Přejít na obsah

MDI


Doli

Doporučené příspěvky

MDI je konektor umístěný na boku odkládací schránky před spolujezdcem, propojený s rádiem nebo navigačním systémem Škoda.

MDI vyžaduje pořízení některého z propojovacích kabelů se zakončením pro iPod, Aux-in nebo USB, které jsou součástí nabídky Škoda originálního příslušenství. Díky propojovacím kabelům je možné ovládat připojený přístroj přes ovládací prvky rádia nebo navigačního systému Škoda a přehrávat hudební soubory MP3, WMA, OGG a AAC. Přehrávány mohou být rovněž seznamy, tzv. playlist, uložené na externím přístroji. Údaje o přehrávané skladbě jsou zobrazovány na displeji rádia/navigačního systému a také na displeji Maxi DOT. Zobrazení názvu skladby a jménu interpreta umožňují soubory MP3, které tyto informace obsahují ve formě ID3 tagů.

Jednotka: 5N0 057 342

Kabely:

IPOD 000 051 446 C

USB 000 051 446 B

mini USB 000 051 446 A

Editováno: , autor: Doli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pani, mna tak napada v tejto suvislosti jedna vec.

Autoradio, ktore prehrava mp3 cd, ktore prehrava mp3 z micro SD karty resp. interneho hardisku NACO ma este externy vstup na IPOD. Trosku mi unika podstata. Naco budem pripajat do auta dalsu krabicku, do korej musim kopirovat mp3 tak ci tak, strkat do schranky, potom to odtial odpajat, dobijat atd atd. Neviem, mne sa to zda byt fakt uletene.... kol100

Editováno: , autor: wagoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Pani, mna tak napada v tejto suvislosti jedna vec.

Autoradio, ktore prehrava mp3 cd, ktore prehrava mp3 z micro SD karty resp. interneho hardisku NACO ma este externy vstup na IPOD. Trosku mi unika podstata. Naco budem pripajat do auta dalsu krabicku, do korej musim kopirovat mp3 tak ci tak, strkat do schranky, potom to odtial odpajat, dobijat atd atd. Neviem, mne sa to zda byt fakt uletene.... kol100

Nebud tak vyjeveny - je mozne ze na Slovensku ne, ale na zapad od Tater je iPod pomerne rozsirene a dominatni zarizeni s vytecnym ovladanim a funkcemi, a zejmena ve verzich Classic nebo jinych modelech s velkokapacitnimi HDD, az 160 GBB. Tim zadny jiny MP3 player nedisponuje. Pokud na techto trzich chce Skoda uspet, jiste to nemuze vynechat, bud proto rad, ze to pro Slovensko nevynechala... :palec2:

Mnozi si na tom uchovavaji svuj cely hudebni zivot a vyuzivaji i jako domaci hudebni knihovnu, proc by to tedy meli pri prechodu do auta prekopirovavat neco na nejake SD karty, a pote na interni HDD (pomerne maly) ? To jiste udelaji parkrat a pote se na to vys... Zejmena ti, co maji co na praci...

Takto si svou hlavni music knihovnu vezmou do auta, a maji tam vse co doma. Bez zadneho dalsiho kopirovani, synchronizaci a pod...

Ano iPod ma svuji vlastni filozofii ovladani, ktera vychazi z Apple filozofie, a ktera PCckarum nemusi vyhovovat, pro ty ale neni zadny velky problem do iPodu implementovat jiny FW, ktery z toho udela MP3 player s beznymi funkcemi a podporou nejen MP3jek, ale zejmena kvalitnich FLAC, APE, OGG a dalsich formatu, na kteri skutecni fandove hudby uz davno presli, zejmena u kvalitnich domacich systemu. Ale to jsme jiz nekde jinde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebud tak vyjeveny - je mozne ze na Slovensku ne, ale na zapad od Tater je iPod pomerne rozsirene a dominatni zarizeni s vytecnym ovladanim a funkcemi, a zejmena ve verzich Classic nebo jinych modelech s velkokapacitnimi HDD, az 160 GBB. Tim zadny jiny MP3 player nedisponuje. Pokud na techto trzich chce Skoda uspet, jiste to nemuze vynechat, bud proto rad, ze to pro Slovensko nevynechala... :palec2:

Mnozi si na tom uchovavaji svuj cely hudebni zivot a vyuzivaji i jako domaci hudebni knihovnu, proc by to tedy meli pri prechodu do auta prekopirovavat neco na nejake SD karty, a pote na interni HDD (pomerne maly) ? To jiste udelaji parkrat a pote se na to vys... Zejmena ti, co maji co na praci...

Takto si svou hlavni music knihovnu vezmou do auta, a maji tam vse co doma. Bez zadneho dalsiho kopirovani, synchronizaci a pod...

Ano iPod ma svuji vlastni filozofii ovladani, ktera vychazi z Apple filozofie, a ktera PCckarum nemusi vyhovovat, pro ty ale neni zadny velky problem do iPodu implementovat jiny FW, ktery z toho udela MP3 player s beznymi funkcemi a podporou nejen MP3jek, ale zejmena kvalitnich FLAC, APE, OGG a dalsich formatu, na kteri skutecni fandove hudby uz davno presli, zejmena u kvalitnich domacich systemu. Ale to jsme jiz nekde jinde...

Mnoooo....

tvoj text mi pripomina vyklad marketingoveho riaditela istej spolocnosti, ktoru tu nebudem menovat. Nejdem s tebou polemizovat o % zastupeni Ipodu na trhu, je to zbytocne nakolko dany % podiel tohto produktu je vazne zanedbatelny... (teda v suvislosti s predajom znacky skoda..)

Myslim ze normalny bezny clovek "svoj" nosny archiv nenosi do auta cely ako taky, lebo ako majitela takehoto archivu by ma asi dost nasralo, ked by mi zmizol a nemal by som jeho kopiu resp. zalohu.Vnori sa teraz otazka, ci sa mi stale chce pri kazdom nastupovani/vystupovani odpajat moj archiv aby mi ho nahodou niekto nelobzol.

Len pre priblizenie nam "laikom", na 160GB HDD sa zmesti cca 4 tisic skladieb v kvalite 320kbps vo formate mp3, asi raz tolko vo formate ogg ;) . Mam len jednu prakticku otazku, kde moze normalny clovek si takyto archiv vypocut.

A na margo Ipodu, robim s IT technologiami, dokonca IT technologie, ktore suvisia s distribuciou zvuku napr. pre radia digitalnej forme resp v subkanalovom IP prenose, a paradoxom je, ze vsetky spolocnosti zaoberajuce sa zvukom ako takym ipod zdaleka obchadzaju...preco asi... Ako store pre audio sa vyuzivaju klasicke diskove polia, urcite nie rotacne tzv flash (nebudem tu rozoberat technologie, o to tu vobec nejde)...

Moja otazka je opat ta, ze aky vyznam ma pripajat externe zariadenie napr. ipod, ked mozem si do radia strcit napr. SD kartu na ktoru si strcim 8gb dat hudby,a na presuny autom mi to za NORMALNYCH okolnosti uplne staci... :feve:

Jo a este jeden fakt, a aj Windowsaci sa bezne stretnu s formatmi aac resp ogg .... nemusim byt fanusik apple ako takeho....

moj nazor "laika" pracujuceho s audiotechnologiami, podotykam 24h denne 365/6 dni v roku, uz asi 14rok , Ipod je audio/video zariadenie robene pre istu cast trhu, moj nazor ale je, ci ma este vyznam pri autoradiu, ktore prehrava mp3, ma changer na 6cd a podporu flash karty riesit externu konektivitu Ipod-u ??!!! :kuk: ..a trebars aj na vychode od Tatier ;)

... ja sa snazim zamysliet nad tym, ci nieje rozumnejsie sa uberat cestou bezpecnosti, a radsej riesit HF sady , ktore su asi vacsi prinos ako redukcie ipodu strkajuce do odkladacej skrinky, kedze pri polozeni otazky 100 majitelom automobilu Skoda ci maju mobilny telefon, "ANO" odpovie 99 , a pri polozeni otazky ci maju ipod, "NIE" odpovie taky isty pocet ... :palec2:

Peter

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Takze dnes sem si do auta nainstaloval MDI. Pouzivam ho s USB flash diskem. Zatim super jen sem prisel na to ze z USB se skladby nedaji kopirovat a pri maxidotu v rezimu MFD nejdou volantem prepinat skladby, ale myslim ze je to pouze spatnym nakodovanim MDI. Nemate tedy nekdo kodovaci tabulku?

Nejake foto z montaze:

- vsechno potrebne pripravene k montazi krom 2 maticek :)

post-286-1237316099_thumb.jpg

- jednotka s drzakem

post-286-1237315972_thumb.jpg

-umisteni jednotky

post-286-1237315982_thumb.jpg

-upraveny kastlik s prodluzovacim kabelem

post-286-1237315992_thumb.jpg

-ovladani MDI na navigaci

post-286-1237316012_thumb.jpg

post-286-1237316022_thumb.jpg

post-286-1237316017_thumb.jpg

-zobrazeni na maxidotu

post-286-1237316006_thumb.jpg

post-286-1237315999_thumb.jpg

Pripadne dotazy rad zodpovim :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Moja otazka je opat ta, ze aky vyznam ma pripajat externe zariadenie napr. ipod, ked mozem si do radia strcit napr. SD kartu na ktoru si strcim 8gb dat hudby,a na presuny autom mi to za NORMALNYCH okolnosti uplne staci... :feve:

No nevím jak Tvoje rádio, ale můj Columbus nějak nechce přečíst kartu větší než 2GB..... Ale jinak nezbývá než souhlasit s tím, že 20 + 2 + 4,7 GB pro uložení archívu mp3 stačí....

Ale asi je to jen otázka názoru... třeba jednou taky sáhnu po připojení externího USB disku :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...