Přejít na obsah

Pískání od okénka.


Hics

Doporučené příspěvky

Nazdar chlapi,

Mám dotaz, na téma, se kterým se již možná někdo potýkal - leč odpověd ve foru sem nenašel.

Za prvé - nevim, jestli jej zařadit do tématu exteriér - páč příčina zvuku zdá se býti mimo kabinu, či interiér, kde mě to votravuje a přivádí někdy do nepěkné nálady.

so, Při vyšší rychlosti kolem 110 - 120 km/h se odněkud z pozaokénka řidiče - možná od zrcátka, možná od těsnící gumy začne ozývat pískání (takové jako vytí meluzíny bych to přirvnal).

V jistých intencích se intenzita a tón mění v závyslosti na poryvech větru. Zkoušel jsem sklopit za jízdy zrcátko - kvůli změně aerodynamiky, což částečně pomohlo, nejsem však schopen rozpoznat, zda je to pro to, že se změnilo obtékání zrcátka, či proudění kolem okna a těsnících gum.

Vozejk nebyl nikdy bouranej a tudíž lze vyloučit nějaký torzní či jiný deformace kastle.

Řešit to stylem "volume up!" mě baví jen tehdy, když nepotřebuju telefonovat, či nad něčim špekulovat, takž please.... pokud někdo ví, nebo zná někoho, kdo ví, či tuší o někom, kdo by zmal někoho, kdo ví..... :)

Díky, díky diky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar chlapi,

Mám dotaz, na téma, se kterým se již možná někdo potýkal - leč odpověd ve foru sem nenašel.

Za prvé - nevim, jestli jej zařadit do tématu exteriér - páč příčina zvuku zdá se býti mimo kabinu, či interiér, kde mě to votravuje a přivádí někdy do nepěkné nálady.

so, Při vyšší rychlosti kolem 110 - 120 km/h se odněkud z pozaokénka řidiče - možná od zrcátka, možná od těsnící gumy začne ozývat pískání (takové jako vytí meluzíny bych to přirvnal).

V jistých intencích se intenzita a tón mění v závyslosti na poryvech větru. Zkoušel jsem sklopit za jízdy zrcátko - kvůli změně aerodynamiky, což částečně pomohlo, nejsem však schopen rozpoznat, zda je to pro to, že se změnilo obtékání zrcátka, či proudění kolem okna a těsnících gum.

Vozejk nebyl nikdy bouranej a tudíž lze vyloučit nějaký torzní či jiný deformace kastle.

Řešit to stylem "volume up!" mě baví jen tehdy, když nepotřebuju telefonovat, či nad něčim špekulovat, takž please.... pokud někdo ví, nebo zná někoho, kdo ví, či tuší o někom, kdo by zmal někoho, kdo ví..... :)

Díky, díky diky...

Neměl jsi nikdy na střeše hagusy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar chlapi,

Mám dotaz, na téma, se kterým se již možná někdo potýkal - leč odpověd ve foru sem nenašel.

Za prvé - nevim, jestli jej zařadit do tématu exteriér - páč příčina zvuku zdá se býti mimo kabinu, či interiér, kde mě to votravuje a přivádí někdy do nepěkné nálady.

so, Při vyšší rychlosti kolem 110 - 120 km/h se odněkud z pozaokénka řidiče - možná od zrcátka, možná od těsnící gumy začne ozývat pískání (takové jako vytí meluzíny bych to přirvnal).

V jistých intencích se intenzita a tón mění v závyslosti na poryvech větru. Zkoušel jsem sklopit za jízdy zrcátko - kvůli změně aerodynamiky, což částečně pomohlo, nejsem však schopen rozpoznat, zda je to pro to, že se změnilo obtékání zrcátka, či proudění kolem okna a těsnících gum.

Vozejk nebyl nikdy bouranej a tudíž lze vyloučit nějaký torzní či jiný deformace kastle.

Řešit to stylem "volume up!" mě baví jen tehdy, když nepotřebuju telefonovat, či nad něčim špekulovat, takž please.... pokud někdo ví, nebo zná někoho, kdo ví, či tuší o někom, kdo by zmal někoho, kdo ví..... :)

Díky, díky diky...

mal som rovnaky problem a zistil som ze som mal klesnute dvere a hore nedoliehalo tesnenie na stlpik ako u ostatných dverí. Riesenie jednoduche chytil som dvere rieadne zabral a ked to uz praskalo tak som prestal. Doliehaju jak maju a zvuk je fuč. Drzím palce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mal som rovnaky problem a zistil som ze som mal klesnute dvere a hore nedoliehalo tesnenie na stlpik ako u ostatných dverí. Riesenie jednoduche chytil som dvere rieadne zabral a ked to uz praskalo tak som prestal. Doliehaju jak maju a zvuk je fuč. Drzím palce

Díke za rady... já to pořešitl méně invazivní metodou - povolil sem západku zámku ve sloupku, našteloval směrem více do auta a mírně nahoru a hvízdání je v loji... jen jdou ted poněkud hůře zavírat vrata, čili problém neni primárně v dorazu dveří, ale opravdu v těsnění, čili počitám, že časem budu měnit... kdyby se někomu válelo v šulíku.... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
Nazdar chlapi,

Mám dotaz, na téma, se kterým se již možná někdo potýkal - leč odpověd ve foru sem nenašel.

Za prvé - nevim, jestli jej zařadit do tématu exteriér - páč příčina zvuku zdá se býti mimo kabinu, či interiér, kde mě to votravuje a přivádí někdy do nepěkné nálady.

so, Při vyšší rychlosti kolem 110 - 120 km/h se odněkud z pozaokénka řidiče - možná od zrcátka, možná od těsnící gumy začne ozývat pískání (takové jako vytí meluzíny bych to přirvnal).

V jistých intencích se intenzita a tón mění v závyslosti na poryvech větru. Zkoušel jsem sklopit za jízdy zrcátko - kvůli změně aerodynamiky, což částečně pomohlo, nejsem však schopen rozpoznat, zda je to pro to, že se změnilo obtékání zrcátka, či proudění kolem okna a těsnících gum.

Vozejk nebyl nikdy bouranej a tudíž lze vyloučit nějaký torzní či jiný deformace kastle.

Řešit to stylem "volume up!" mě baví jen tehdy, když nepotřebuju telefonovat, či nad něčim špekulovat, takž please.... pokud někdo ví, nebo zná někoho, kdo ví, či tuší o někom, kdo by zmal někoho, kdo ví..... :)

Díky, díky diky...

fouka kolem dveri,me to dela taky,lehce kolme 120km/h ,karosarska oprava,cena podle znamejch

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vies popisat co si tam opravil? takto to zrejme nikomu nepomoze, popripade foto vitane.

PS: Vcera som rozpraval s jednym superbakom ktory menil vnutornu pirelu zevraj mu to problem vyriesilo.

Avsak podla mojich pozorovani tam je este jedna tesniaca guma (umiestnena na dverach) ktora by skor

tento problem riesila. Pytal som sa v skodovke, tam o tomto neduhu ani nepoculi :(

Editováno: , autor: random
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
Staci tie dvere nadvihnut...videl som uz nejedneho mechanika takto stelovat dvere vysledok je 100%ny

Ahoj, jen bych dodal ze mam uplne stejny problem, (mirna meluzina od ridicova bocni okna pri rychlosti nad 120km/h), asi nejlepe pomuze to nadzdvihnuti a upraveni zamku. Ja jsem to ale castecne vyresil uplne jednoduchym zpusobem: promazanim vsech gumovych tesneni kremem (treba indulona, ja pouzil bezbarvy krem na boty). Guma lepe prilne a je po meluzine. I kdyz jsem zjistil ze se objevi znovu , ale az tak od 150km/h coz uz je vic nez bezne jezdim.

Musim rict ze je to ale zatim jedina vada na krase u tehle pohodlne skodovky. Mam to chvilku, odkoupil jsem si 4 lety vuz s firmy kde pracuju , a navic se s nim malo jezdilo (nebyl obchodacky), takze nema ani 70tisc. najeto. Je to sice malo vybavena verze classic, ale nic podstatneho tomu nechybi. Hlavne motorizace 1.8T + tiptronic je rekl bych idealni. Spotreba cca. 8-8.5L , takze doufam s nim budu dlouho spojkojenej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jen bych dodal ze mam uplne stejny problem, (mirna meluzina od ridicova bocni okna pri rychlosti nad 120km/h), asi nejlepe pomuze to nadzdvihnuti a upraveni zamku. Ja jsem to ale castecne vyresil uplne jednoduchym zpusobem: promazanim vsech gumovych tesneni kremem (treba indulona, ja pouzil bezbarvy krem na boty). Guma lepe prilne a je po meluzine. I kdyz jsem zjistil ze se objevi znovu , ale az tak od 150km/h coz uz je vic nez bezne jezdim.

Musim rict ze je to ale zatim jedina vada na krase u tehle pohodlne skodovky. Mam to chvilku, odkoupil jsem si 4 lety vuz s firmy kde pracuju , a navic se s nim malo jezdilo (nebyl obchodacky), takze nema ani 70tisc. najeto. Je to sice malo vybavena verze classic, ale nic podstatneho tomu nechybi. Hlavne motorizace 1.8T + tiptronic je rekl bych idealni. Spotreba cca. 8-8.5L , takze doufam s nim budu dlouho spojkojenej.

Já sem experimentováním dospěl do stadia, že prakticky stačí tak nějak jakoby piovytočit gumu na dveřním rámu. má v sobě hlinikovou výstuhu, která drží tvar a u mě došlo k tomu, že se zdeformovala, když sem nainstaloval držák na kola. tím vzniká netěsnost a meluzína.

Jinak gratuluju ke káře. Pravda - já sem si na supa chvíli zvykal, páč sem do něj přelez z HDi-čkový Xantie a to je auto s úplně jinou mentaitou, ale už se to "srovnalo".... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...