Přejít na obsah

kolik se vejde do nadrze fabie


mr.pecoun

Doporučené příspěvky

Podle me je i nejaka zasoba paliva i v palivovem filtru, jak se menil tak sem koukal a bylo tam aspon pul litra paliva coz u ropaka by melo teoreticky pri spotrebe 5l/100 km stacit na 10 km .

Myslite ze se muze neco posrat kdyz si cepnu do kanystriku 5 litru zasoby , a pujdu zkusit kolik auto dojede az bude uplne na suchu? jelikoz sem byl na 5 a 10 km dojezdu, clovek se vrti pred knyplem cely nervama bo se to vzdycky stane nekde uprostred dalnice kde na kazdou stranu je 30 km k nejblizsi pumpe. Tak pro muj klid bych opravdu chtel vedet kolik muzu jeste ujet kdyz se rozsviti hladove oko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle me je i nejaka zasoba paliva i v palivovem filtru, jak se menil tak sem koukal a bylo tam aspon pul litra paliva coz u ropaka by melo teoreticky pri spotrebe 5l/100 km stacit na 10 km .

Myslite ze se muze neco posrat kdyz si cepnu do kanystriku 5 litru zasoby , a pujdu zkusit kolik auto dojede az bude uplne na suchu? jelikoz sem byl na 5 a 10 km dojezdu, clovek se vrti pred knyplem cely nervama bo se to vzdycky stane nekde uprostred dalnice kde na kazdou stranu je 30 km k nejblizsi pumpe. Tak pro muj klid bych opravdu chtel vedet kolik muzu jeste ujet kdyz se rozsviti hladove oko.

Rovněž se připojuji k dotazu, co se stane, když nechám auto chcípnout žízní. Zavzdušní se a co potom? Je rozdíl mezi benzínem a nafťákem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle me je i nejaka zasoba paliva i v palivovem filtru, jak se menil tak sem koukal a bylo tam aspon pul litra paliva coz u ropaka by melo teoreticky pri spotrebe 5l/100 km stacit na 10 km .

Myslite ze se muze neco posrat kdyz si cepnu do kanystriku 5 litru zasoby , a pujdu zkusit kolik auto dojede az bude uplne na suchu? jelikoz sem byl na 5 a 10 km dojezdu, clovek se vrti pred knyplem cely nervama bo se to vzdycky stane nekde uprostred dalnice kde na kazdou stranu je 30 km k nejblizsi pumpe. Tak pro muj klid bych opravdu chtel vedet kolik muzu jeste ujet kdyz se rozsviti hladove oko.

Rovněž se připojuji k dotazu, co se stane, když nechám auto chcípnout žízní. Zavzdušní se a co potom? Je rozdíl mezi benzínem a nafťákem?

Přečti si manuál k vozidlu. Sice se nemusí nic stát. U benzínu hrozí dle výrobce poškození katalyzátoru, U nafty zavzdušnění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle me je i nejaka zasoba paliva i v palivovem filtru, jak se menil tak sem koukal a bylo tam aspon pul litra paliva coz u ropaka by melo teoreticky pri spotrebe 5l/100 km stacit na 10 km .

Myslite ze se muze neco posrat kdyz si cepnu do kanystriku 5 litru zasoby , a pujdu zkusit kolik auto dojede az bude uplne na suchu? jelikoz sem byl na 5 a 10 km dojezdu, clovek se vrti pred knyplem cely nervama bo se to vzdycky stane nekde uprostred dalnice kde na kazdou stranu je 30 km k nejblizsi pumpe. Tak pro muj klid bych opravdu chtel vedet kolik muzu jeste ujet kdyz se rozsviti hladove oko.

Rovněž se připojuji k dotazu, co se stane, když nechám auto chcípnout žízní. Zavzdušní se a co potom? Je rozdíl mezi benzínem a nafťákem?

Přečti si manuál k vozidlu. Sice se nemusí nic stát. U benzínu hrozí dle výrobce poškození katalyzátoru, U nafty zavzdušnění.

manual je jedna vec, skutecnost druha, manual taky rika ze kdyz se rozsviti hladove oko tak je tam 7 - 9 litru, proti cemuz nic nemam, ale kdyz je dojezd 10 km a rucicka palivomeru ve stavu jako by bylo vypnute zapalovan, a ja natankuju maximalne 40 - 41 litru tak me to trosku zajima, co je a co neni pravda.

Kazdopadne asi to nebudu zkouset protoze nejake zavzdusneni se mi nejak riskovat nechce. hold pravdu se asi nikdy nedovim .) -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, mne je uplne jedno kolik se mi tam vejde benzinu... kolik najedu... kolik usetrim... Nechapu proc na tyto temata nekdo vubec reaguje... A ani to neni ctive... no nic... muj nazor...

Az budu mit na 6litrovy mercedes s dvema turbama tak to fakt resit nebudu, a i kdyz se nektere otazky uzivatelu ( moje) zdaji hloupe, tak mam vzdy radost kdyz dostanu na svou treba blbou otazku dobrou odpoved -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak to já se musím pochlubit jakej jsem wůl, protože jsem vždycky rval do nádrže benzín ne do prvního cvaknutí...ale prostě jsem vždycky něco přitočil...aby to bylo fakt co nejvíc plný protože jsem byl línej pořád jezdit na pumpu.

No a tedka už to nedělám, se mi podařilo na pumpě to jednou přetočit tak že mi benzín tak po blatníku a po kole ven...hold jsem to přešvihnul. Raději už jenom do cvaknutí než sušit auto hadrem někde na pumpě :smich::smich::smich::smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

Mne sa najviac na 1,2HTP 40KW podarilo natankovať 52L(so stlačeným odvzdušňvákom), na rezerve som mal cca 70km, ale ručička palivomera aj tak nebola tak nízko, ako keď som ju kupoval a absolvoval na nej skúšobnú jazdu (tak nízko som ju už nikdy nevidel). Tak asi je naozaj možné natakkovať 55-56L.

Editováno: , autor: lubikSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Ahojky mám prosbu, mám služební Fábii 1,4 MPI a povedlo se mi 2 x natankovat 55 litrů benzínu do nádrže, vzhledem k tomu že platím CCS a nevšiml jsem si toho, existuje nějaká možnost jak nadřízenému dokázat, že jsem skutečně ten benzín do té fábie natankoval? a ne nikam jinam???

díky

Jakub Špaček

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

U mna sa podla pocitadla na pumpe Shell voslo az 45L a to som siel na rozsvietenej rezerve a to som vycvakol ja sam lebo na sumu ktoru sa to splhalo pocitadlo mi uz skoro nestacila ani penazenka...ale pri plateni som sa pytal ci je to mozne ze natankujem 45 l do fabie???Iba odvrkli ze ked to tam je tak to asi muselo natankovat 45lit zaujimalo by ma co by bolo keby som cakal na automat.odcvaknutie.....Neveril som vlastnym ociam ze mam natankovane 45lit....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já se spíš přikláním k tankování do plné na 1,2cvaknutí a pak to nějak rozumně dotankuju na aspoň celé desetikoruny :-)

ale co by mě zajímalo je, jak se nechá věřit PP s dojezdem, dobrá rezerva svítí ale co dojezdy 70-60-50 km na PP, víc jsem si netroufnul. jde mi spíš o to že se vracím domů na PP 50km a říkám si, benzín vemu ráno, peníze jsou doma, nebo něco na ten způsob, tak proto se ptám jak se tomu nechá věřit a kam až zajít. Vpředchozích příspěvcích se čísla dost lišila

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...