Přejít na obsah

EPC a kolisani otacek


marfig

Doporučené příspěvky

Zdravim,

omlouvam se pokud tu zakladam zbytecne tema, ale nenasel jsem, ze by se tu neco podobneho resilo..

O vikendu jsem na chvili ridil otcovu Octavii, 1,6 74kW (snad) r.v. 2004

Po startu zustala svitit kontrolka EPC a otacky kolisaly v rozmezi 500 - 1500. Nedalo se s tim jet, tak jsem to zhasnul znovu nastartoval a vse bylo OK. Dojel jsem tam i zpet a uz se to neobjevilo. Pry se to stalo poprve.

Spise ze zvedavosti, by me zajimalo co to muze byt. (Nastartovat snad umim... ) Ma to najeto cca 60 000 km

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predpokladam, ze sa jedna o 1.6/75KW nie 74KW, kedze je to rok 2004 - tato ma uz elektronicky plyn a problem by som hladal v potenciometri na plynovom pedali, kedze aj kontrolka EPC signalizuje poruchu tohoto systemu. Ked Ti tie otacky lietali a pridal si plyn, boli otacky stabilne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano asi to bude 75 kW, pokud si dobre pamatuji tak s plynem to bylo stabilni, ale byl jsem dost vykuleny z toho co to dela. (prece nemuzu mit takovou smulu, sednu do toho jednou za 3 roky a posere se to..)

Jinak, asi to s tim nema zadnou souvislost, ale vsimlnul jsem si, ze otec po startu pridava na volnobeh plyn, protoci motor a pak se rozjzdi (tohodle jsem si vsimal neposledy na starych skoda 105 a podobne), nevim z jakeho duvodu, na sve Fabii nastartuju a jedu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrejme to teda bude ten potenciometer na pedale plynu, ked svieti EPC, ale kolisanie otacok moze sposobovat aj skrtiaca klapka. Ak mas moznost, daj to napichnut na VAG, mozno je v RJ zapisana chyba toho potenciometra...

Ak je to pedal plynu, mozes skusit vycistit ten potenciometer, alebo ho radsej rovno vymenit a mas pokoj :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...