Přejít na obsah

Svítí ABS a nejde nic


Trunda

Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

od včerejška se mi děje divná věc. Když otočím klíčem rozsvítí se všechny kontrolky jak mají a stejně tak zhasnout. Pak nastartuji a v tu chvíly se roszvítí ABS a nejde nic (blinkry, stěrače, ...) palubka svítí normálně a palubní PC také funguje. Několikrát jsem vypnul a zapnul motor a přestalo to, po dalším nastartování znovu, po chvilce jízdy zase přestalo. Koukal jsem na pojistky a všechny se zdají být ok.

Jo a taky jsem zjistil, že když nenastartuji a zkusím stěrače, tak jsou hrozně líný, prostě jdou neuvěřitelně pomalu.

Vůbec nevím co to je

Je to Oct I 97 rok 1.9 TDI 66kW

Děkuji všem za případné rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpověď, zkontroluji ty relátka/spínací skříň.

To s těma stěračema je dost divné, pamatuji si živě jak jsem předevčírem jsem ostřikoval okno a v poho :), ale také zkontroluji. Ještě jednou díky. Dám vědět jak se to pohlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsi měl pravdu, když klíčkem po nastartování pootočím zpět, cvakne relé a je to ok. Jako kdyby se nevracel. Co s tím? Vyměnit spínačku?

Ad ty stěrače, v tom si měl také pravdu, i zde prosím o radu co s nimi?

Ještě jednou díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U spínačky stačí vyměnit ten konec s kontakty, stojí kolem 800,- ( pozor ale jsou dva druhy, černý a světlý). Sundá se plast pod volantem a pak tam jsou dva zapuštěný šroubky zakápnutý barvou. Povolí se, odpojí se kabely a celej ten váleček se vysune ven ... práce tak na 10 minut ...

U stěračů buď sehnat jinej ten mechanismus, nebo tenhle vyndat a rozhejbat, vyčistit, promazat ...

Editováno: , autor: FilipV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím všechny,

tak jsem to nakonec dal do servisu a nechal si to porhlédnout komplet.

Stěrače mi rozhýbali, měnili oba zadní tlumiče a ve předu ložiska a čepy. Oříšek byl prasklý, tak ho také vyměnili. Oprava byla cca za 7.5 tisíce. Ten předek je super, už tam neťuká vůbec nic, ale vzadu mi to začalo (hned po pár km) mlátit jako blázen, jsou to fakt takové duté rány, ani to nezní jako od kola, a na palubce se mi pro změnu rozsvítila červená kontrolka Airbagu. Mohlo by to mít souvislost se špatně zapojeným oříškem?

Díky za podněty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...