Přejít na obsah

Hospodský pokec


Marek

Doporučené příspěvky

Jo je to tam.. No já se to dozvěděl den předem večer a to ještě náhodou... Příště se pokusím dát ale vědět, měli by být letos ještě cca 2 takové akce..

 

Já taky vybíral tablet před vánoci a za podobnou cenu, no nakonec jsem koupil netbook, takže moc neporadím  :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Netbook novy? Protože cenovky jsou už trochu jinde právě :( já mám supr noťas ale nejspíš teď budu hodně cestovat vlakem a to se mi nechce tu sfiňu tahat pořád sebou. Měl bych to právě jen na základní věci žádné vychytávky a fičurinky nepotřebuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bulltets, chceš mobilní net nebo stačí wifi? Kdyby jen wifi a kdybys tisíc přidal tak tohle je pecka: http://www.datart.cz/Tablet-ASUS-EEE-Pad-ME102A-10-16GB-grey.html?utm_source=heureka.cz&utm_medium=priceindexer&utm_campaign=feed

 

kupoval jsem přítelkyni k vánocům a nemá chybu...

 

koukám že do 4tis. by ses s ním taky vešel :)http://www.sbazar.cz/Martinxxx.x/detail/5677138-prodam-novy-nepouzity-tablet-asus-memo-pad

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ten notes bral jako "použitý", ale nebyl, dokonce krabice ještě s pečetí..Dají se na netu takové nabídky sem tam najít  :kol-28: Je to ale 2 roky starý model.. Aspire One 722.. Jen jsem přidal 4GB ramky, vyměnil disk za ssd, výdrž do 8 hodin.. Sice to není tak kompaktní jako tablet, ale to já bych tablet stejnak někde brzo rozkřápal, netbook snad vydrží víc..  Kupoval jsem to právě také na cestování, protože mám svůj "stolní" notebook, ale 18" těžkou sviňu fakt tahat nebudu  :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://tablety.heureka.cz/prestigio-multipad-4-quantum-10_1-pmp5101c/

 

Máme doma tenhle, asi půl roku, a nemůžu si stěžovat, dělám si na tom v autě co potřebuju, navi to zvládá dobře, net atd samozřejmostí :) baterka vydrží cca 2 hodiny při nižším podsvětlení a nenáročné práci..

 

Většinou to využívám jako diář, sondění po netu a sem tam nějakou hru :D ale to pak baterka jde samozřejmě dolů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ten notes bral jako "použitý", ale nebyl, dokonce krabice ještě s pečetí..Dají se na netu takové nabídky sem tam najít  :kol-28: Je to ale 2 roky starý model.. Aspire One 722.. Jen jsem přidal 4GB ramky, vyměnil disk za ssd, výdrž do 8 hodin.. Sice to není tak kompaktní jako tablet, ale to já bych tablet stejnak někde brzo rozkřápal, netbook snad vydrží víc..  Kupoval jsem to právě také na cestování, protože mám svůj "stolní" notebook, ale 18" těžkou sviňu fakt tahat nebudu  :kol-28:

Mno tak takovou nabídku bych bral taky :) dokonce bych oželel i 10" každopádně dík za info ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://tablety.heureka.cz/prestigio-multipad-4-quantum-10_1-pmp5101c/

 

Máme doma tenhle, asi půl roku, a nemůžu si stěžovat, dělám si na tom v autě co potřebuju, navi to zvládá dobře, net atd samozřejmostí :) baterka vydrží cca 2 hodiny při nižším podsvětlení a nenáročné práci..

 

Většinou to využívám jako diář, sondění po netu a sem tam nějakou hru :D ale to pak baterka jde samozřejmě dolů.

Libore 10" je na mě už moc co se týče tabletů. Jinak na Prestige jsem taky koukal ale je to taková neprozkoumaná značka a když už nějaká konfigurace co mi vyhovuje tak jsem na ceně ostatních :D tak babo raď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky se přidám s dotazem....nějaký notebook kolem 10-11 tis? V této problematice se nevyznám....pouze na net, prohlížení fotek, pouštění filmu, hudba, a pak takový ty klasický věci jako excel word....hry ne...jen aby to mělo wifi, čtečku karet, HDD tak 500GB, a procesor radši Intel....díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak sa na notebooku nebude hrať, tak v tejto cenovej hladine je lepšie kúpiť cez inzerát nejaký použitý. Do 400-500 € to sú dnes všetko črepy s lacnými súčiastkami, slabými parametrami s displejom z roku 1990 a z plastov ako papier. Doporučujem radšej kúpiť 3 ročný Thinkpad, prípadne Latitude za nejakých 300 € (pôvodne za 1000 € a viac), vymeniť baterku (20-30 €) a v prípade potreby dokúpiť pamäť alebo vymeniť disk (najlepšie za SSD), a máte notebook ktorý je na tom výkonom aj cenou lepšie ako ten akciový plastový odpad ktorý sa dnes predáva pod názvom notebook. A bez problémov sa bude dať používať minimálne ďalšie 3-4 roky. S trochou šťastia k nemu bude aj legálny Windows 7, namiesto tej klikacej omalovánky pre opice, čo predávajú teraz pod ako Windows 8/8.1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím že 7 jsou momentálně asi nej. Od přítelkyně ségra si to pořídila a já v tom neuměl najít automatické věci :D a co se týče notebooku tak je těžké vybrat... Acery se často přehřívají při zátěži, Asus mi příjde jako hrozný shit (přítelkyně ho má a prostě je to děs + netbook její segra taky žádná sláva proto ho nahradila tím novým s Widlema 8) snad ten HP. Já mám Dell a jsem spokojený ale tam je cenovka trošku jinde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 8.1 sa da zvyknut. A opica nie som :p

Asusov mame v rodine asi 4-5, HP-cko mam ja bez problemov (Probook 4540s), brat Lenovo. V servise zatial iba bratove 3-mesacne Lenovo, nieco sa uvolnilo, a mamin netbook Asus, menena nabijacka. V dnesnej dobe tazko nieco vybrat. Kvalitka su Lenovo Yoga (cenovo vyssie), pripadne Samsung, ale tam sa plati dost za znacku...

Inac, vyhrievana decka do auta na zimu, fajn kvalitka na dotyk za 5eur sa oplati? Ci nema zmysel? Mali aj za 3, ale ta sa mi nepozdavala...

--

Z mobilu

Editováno: , autor: wirer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne Windows 8 a hlavne to blbé Metro rozhranie nesmie do bytu. Skúšal som to na viacerých kompoch, ale je to trápenie. Triviálne veci sú tam na tisíc klikov, v horšom prípade sa už ani nedajú zmeniť/nastaviť. Všelijaké skryté plochy a ponuky v rohoch. Chápem že na tablete to je in, doma to niekomu nemusí vadiť, ale každý pokročilý užívateľ s ktorým som hovoril, na to rovnako nadával. Totiž je úplne choré, že bežné operácie tam trvajú dlhšie a sú komplikovanejšie ako v starom Windows. Počkáme si pekne na Windows 9, alebo ako to budú volať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám notebook už cca 5 let Toshibu a nedám na ní dopustit.. Je teda pravda, že za těch 5 let jsem už dělal 2x upgrade komponent, ale nový nechci.. Protože to co se teď u některých značek vyrábí je hnus a ještě udělaný tak at se po 2 letech polámou panty, ať se to přehřívá a .... Já i když mám jak mi už několikrát lidi řekli "jen z blbou Toshibou", tak přehřívání neznám a to tam mám daleko výkonnější procesor, než byl původně (původní Intel Core2Duo P8600 2x2.4 GHz jsem nahradil Core2Duo T9900 2x3.06 GHz) Grafika je tam ale stále původní (ATI HD 4650) a zvládá mi i nové hry, i když už ne na max samozřejmě.. Pak nějaké věci jako SSD nebo zvětšení operační paměti...

 

A co se diskuse o Windows týče, tak jedu sice na win 7, ale na 8 nedám dopustit (mám je na netbooku). Když si člověk to metro dobře nastaví, je to daleko uživatelsky příjemnější na používání alespoň pro mě. Ale je to jen a jen o zvyku, kdo nechce, bude brblat furt.. Navíc jsem už téměř 2 roky uživatelem i telefonu s Windows Phone 8 (Nokia Lumia), kdy jsem po nějaké době utekl od Androidu a už jej na ničem doma nechci vidět.. Něco jako sekání, restartování a péči o systém v telefonu neznám..  :kol-28:

 

Tak a teď do mě, že mám rád windows 8 s metrem a nemám rád Android  :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, Androidové systémy ma v poslednom čase tiež čoraz viac serú práve kvôli ich pomalosti a sekaniu. Idú dobre kým je telefón nový, ale v momente keď si do telefónu strednej triedy nahrám zopár komunikačných programov  ako je Facebook Messenger, Viber, WhatsApp, tak použiteľnosť ide dolu vodou a aj také operácie trvajú dlhé sekundy, ako otvorenie jedného kontaktu. Možno za to môže iba Sense v mojom HTC, ale keď bol telefón nový, tak tieto operácie išli svižne. Tento týždeň som už kvôli tomuto skúšal iPhone (starú 4-ku) a aj tá bola svižnejšia, napriek tomu že som do toho telefónu nabúchal všetky aplikácie ktoré som kedy používal v mobile. Vadili mi ale dve veci, ako je úplne idiotsky spravený Caller, v ktorý nemá rýchle hľadanie na numerickej klávesnici ako majú napr. HTC alebo Samsungy, ale iba plnú QWERTY klávesnicu a k tomu to hľadá v kompletnom zozname kontaktov, tj. ponúka to aj také mená, ktoré nemajú ani telefónne číslo, ale iba mailovú adresu. Ďalej ma štvala potreba iTunes aj pre takú triviálnu vec, ako je zmena zvonenia a ešte aj to je komplikované. Potom ešte dávnejšie som sa hral s Windows Phone jednej kamarátky. Vyzeralo to user firendly a jednoducho, ale iba do momentu keď sme jej chcel nastaviť nejakú pokročilú funkciu v mailoch a nepodarilo sa, lebo taká možnosť neexistovala. Myslel som si, že som to v telefóne asi nenašiel, ale nakoniec som sa večer pozrel na Google a naozaj to ten telefón nepodporoval. Neviem už, že čo to bolo, ale bol som z toho úplne rozčarovaný.

 

Takže ak dnes niekto chce naozaj dobrý telefón, má takmer smolu. Buď si vyberieš drahý, ale inak kvalitný iPhone a zmieriš sa s tým, že niektoré veci tam aj napriek vysokej ceny tam nie sú, pritom lacný telefón s Androidom za 70 € to dokáže + sa zmieriš s iTunesom.
Ako ďalšiu možnosť máš Android, ale tam buď musíš zvoliť nejaký nadupaný 4 a viac jadrový model aby ti telefón nelagoval tak často, alebo musíš lacnejšie modely obmieňať každý pol rok, maximálne rok, lebo telefóny nestíhajú tempo vývoja a čoraz väčšej náročnosti aplikácií a deň čo deň sú pomalšie.
A nakoniec tu máš Windows Phone, ktorý ide viacmenej dobre, ale funkčne je tak trochu na úrovni Nokie 5110 (trochu preháňam). Ak nie si náročný, môže to byť dobrá voľba, ale musíš počítať s tým, oproti iOS a Androdiu, že väčšina aplikácií pre túto platformu ešte vôbec neexistuje a ani nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám na NTB Windows 8.1 a na 7 by som sa nevracial. Ide o to si to dobre nastaviť ako Galvi povedal. Dokonca máš plno rozšírení na stiahnutie keď si niečo chceš ešte viac prispôsobiť. A čo ma na W8.1 prekvapilo najviac je, že Internet Explorer mi ide svižnejšie ako Google Chrome. A opera ktorú som mal na W7 je pre W8.1 sto rokov za opicami - strašne pomalé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mňa IE neprichádza ani do úvahy. Používam Adblock aj synchronizáciu medzi viacerými zariadeniami, takže ostáva mi Chrome, alebo pomalší Firefox. Čo sa týka operačného systému, nepodarilo sa mi W8 tak nastaviť aby som ho vedel rovnako komfortne používať ako W7. K tomu ešte tá priblblá potreba mať Windows Live ID, ak som chcel niečo nainštalovať od MS (Skype, W8.1 update), úplná otrava, nič také nechcem mať v počítači. A fakt nie som zástanca starých systémov, lebo reálne som si prešiel takmer každým operačným systémom Microsoftu od čias MS-DOS 6.22 a Windows 3.1 až do dnes a vždy som sa bez problémov a rád adaptoval na novší systémo. Nepoužíval som jedine Windows NT, ale fungoval som aj na ME, alebo Viste na ktoré každý nadával. Prvý krát čo mi operačný systém nesadol je teraz pri Windows 8, a naozaj som mu dal šancu. Možno je ten systém trochu svižnejší ako Windows 7, to mu neberiem, ale stále ma svojim správaním brzdil. Omylom som ťukol pri písaní textu kurzorom do nejakého rohu a už mi tam preskakovali rôzne okná a ponuky, to je pre mňa extrémne otravné. Ak chcem nejakú ponuku, alebo iné okno, tak dám Alt+Tab, alebo kliknem na nejaké tlačítko, otvorím si kontextové menu, ale aby mi niečo vyskakovalo alebo sa menilo vždy keď nie je kurzor práve na tom "správnom" mieste, tak to ODMIETAM!
A najprv som si hovoril, že som na ten systém moc prísny, alebo niečo, ale rovnako sa vyjadrili všetci moji priatelia ktorí pôsobia v IT.

 

P.s.: Inak musím uznať, IE11 sa oproti starším verziám naozaj zlepšilo. Mňa neoslovuje, ale nejaký vývoj tam vidieť je.

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...