Přejít na obsah

Realna spotreba nafty - OCTAVIA 1.9 TDI 81 kW


loop1

Doporučené příspěvky

Zdravim vsetkych fanusikov Skoda.

Rad by som sa opytal, ci existuje nejaky sposob, ako sa da pomerne presne merat realny objem paliva v nadrzi. Totiz na plnu nadrz prejdem cca 850 km a podla palubneho pocita mam mat spotrebu cca 5.4 l/100 km, ale realita je ina ... :-(

Hlavne ma stve, ze rucicka palivomeru si beha ako chce. Donedavna som mal FABIU I. (1.2 HTP 47 kW) - tam pokial sa natankoval doplna, tak cca 200 km sa rucicka palivomeru ani nepohla, az potom zacala rychlejsie klesat.

A teraz mam Octaviu I. 1.9TDI 81 kW a rucicka beha ako kedy - chvilu rychlejsie, chvilu pomalsie ...

Preto ma zaujima, ci existuje nejaka moznost (alebo pristroj) na presne meranie objemu paliva v nadrzi.

Dakujem za kazdu odpoved.

S pozdravom Jozo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do rezervy bolo 790 km, potom mi rucicka veeelkmi rychlo klesala na 850 km a nechcel som riskovat ... :-) A tam uz bola rucicka palivomeru uplne na dne.

Nevies, ci existuje nejaky externy pristroj na meranie paliva v nadrzi ? Dakujem.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim vsetkych fanusikov Skoda.

Rad by som sa opytal, ci existuje nejaky sposob, ako sa da pomerne presne merat realny objem paliva v nadrzi. Totiz na plnu nadrz prejdem cca 850 km a podla palubneho pocita mam mat spotrebu cca 5.4 l/100 km, ale realita je ina ... :-(

Hlavne ma stve, ze rucicka palivomeru si beha ako chce. Donedavna som mal FABIU I. (1.2 HTP 47 kW) - tam pokial sa natankoval doplna, tak cca 200 km sa rucicka palivomeru ani nepohla, az potom zacala rychlejsie klesat.

A teraz mam Octaviu I. 1.9TDI 81 kW a rucicka beha ako kedy - chvilu rychlejsie, chvilu pomalsie ...

Preto ma zaujima, ci existuje nejaka moznost (alebo pristroj) na presne meranie objemu paliva v nadrzi.

Dakujem za kazdu odpoved.

S pozdravom Jozo.

Kdyz nebudes jezdit, nebude klesat :smich:lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malo? Vela? Nadrz ma 55 l ale urcite nevybehal do sucha. Ktovie kolko zostalo dnu nafty.

K tomu tanku do plna.. Nie je to iste tankovanie ked peni nafta,ibaze potom pomaly na viackrat dotankovat ozaj po okraj. :)

Alebo system piskne rezerva,vynulovat pocitadlo. Kym sa dostanes k pumpe,nieco nabehas,to si zapisat + pocet litrov+ nulovat zase pocitadlo.

Zapiska zase rezerva pozriet pocet km,pripocitat povodny pocet kym si isiel tankovat a vypocitat spotrebu.

A modlit sa aby ti nepiskla rezerva ked sa budes driapat niekam na kopec alebo most aby si mal neskresleny udaj o rezerve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podivej se na "konkurencni" www.skodaoctavia.cz a tam stahni excelovsky soubor a pis si tam kdy a kolik tankujes a po par natankovanich vis presne cislo. Ja se pohybuji podle palubniho pocitace tak nejak na 4.9-5.0 a realita je tak 5.1-5.2.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

njn bezpečnostní prostor nádrže. u benzínu ale s tím odvzdušňovacím čudlíkem opatrně.

Jak radí ostatní metoda dotankováno x ujeto je dobrá k výpočtu. Pal. PC může ukazovat hlouposti. Na dlouhé trase mi to souhlasí celkem dobře, ale při popojíždění se to liší o 0,2-0,4l

Ale přesto mi 850Km na nádrž připadá dobrý. Tolik s 1.6 neujedu ani náhodou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

ja jsem to resil tak ze jsem pred dovolenou doma nalil plnou a po dovolene zase doma na stejnym miste dolil do plna a hned jsem znal rozdil mezi nadrzi a pc.ale byl to docela pakec nalivat tech poslednich par litru po litru a jinak se da skalibrovat pc

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

ja som to skusal asi 3krat uplne natankovat a vybehat to uplne az dokonca,az kym nezhaslo ,1krat to bolo 1080 druhy okolo 1060 a treti 980km,samozrejme zalezi od toho aku mas tazku nohu a kde behavas,ale mimo mesta mam zvecsa 4,6 a v meste 5,1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...