Přejít na obsah

Jak vyměnit čidlo teploty chladicí kapaliny


Anthony

Doporučené příspěvky

Mohl by někdo ochotný poradit, jak u motoru AUM (1.8T) na O1 vyměnit čidlo teploty chladicí kapaliny? Nepodařilo se mi zatím postup najít, jde mi o to, zda se to šroubuje, je to nacvaknuté, přichycené nějak apod.

Z boku hadici taková sponka.Vytáhnout ji ven a pak pouze čidlo vytáhnout z hadice. Je tam pouze nastrčené a zajištěné tou sponkou.Připrav se na přirozené ztráty kapaliny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem měnil, sice za studena, takže bez opaření, ale chcalo toho tolik, že jsem to musel chytat do misky a nakonec jsem ani nevyměnil o-kroužek, než bych ho našel, byl bych bez vody ... jinak doporučuju neměnit to u tchýně na anglickým trávníku, moc pěkný ... lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já taky měnil a naštěstí žádná katastrofa

- připravte si čidlo s nasazeným novým těsnícím "O" krožkem

- motor studěný !!!

- povolit výčko na expanzce ať uteče tlak a pak hned zašroubovat

- pod čidlo dát misku

- z okolí čidla vytáhnou segerofku a vyškubnout čidlo

- hned zastrčte nové, pořádně namáčknout a zajistit segerovkou zpět

- dolít do expanzky těch 1/2dl co vyteče :)

- zastrčit konektor a jet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem čidlo vyměnil. Nechal jsem motor vychladnout, pak povolil víčko nádržky s kapalinou, aby se v ní srovnal tlak, a pak zase víčko utáhl. Pak jsem vyndal svorku, vytáhl čidlo i s O-kroužkem a voda netekla, vůbec netekla. Takže pohoda. Dal jsem tam nové čidlo s O-kroužkem, zabezpečil svorkou a zapojil elektriku. Vodu tedy nebylo třeba vůbec dolívat, ukáplo jen několik kapek, co zůstalo na čidle :-)

Editováno: , autor: Anthony
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 7 měsíců později...

Zdravim vsetkych,

u mna tato vymena celeho cidla bola dost na nervy ... pre tych co mate stoje 1.9 TDI PD 74 kW (4×4) sa cidlo nachádza, kam ukazuje modra sipka na prilozenom foto (na pravej strane motora pri pohlade z predu - cervena sipka je uz odpojeny konektor cindla). Mizerny pristup , malo priestoru a este som pri demontazi stratil poistnu segerku cidla [nakolko nemam montaznu jamu ani garaz, vsetko robim na volnom priestore], takze si viete predstavit ako to asi skoncilo. Doporucujem si ju nejako predtym uchytit (napr. uviazat na kus silonu a ten si niekde potom prichytit), az potom za nu tahat, pacit, vysuvat a pod. inac rada odfrkne do motoroveho priestoru. Takze som momentalne bez auta lebo nemam nahradnu pozeral som aj na www.skoda-dily.cz a nenasiel som ju v ponuke, ze co to asi stoji.

Ostatnym prajem aby mali viac stastia ako ja a hlavne sikonvejsie prsty, aby sa im nestalo nieco podobne.

post-58215-064775600 1289670735_thumb.jp

post-58215-024654000 1289670767_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KAPOJEDI:Poistka na zaistenie cidla ti spadla na spodny kryt motora-nestratil si ju!!!

Treba vysrobovat 2x sroby z plastu pod motorom a nahmatas tu poistku.Da sa to spravit aj na parkovisku-nepotrebujes k tomu zdvihak. Nova poistka cidla stoji 1,10eura. :)

Cislo dielu je : 032 121 142 mas ju aj v ponuke skodadily.cz .

Lenze za postu na SK zaplatis viac jak je cena tej zavlacky. ;)

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mistr fora & Gustaff :

dakujem za info o diely. Skusim to co poradil "Mistr fora" , no naposledy ked som si menil motorovy olej som sa s klucom a skrutkovacom ani nevopchal pod voz , takze bez zdvihnutia to neslo dat dole ten spodny plastovy dekel.

Cez to vsetko aj tak vdaka.

PS: ano neoplati sa drobnosti objednavat a kusovo z CZ , lebo tusim dovozne je 8.28 € za balik do 10kg .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...