Přejít na obsah

Hospodský pokec


Marek

Doporučené příspěvky

Polovice včera spáchala hovězí na kari se smetanovou omáčkou, takže o nedělní oběd vystaráno - a zítra bude čína, za chvíli se bude nakládat chuej-tschu-zhou neboli pálivý nakyslý vepřový s rejží... Recept přímo od Číňana, žádný Babicovy patlaniny stylu "když nemáte tohle, dejte tam klidně tamto"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nj, to znám taky ze závodky - ale kdybys měl uvařit porci za 62,- Kč nákladů, tak bys taky ojebal co by šlo. Závodku nebo školní jídelnu nelze brát jako etalon kvality kuchyně...

 

Naopak opravdu dobrá restaurace - to je jinačí kafe, to se dá občas i něco obšlehnout... já takhle 2 roky zpátky začal zkoumat jak dělají v naší oblíbený hospůdce steaky a dneska už ti udělám 2,5cm steak 250g těžkej přesně jak si poručíš - krvavej, středně propečenej nebo dokonale pečenej včetně přísad, chuťovkovejch složek oblohy atd - a vyjde mě to cca 60-70Kč na porci - porovnej s cenou atakující 200,- za porci v reštyku a máš to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale když vezmeš že my chodíme na jídlo do restaurace a buď si můžeme dát hotovku, zadarmo podle toho co mají (jídelní lístek týden dopředu) a nebo minutku a tam se nám z platu ztrhává 15,- jakoby příspěvek na to jídlo, zbytek platí podnik, a kolikrát si člověk dá minutku a stojí fakt zaprd, a to že tahle hospoda co je tady dostala řadu ocenění atd...

 

 

Jinak ještě dodám že jídlo si určujeme sami, podle toho kolik máme času, pokud mám na oběd 30-45 minut většinou je to minutka, pokud max 20min. tak je to hotovka :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...