy, nemáš garantovanou konečnou cenu. Pokud se (zejména v polským pohraničí) začne ve větším kupovat a vozit sem, může být u tamních prodejců sleva nakonec minimální. Určitě to chce takový ten lhostejný přístup a nedávat moc najevo radost z dosáhnutý ceny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím, tu slevu získat ani celou získat nemusíš... A dokud nebudeš mít zaplacenou celou kupní cenu a auto převzané, tak nemáš u Poláků vůbec jistotu. Vím o tom své :aggressive:;)

I když já dostal slevu 5.500 zlotých (byla do konce dubna myslím) + 2.450 zlotých od prodejce. Dnes ji ale už nedává ani náhodou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta akce 5000zl platí i na Superb?

Obeslal jsem nějaké prodejny v PL a zatím by mi slevili tak 2000zl.

Jo koruna posiluje,tak je to výhodné.

A kde jsi měnil zloté,na tom se dá asi taky něco ušetřit?

Tak vzhledem k dnešnímu posílení koruny vůči zlotému doporučuji zlotý koupit (samozřejmě až po tom, co banky aktualizují své kurzovní lístky) :palec2:

Já už nemám důvod zlotý měnit a docela mě to i mrzí :smich:

Editováno: , autor: RAD007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podívej se SEM a zjisti si podmínky konverze pro devizy u jednotlivých bank (vedení účtu, poplatky,...).Občas i u valut maj banky dobré kurzy. Pokud hotovost tak výměna Zlotých na nové auto prakticky na počkání mi byla v Praze nabídnuta u Eurochange a Alfaprague.

Jinak on-line kurz lze sledovat ZDE

A kde jsi měnil zloté,na tom se dá asi taky něco ušetřit?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

singlir01 napsal prakticky kompletní návod... Měl jsem založený účet u banky, ke kterému jsem si zdarma založil vedlejší účet v cizí měně. A pak jsem jen zdarma měnil z českých korun na zlotý v kurzu devizi-prodej. Samozřejmě jsem využíval online sledování vývoje kurzu na Patria :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Platil jsi to převodem,nebo jsi ty zloté pak vybral a platil hotově?

singlir01 napsal prakticky kompletní návod... Měl jsem založený účet u banky, ke kterému jsem si zdarma založil vedlejší účet v cizí měně. A pak jsem jen zdarma měnil z českých korun na zlotý v kurzu devizi-prodej. Samozřejmě jsem využíval online sledování vývoje kurzu na Patria :palec2:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zálohu převodem, ale to byla moje chyba. Myslel jsem si, že si vyberu v Polsku z bankomatu, ale chyba lávky... Mají omezené limity na výběr jen do cca 3 tisíc zlotých. A než to vybírat nadvakrát, tak jsem to poslal z účtu. Ale české banky za převody do zahraničí chtějí pořád ještě neskutečné peníze :feve: Doplatek už budu platit hotově, vyberu to v bance (při větších částkách je ale nutné oznámit bance výběr předem).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chystam se zitra ;) . Zatim jsem jen ve fazi schvalovani uveru,takze mozna taky bude pekny kulovy. Ale jestli se zadari,privital bych pak do rodiny dalsi Oktavku :). Ale jeste se tu jak mi dneska potvrdil Stingril01 neprodava faceliftovana Rska,takze si mozna ,kdyz to vsechno dobre dopadne budu stejne jeste muset pockat.

Ahoj Kochte,

podařilo se ti získat nějaké nové informace o Škodovce či Subaru.

Díky Colin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, u Poláků jde předem zařídit registraci v ČR bez problémů. Myslel jsem byrokratický Dánsko...

Ahoj, mam nove byrokraticke informace z Danska. Jak uz prozradil Stinglir01 Byl jsem u sveho nejblizssiho dealera ten mi rekl,ze mi klidne da COC list,at si to zaregistruju v CR a prijedu si pak uz s Ceskejma znackama. Pry jemu to taky usetri praci s prihlasovanim na prevozky atd. Navic jak se tu jiz zminovalo,ja bych tim neprisel o tu 4-letou zaruku :palec2: .

Uz jsem tim autem trosku posedlej :feve:

Editováno: , autor: kocht
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odhaduji, že COC list vydá prodejce až po zaplacení. Alespoň v mém případě to tak bylo (nákup v Rakousku). V tom případě od zaplacení do data vyřízení havarijního (SPZ pro vyřízení nutné) je auto nepojištěno a stojí na cizím parkovišti jiného státu.

Alternativou je dovoz auta na náklaďáku, ale zde je nutné si pohlídat, že má dopravce pojištěný náklad.

Nechci tím říct, že dovoz na náklaďáku s pojištěným nákladem je lepší, určitě záleží i na ceně tohoto dovozu a v případě Dánska to může být docela pálka. Ale na krátkou vzdálenost to může být zajímavá alternativa (samozřejmě, když dovezené auto zamknete v garáži, nechat funglovku bez značek před barákem … to už je lepší ho ponechat u prodejce).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odhaduji, že COC list vydá prodejce až po zaplacení. Alespoň v mém případě to tak bylo (nákup v Rakousku). V tom případě od zaplacení do data vyřízení havarijního (SPZ pro vyřízení nutné) je auto nepojištěno a stojí na cizím parkovišti jiného státu.

Alternativou je dovoz auta na náklaďáku, ale zde je nutné si pohlídat, že má dopravce pojištěný náklad.

Nechci tím říct, že dovoz na náklaďáku s pojištěným nákladem je lepší, určitě záleží i na ceně tohoto dovozu a v případě Dánska to může být docela pálka. Ale na krátkou vzdálenost to může být zajímavá alternativa (samozřejmě, když dovezené auto zamknete v garáži, nechat funglovku bez značek před barákem … to už je lepší ho ponechat u prodejce).

Bylo mi receno,ze placeni by probehlo klidne az primo pri predavani auta. Jenze ted mi tak doslo,ze to asi nepujde,kdyz budu muset od nej dostat i fakturu,ze ktere budu platit dan v CR. i kdyz treba mi ji da predem a ja to pak jen doplatim. kazdopadne ten prodejce je urcite pojistenej proti kradezim aut z parkoviste. navic tady to kradeni asi nebude takovej problem jako v CR. Vsude nechavame naporiklad kolo nezamceny a nikdy se mi nic neztratilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...