Přejít na obsah

Olej do 1.2HTP


Kokeš

Doporučené příspěvky

Zdravim lidi,

jsem tak trosku zmatenej z veskerejch diskuzi na ruznejch forech az jsem z toho jelen. Mam Fabii1 1.2HTP 40kw  2004 model, nalitano pocitivych 62 000km  a ceka me ted vymena oleje. Momentalne dle nalepky je ve fabce olej Castrol Magnatec 10w40 A3/B3. Je mi vesmes jedno co dam za olej, pokad jde dopreju ji. Chci jen radu co mam ted na zimu koupit za kvalitni olej. S Fabii jezdim tak obden. A moje cestovani byva do 50km. Obcas nalitam kolem 130km max. Urcite nechci nejaky oleje s brutalni dobou vydrze. Radsi si ho vymenim po 10 000km a nebudu motor pretezovat.

Dekuji za kvalitni a smyslne doporuceni na kvalitni olej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě Shell nebo Mobil ;)

Momentálně používám Shell Helix Ultra 5W40.

 

Ono je to v zásadě jedno jaká značka, pokud dodržíš specifikaci, tady na to téma bude 1000 lidí a 1000 názorů.

Co jsem třeba slyšel, hodně se kritizuje Castrol, že u benzinových motorů ho zanáší, ale zas to může být jedna paní povídala...

Editováno: , autor: HjM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo,ten Shell ultra mi taky dali při první výměně,jenže mám takový dojem že neplní normu.Což mi sice v servisu a později na dotaz ve škodovce vysvětlovali,že to normu sice nemá,ale jinak je to úža olej.Takže asi dodržet normu.ostatní záleží na pocitu...Já třeba dávám Emperol 5w50,který normu pro HTP má,a protože motor rozebírat nebudu abych se juknul jak vypadá,musím věřit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten Shel Helix Ultra 5W40 plní normu pro pevné servisní intervaly zážehových motorů 502.00, a co já vím, tak do HTP ani prodloužené nikdy nebyly. Ovšem, možná se mýlím. V mém servise Škoda stále používají oleje Shell, i když já si je kupuji na netu, což oni bez problému akceptují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dotaz má někdo zkušenosti se značkou Fuchs je to sice o dost dražší ale možná kvalitnější než cokoliv jiného. Na 1,2 htp se hodí tato 5W30

 

http://www.oleje-fuchs.cz/zbozi/titan-gt-1-pro-c-3-5w-30/kategorie/motorove-oleje-osobni-automobily

 

nebo tato 0W30

 

http://www.oleje-fuchs.cz/zbozi/titan-supersyn-longlife-plus-0w-30/kategorie/motorove-oleje-osobni-automobily

 

Oba jsou to longlive oleje tak bych si troufnul to mít na 13000 KM. Jsem na to moc zvědavý asi to na jaře zkusím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ja dávam od 45 tisk km. 2,7litra oleja 5W30 CASTROL EDGE a najzdené 240 tis.km bez problémov. Interval výmeny 12 tis km. Vyššia hladina motorového oleja môže poškodiť katalyzátor.

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj předchozí příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som do 1.2 12V daval vzdy 3l, ale jeden mechanik (ktory to berie dost poctivo) hovoril ze je to malo....

No otazka je ako sa vlastne spravne meria olej. Uplne presny postup nie je, ja som meral na zahriatom motore (jazda aspon cca 13km) 2 min po vypnuti.

S tymto mi vychadza 3.3l ako rozumne maximum, ale s tym ze ten stary olej sa co najlepsie vypustil.

Vyrobca urcite pocita s nejakou rezervou - niekto nezahreje motor tak dobre, ma tam uz totalne vyjazdeny a stuhnuty olej,

potom sa zda ze je ho tam menej.

 

Hlavne pri rychlych jazdach sa snazim tam mat tych 3.3l

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tych 3.3 l uz bolo v oblasti c, merane 2 min. po vypnuti. Viac by som tam uz fakt nedaval. Tiez bol predtym poriadne vypusteny olej.

Asi by som nikomu neradil tam davat tak velke mnozstvo bez nejakej kontroly - urcite nie naraz pri vymene. To radsej zacat s tymi 2.7 (neviem ci je bezpecne este menej), potom skontrolovat a doplnit.

 

To maximalne mnozstvo oleja zavisi od toho ako dobre sa odtial vypusti stary olej a potom ako sa to meria: V navode pisu niekolko minut po vypnuti zahriateho motora (ja som si dal 2), Shell ako vyrobca olejov samozrejme v nejakom navode radil merat uz minutu po vypnuti - tym je potom ta hladina nizsia. V mojom navode (2004) vyslovene pisu ze pre 12V verziu sa to nema merat za studena, neviem co je prave na tomto motore tak specificke.

 

O co najvyssie mnozstvo oleja som sa snazil hlavne kvoli poveram o vysokej teplote oleja, aj ked to nie je moc overene.

Mate niekto nejake dalsie skusenosti s tymito vecami? Navod sa mi v tomto nezda ako uplne dostatocny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ide o zahriaty olej, takže tu je dôležité to druhé číslo: 40 vs 50. Ten 5W-50 by mal byť pri vysokých teplotách hustejší. Tie čísla ale znamenajú len to že viskozita je určitom rozmedzí, takže neviem povedať aký veľký je medzi nimi rozdiel. Už 5W-40 a 5W-50 býva obvykle veľký rozdiel.

V tomto článku

http://www.oleje.cz/clanek/Vlastnosti-motorovych-oleju---Viskozita

 

Je nejaké porovnanie. Ten Miller Oils 5W-50 čo som používal by bol trochu mimo ten graf, mal o niečo vyššiu viskozitu ako tie zvyšné.

Dávam ho tam skôr z opatrnosti, najradšej by som to už vôbec neriešil a používal niečo normálne :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Záleží co chceš, pokud originál filtr, tak tady:

http://www.cc-autodily.cz/

 

A pokud neoriginál, tak beru třeba tady:

http://eshop.autorozvody.cz/tecdoc/

 

Co se týče oleje, na obou kupuji Shell Helix Ultra 5W40.

 

Tady by se dalo taky určitě vybrat:

http://www.autodily-cardo.cz/

Editováno: , autor: HjM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HjM díky moc. Nakonec jsem nakoupil v tom cardo.cz. Ceny se mi zdáli dobré. Bude to moje vůbec první výměna oleje. Doposud jsem s každým autem jezdil do servisu. Tak snad to nebude moc složité :-)

Editováno: , autor: Naahk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...