Přejít na obsah

Hospodský pokec


Marek

Doporučené příspěvky

Tak na Bahna nejezdím, je to dost daleko a blbej přístup, v Lešanech se dá při včasným příjezdu zaparkovat skoro u brány - a když ne, tak do půl kiláku daleko. A opravdu, bylo to letos jako na Bahnech, protože aréna byla prolitá pátečním deštěm a co průjezd, to brázda 10-15cm hluboká od každýho pásu nebo kola. Navíc na Bahnech neuvidíte bezprostředně za sebou v jedný řadě jezdit LT-38, T-72 M4CZ a IMI Merkavu Mk.1b...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A protože se to sem neuložilo s původním popisem, tak seshora od leva jsou to československý lehký tank ze 30. let typu Praga LT-38, těsně poválečný obrněný transportér kolopásového typu OT-810 (Tatra) "kamuflovaný" jako německý "hakl" Sd.Kfz.251, další je německé vozidlo s českým původem nazvané Jagdpanzer 38(t) Hetzer (stíhač tanků na podvozku LT-38), na čtvrté fotce je nejrozšířenější střední tank II.sv. války = sovětský T34/85 vzor 1944, pak americký stíhač tanků M36 Jackson (na podvozku obrněného transportéru A-10), britský tank A34 Comet a na sedmé fotce je těžký sovětský "stalinec" IS-3, zavedený do výzbroje Rudé armády těsně před koncem WW II.

V pořadí osmá je fotka tanku T-55, další je známé "bévépéčko" BMP-1 s nedrážkovaným kanónem ráže 60mm (pozdější verze BMP-2 má jen "kanon" ráže 30mm odvozený z rychlopalného leteckého kanónu), na desáté fotce je T-72 ve verzi M1 - tedy základní nemodernizovaný typ, vedle je samohybná pásová houfnice ráže 122mm 2S1 "Gvozdika" (na podvozku obrněného transportéru MT-LB - tato příšernost UMÍ I PLAVAT!), mostní tank na podvozku T-55 a další je fotka nejtěžší československé samohybné zbraně, ShKH vz.77 "Dana" ráže 152mm.

Následují fotky německého těžkého tanku ze 70. let Kraus-Maffei Leopard 1, sovětského/ruského ženijního tanku odvozeného z typu T-72, další je fotka poslední české modernizace stejného tanku - tedy T-72 M4CZ s aktivní balistickou ochranou, fotka moderního kolového bojového vozidla General Dynamics/Steyr Pandur, další je produkt stejného výrobce, tedy General Dynamics/Steyr, ale pásový s názvem ASCOD, předposlední fotka ukazuje světový unikát = izraelský tank IMI Merkava Mk.1(b ) - žádné jiné muzeum na světě s výjimkou Lešanského nevlastní provozuschopnou Merkavu (!!!) a na úplně poslední fotce ja opět československý předválečný tank Praga LT-38 v čelním pohledu.

Případným zájemcům můžu poslat odkaz na stažení souboru asi 180 fotek a krátkých videosekvencí - bohužel, některá vozidla jsem nedokázal identifikovat, protože na rozdíl od jiných let tentokrát lešanským zoufale selhávalo ozvučení a hlas komentátora ukázek jsem slyšel jen zcela výjimečně = nedokázal jsem zachytit jednu souvislou větu, natož identifikovat označení mně neznámých typů vozidel...

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako knižku jsem to čet jedním dechem,film jsem ještě neviděl ani nevím jestli je i v češtině budu muset se po něm podívat,málokdy se film povede jak kniha tak se nechám překvapit.Jo a tohle je fakt historicky.

P.S. Hříšňák teda taky mužu to se musím přiznat no jo no. :kol-28:

http://www.youtube.com/watch?v=wiSDyB5MT68

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...