Přejít na obsah

Jaký diesel do Fabie I


Marousek

Doporučené příspěvky

Ahojte.

Nemůžu se pořádně rozhodnou jaký naftový motor vzít do Fábie. Na auto mám 250000, ale počítám s tím že na prvotní servis budu potřebovat tak 10000. Takže cena auta bude nižší. Chtěl bych už ten novější model a myslím že za tu cenu to není nereálné.

Jenže se nemůžu rozhodnout ohledně motoru. Láká mě ta 1.9, ale bojím se že servis bude stát dost. 1.4 je zas 3 válec a ten mě zatím moc nepřesvědčil. No a SDI zase nejede.

Takže co vzít? Nějaké rady, typy atd?

Ps: Díky za názory :palec2:

Editováno: , autor: Marousek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

viz muj podpis

- vozim celkem hodne nalozene a jede - kdyz sem to same zkousel s sdi tak to bylo horsi nez z nejakym benzinem, 1.4tdi nemohu posoudit pouze se mi zda ze je o dost hlucnejsi nez 1.9

- s tou cenou - no nejakej dovoz by se mel do te sumy vlest

Editováno: , autor: brunoos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte.

Nemůžu se pořádně rozhodnou jaký naftový motor vzít do Fábie. Na auto mám 250000, ale počítám s tím že na prvotní servis budu potřebovat tak 10000. Takže cena auta bude nižší. Chtěl bych už ten novější model a myslím že za tu cenu to není nereálné.

Jenže se nemůžu rozhodnout ohledně motoru. Láká mě ta 1.9, ale bojím se že servis bude stát dost. 1.4 je zas 3 válec a ten mě zatím moc nepřesvědčil. No a SDI zase nejede.

Takže co vzít? Nějaké rady, typy atd?

Ps: Díky za názory :palec2:

naftu sice nemám, ale jezdil jsem jak s SDI, tak s třívalcovým TDI i 1.9 TDI. Já bych volil 1.9TDI, je to fakt super :palec2:

prolez autobazary a nech se povozit, pak budeš mít jednodušší rozhodování, možná :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak přesně to jsem čekal že budete pro 1.9 TDI. Já jel tou 1.4 55 kw tuším a fakt to tím autem dost třáslo a dynamika teda nic moc. 1.9 atmosféru mají naši ve feldě takže předpokládám že ve Fábce to SDI pojede +/- stejně. No a v 1.9 TDI jsem ještě nejel. Takže mě čeká projížďka někde v bazaru.

O dovozu moc neuvažuju, nemám tak nějak kontakty a ani na to moc nejsem. Spíš se budu snažit splašit něco u nás. Oběhnu pár bazarů a uvidím co a jak.

Kdy myslíte že je lepší ji koupit? Teď nebo až po Vánočích? I vzhledem k tomu že bude novej kombík takže by cena mohla jít ještě trochu dolů ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda nevim no, mit 250k tak kupuju novy. Ber to tak, ze za tu cenu koupis 1,2HTP. Pokud chces diesel tak tam je k te 1,9 priplatek kolik? 70k? A budes mit funglovku, navic ti k tomu vetsinou prihodej zimni kola nebo dalsi bonusy. Budes to mit s plnou zarukou a zadna problemy. Pokud nemas takovou castlu, tak bych to normalne vzal na uver, pri tak velke akontaci po tobe nechcou vubec nic..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda nevim no, mit 250k tak kupuju novy. Ber to tak, ze za tu cenu koupis 1,2HTP. Pokud chces diesel tak tam je k te 1,9 priplatek kolik? 70k? A budes mit funglovku, navic ti k tomu vetsinou prihodej zimni kola nebo dalsi bonusy. Budes to mit s plnou zarukou a zadna problemy. Pokud nemas takovou castlu, tak bych to normalne vzal na uver, pri tak velke akontaci po tobe nechcou vubec nic..

Jo to není vůbec špatná úvaha jít do nové, ale kdybych si měl něco nakonfigurovat tak by to asi 350000 nespravilo, chtěl bych totiž eleganci. Jedině zkusit sehnat někde skladovku. Každopádně dík za nakopnutí :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minulej rok touto dobou jsme resili stejnej problem. Chteli jsme bazarovku, ale..

Jen pri tom shaneni nas opravdu presla chut. Nakonec jsme zasli do autosalonu, at nam udelaj cenu. Toto je jedinej zpusob jak nakupovat auta. NIKDY nepozivej konfiguratory, prodejci ti jsou schopni nabidnout mnohem lepsi cenu. Take je vhodne si vyhradit den, a projit vice prodejcu. Byli jsme v AGROTECu a pak u Prosche Brno, no za stejny auto nam nabidli cenu v rozdilu radove 25k. Vseobecne Agrotec se jako prodejce osvedcil, jsou levni.

Vyhoda je jasna,

- novy auto, plna zaruka, tedy zadne prostredky do oprav ani skryte vady

- dostanes k tomu ruzny bonusy (my jsme trebas dostali ty zimni kola a prepazku N1 zdarma tj. hodnota cca 30k), vetsinou se skofinem (pouzit urcite uver, ne leasing), rovnou v tom mas i povine ruceni a pojisteni na dobu splaceni

- muzes to furt za 2-3 roky prodat za dobrou cenu a koupit novy

Jinak co se elegance tyce, uvidis jakou ti udelaj cenu, ja mam klasika a postupne si ho dovybavuju, uz mam maxik, kozenou radicku atd atd. Pokud by mi neudelali dobrou cenu, tak bych spis sel dnes do klasika + nejaka vybava, ktera se pak snadno doplnuje svepomoci i ;) Trebas konkretne ten malej kozenej packet si dokazes udelat sam za 8kil a ve skodovce chtej 3k ;) Rozhodne bych si nechal dat elektricky zrcatka, pac pak se snadno dodelava trebas i stahovacka atd.. no proste chce to promyslet.. ale jak rikam, davat 250k za auto z bazaru je proste nanic ;) to si radej vem tech 100k dalsich na uver a mas klid

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo vím konfigurátor je na nic, ale jen tak ze zajímavosti není špatný si tam něco poskládat. Obešlu pár prodejců mailem a uvidím co mi nabídnou a potom zahájím okružní jízdu po salonech. Asi máš pravdu s tím že by byla nová lepší...

Nevěř tomu, že koupíš novýho kombíka 1.9 TDi v eleganci za 350t! Za tu cenu dostanes 1.4 benzín v eleganci. Ono to totiž skáče, dáš tam construct, metalízu, radio atd. a ta cena je pak trochu jinde. Souhlasím ale s tím, že němůžeš brát cenu z konfigurátoru, prodejce ti nabídne auto (konkrétně starou fabii) tak zhruba o 40-50t levněji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo vím konfigurátor je na nic, ale jen tak ze zajímavosti není špatný si tam něco poskládat. Obešlu pár prodejců mailem a uvidím co mi nabídnou a potom zahájím okružní jízdu po salonech. Asi máš pravdu s tím že by byla nová lepší...

Nevěř tomu, že koupíš novýho kombíka 1.9 TDi v eleganci za 350t! Za tu cenu dostanes 1.4 benzín v eleganci. Ono to totiž skáče, dáš tam construct, metalízu, radio atd. a ta cena je pak trochu jinde. Souhlasím ale s tím, že němůžeš brát cenu z konfigurátoru, prodejce ti nabídne auto (konkrétně starou fabii) tak zhruba o 40-50t levněji

Jo vím tak trochu jsem se rozhlížel co je k mání a na novou to teda moc nevypadá. Spíš to vidím tak že to bude nějaká 2-3 roky stará kterou někdo měl na lízačku a vzal si zas jinou. No uvidím snad něco pěknýho a hlavně s jasným původem seženu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo vím konfigurátor je na nic, ale jen tak ze zajímavosti není špatný si tam něco poskládat. Obešlu pár prodejců mailem a uvidím co mi nabídnou a potom zahájím okružní jízdu po salonech. Asi máš pravdu s tím že by byla nová lepší...

Nevěř tomu, že koupíš novýho kombíka 1.9 TDi v eleganci za 350t! Za tu cenu dostanes 1.4 benzín v eleganci. Ono to totiž skáče, dáš tam construct, metalízu, radio atd. a ta cena je pak trochu jinde. Souhlasím ale s tím, že němůžeš brát cenu z konfigurátoru, prodejce ti nabídne auto (konkrétně starou fabii) tak zhruba o 40-50t levněji

Jen doplnim, lepsi nez vyhazovat love za ruzny constructy a podobny hovadiny, je lepsi dat ty penize do pojisteni ;) za 20k/3roky mame auto pojisteny na plnou kupni cenu pro pripad kradeze ci totalky. Takze kdyz to sectu, tak by se mi celkem i vyplatilo, aby to auto nekdo tretim rokem slohl..:p

Jinak co se bazaru tyce, kazdej si to musi rozhodnout sam, ale osobne bych rozhodne ctvrt mega za bazarovou fabii "2-3 roky" starou nedal.. ackoliv mam sam fabii, tak si nemuzem nic nalhavat, fabia je realne pouzitelna pouze ta do 4 let, pak spis clovek resi ruzny opravy, vrzani a nevim co jeste..

Editováno: , autor: mytrix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak co se bazaru tyce, kazdej si to musi rozhodnout sam, ale osobne bych rozhodne ctvrt mega za bazarovou fabii "2-3 roky" starou nedal.. ackoliv mam sam fabii, tak si nemuzem nic nalhavat, fabia je realne pouzitelna pouze ta do 4 let, pak spis clovek resi ruzny opravy, vrzani a nevim co jeste..

By mě teda opravdu zajímalo jak jsi na tohle přišel :kuk: To mi vážně hlava nebere. V okolí mám hodně fábek z počátku výroby a že by do toho někdo rval prachy toho jsem si nevšiml. Jasně údržba musí být, ale nic zásadního se na nich nespravovalo a nevyměňovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No myslim ze si staci cist pravidelne toto forum. Pri stari, o kterem se bavime, si musis veskere opravy platit ze sveho a myslim si, ze nikdo nemuze rict, ze ta 4 a vice leta fabia slape stejne spolehlive jako nova ;) Pokud porizuju auto, potrebuji aby jelo a ne resit vseljake, i kdyz trebas malicherne problemy;) uz ted na rocni fabii jsem slysel, ze mi napriklad obcas zacina hvizdat ventilace na 3 a 4 stupni, odesel mi mikrospinac na dverich ridice.. nechci vedet jak to auto bude vypadat za tri roky.. a to s nich zachazim velice slusne

ale jak rikam je to muj nazor, nikomu ho nevnucuji.. no flame

Editováno: , autor: mytrix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo vím konfigurátor je na nic, ale jen tak ze zajímavosti není špatný si tam něco poskládat. Obešlu pár prodejců mailem a uvidím co mi nabídnou a potom zahájím okružní jízdu po salonech. Asi máš pravdu s tím že by byla nová lepší...

Nevěř tomu, že koupíš novýho kombíka 1.9 TDi v eleganci za 350t! Za tu cenu dostanes 1.4 benzín v eleganci. Ono to totiž skáče, dáš tam construct, metalízu, radio atd. a ta cena je pak trochu jinde. Souhlasím ale s tím, že němůžeš brát cenu z konfigurátoru, prodejce ti nabídne auto (konkrétně starou fabii) tak zhruba o 40-50t levněji

Jen doplnim, lepsi nez vyhazovat love za ruzny constructy a podobny hovadiny, je lepsi dat ty penize do pojisteni ;) za 20k/3roky mame auto pojisteny na plnou kupni cenu pro pripad kradeze ci totalky. Takze kdyz to sectu, tak by se mi celkem i vyplatilo, aby to auto nekdo tretim rokem slohl..:p

Jinak co se bazaru tyce, kazdej si to musi rozhodnout sam, ale osobne bych rozhodne ctvrt mega za bazarovou fabii "2-3 roky" starou nedal.. ackoliv mam sam fabii, tak si nemuzem nic nalhavat, fabia je realne pouzitelna pouze ta do 4 let, pak spis clovek resi ruzny opravy, vrzani a nevim co jeste..

no chtěl bych znát pojišťovnu, která ti při krádeži 3 roky starého auta vyplatí plnou kupní cenu! to se mi zdá jako pěkná blbost.

dám příklad: koupím novou fabku, dám za ni 400 tis, za 3 roky bude prodejná za 250 tis, tak ji raději pošlu ze skály a nechám si od pojišťovny vyplatit 400 tis. takže když ty platíš 20 tis na 3 roky, tak prodělek 20 tis na 3 roky starém autě, no to je super!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo vím konfigurátor je na nic, ale jen tak ze zajímavosti není špatný si tam něco poskládat. Obešlu pár prodejců mailem a uvidím co mi nabídnou a potom zahájím okružní jízdu po salonech. Asi máš pravdu s tím že by byla nová lepší...

Nevěř tomu, že koupíš novýho kombíka 1.9 TDi v eleganci za 350t! Za tu cenu dostanes 1.4 benzín v eleganci. Ono to totiž skáče, dáš tam construct, metalízu, radio atd. a ta cena je pak trochu jinde. Souhlasím ale s tím, že němůžeš brát cenu z konfigurátoru, prodejce ti nabídne auto (konkrétně starou fabii) tak zhruba o 40-50t levněji

Jen doplnim, lepsi nez vyhazovat love za ruzny constructy a podobny hovadiny, je lepsi dat ty penize do pojisteni ;) za 20k/3roky mame auto pojisteny na plnou kupni cenu pro pripad kradeze ci totalky. Takze kdyz to sectu, tak by se mi celkem i vyplatilo, aby to auto nekdo tretim rokem slohl..:p

Jinak co se bazaru tyce, kazdej si to musi rozhodnout sam, ale osobne bych rozhodne ctvrt mega za bazarovou fabii "2-3 roky" starou nedal.. ackoliv mam sam fabii, tak si nemuzem nic nalhavat, fabia je realne pouzitelna pouze ta do 4 let, pak spis clovek resi ruzny opravy, vrzani a nevim co jeste..

no chtěl bych znát pojišťovnu, která ti při krádeži 3 roky starého auta vyplatí plnou kupní cenu! to se mi zdá jako pěkná blbost.

dám příklad: koupím novou fabku, dám za ni 400 tis, za 3 roky bude prodejná za 250 tis, tak ji raději pošlu ze skály a nechám si od pojišťovny vyplatit 400 tis. takže když ty platíš 20 tis na 3 roky, tak prodělek 20 tis na 3 roky starém autě, no to je super!

Dříve než budeš psát že je to blbost bych doporučil navštívit pojišťovny a na tento produkt se poptat. Nabízí to jak prodejci při prodeji aut, tak dodatečně. viz například zde <http://www.carlife.cz/produkty/eurogap/> priste doporucuji zjist fakta ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dříve než budeš psát že je to blbost bych doporučil navštívit pojišťovny a na tento produkt se poptat. Nabízí to jak prodejci při prodeji aut, tak dodatečně. viz například zde <http://www.carlife.cz/produkty/eurogap/> priste doporucuji zjist fakta ;)

Tak jo, máš pravdu. Akorát ty pojistky se musí platit dvě, jelikož takto jde pojistit auto s havarijním pojištěním. Havárka, kráděž, živel (kasko) a toto pojištění, které plní nad rámec plnění havarijního pojištění. Těch 20tis za 3 roky je asi bez havarijního poj., že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to bazar, ale na první pohled nevypadá zle - kuk hír ;)

Jo vypadá celkem pěkně na fotkách. Akorát se mě zdá že do Elegance se dávali vyhř. sedadla a tady nejsou jak je vidět. Taky scháním spíš něco na moravě jsem z Olomouce.

Každopádně dík za odkaz

To s těma sedačkama se ti opravdu zdá ;) I do elegance se dával výhřev za příplatek.

Jinak spousta lidí shání auta jen ve svém okolí a pak pláče, že není výběr. No nedivím se. Nic ve zlém ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to bazar, ale na první pohled nevypadá zle - kuk hír ;)

Jo vypadá celkem pěkně na fotkách. Akorát se mě zdá že do Elegance se dávali vyhř. sedadla a tady nejsou jak je vidět. Taky scháním spíš něco na moravě jsem z Olomouce.

Každopádně dík za odkaz

To s těma sedačkama se ti opravdu zdá ;) I do elegance se dával výhřev za příplatek.

Jinak spousta lidí shání auta jen ve svém okolí a pak pláče, že není výběr. No nedivím se. Nic ve zlém ;)

souhlas, chce to sledovat na netu a pak třeba se vydat někam dál. Pár výletů bude určitě zbytečných, ale pak přijde určo ta pravá, třeba 150km od Olomóce :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pro auto bych si nebyl línej zajet i 400km, přece jen ho pak pár let máš a budeš si furt řikat žes měl do těch Varů zajet? :D;)

Vím že to chce sledovat auta i mimo bydliště, ale nejdřív se snažím najít něco v okolí a pak se začnu orientovat i jinam.

Zatím mám v hledáčku toto http://www.sauto.cz/car_detail.php?filter_car_id=5869904

A možná i tato, ale je trochu nad limit http://www.sauto.cz/car_detail.php?filter_car_id=6040437

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...