Přejít na obsah

stahování oken dodělávky


li.ška

Doporučené příspěvky

Dobrý deň, idem si robiť predné elektrické okna a chcem sa opýtať či musím mať rovnaké čísla motorčekov ? (je mi jasne že musia byť obe CAN-ové) ale či nevadia odlišné čísla motorčekov ? Lebo mám možnosť mať pravú ktorá má číslo: 6Q1 959 802

a teraz neviem či k nej môžem dať ten istý plech ale z iným číslom motorčeka ? napr: ako je na fotke: Etka mi vyhodila tieto:

fgfgg.th.jpg

Proste či to nebude vadiť pri spúštaní, alebo či koncovky káblov budú pasovať ???

Ďakujem pekne :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

áno, že čísla motorčekov budú odlišné, ale už som to asi pochopil proste musím mať toto:

levé dveře 6Q1 959 801A

pravé dveře 6Q1 959 802A

alebo toto:

levé dveře 6Q2 959 801A

pravé dveře 6Q2 959 802A

aby mi to išlo.

a ešte sa chcem opýtať čo si myslel týmto: ,,motory začínající 6Q2 jsou určeny pro pravostranné řízení,, nejako som to nepochopil ?! aký je rozdiel medzi 6Q1 a 6Q2

Ďakujem

Editováno: , autor: Standis
není potřeba citovat předešlý příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako pozeram nie som sam co by privital el.oknaaa dost lidi si ich dokupilo ci orgio alebo nejake ine neorigo riesenie ja som uvazoval na hotovym stahovanim okien ... ale neviem ci by to slo prepojit s alarmom Meta resp. ci by sa taketo cosi dalo napojit na origo vypiance skoda??? Nie som velky kamos s elektrikou ... ;)Tak poradte ... pytam sa preto lebo nechcem instalovat ten ovladaci prvok na stredovy panel ... a doma mam ovladace ako pracu stranu tak i lavu... tak len ci by to slo nejako prepojit asi by to chcelo premerat a poprapajat len ci by to slo ???

post-9998-1244581185_thumb.jpg

Editováno: , autor: Mathias
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako pozeram nie som sam co by privital el.oknaaa dost lidi si ich dokupilo ci orgio alebo nejake ine neorigo riesenie ja som uvazoval na hotovym stahovanim okien ... ale neviem ci by to slo prepojit s alarmom Meta resp. ci by sa taketo cosi dalo napojit na origo vypiance skoda??? Nie som velky kamos s elektrikou ... ;)Tak poradte ... pytam sa preto lebo nechcem instalovat ten ovladaci prvok na stredovy panel ... a doma mam ovladace ako pracu stranu tak i lavu... tak len ci by to slo nejako prepojit asi by to chcelo premerat a poprapajat len ci by to slo ???

Originál ovladače k těmto stahovačkám nedáš.Sice by to šlo ale dost složitě.Na obrázku jsou motorky ovládané přímým napětím a přehazuje se pouze + a - .

Origo ovladače posílají signály přes odpory a jednotky si to vyhodnotí.Když jsem původně uvažoval o těchto motorcích,taky se mi nelíbil ten panel s ovladači pod rádio.Zjistil jsem ale,že se dají koupit UNI ovladače,které tvaremm připomínají origo a dají se s trochou šikovnosti napasovat na origo plasty v madlech. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...
Tu máš predné dvere:

Ahoj, nemáš ta schémata v trochu lepší kvalitě, tohle je po vytištění celkem nečitelné...

Jinak, zkoušel jsem dneska zapojit dveře řidiče.. mám fabii předface a stahovačky LINové.. zapojil jsem jenom +12V a kostru, stahování kupodivu jelo :-) ale zhruba 15 minut, potom přestalo jet. Pevně věřím, že to je způsobeno tím, že jsem něpřipojil další kabely (BSG, komfortka...). Jinak BSG mám 6Q1, takže by problém být neměl..

Další věc, v A sloupku mám mít 4 svorkovnice, mám tam jenom 3, ta čtvrtá (modrá) chybí.. chtěl bych ji dodělat, ale nevím jak z toho sloupku vytáhnout ten kus plastu co drží ty svorkovnice pohromadě... zavazely mi tam dveře.. to musím ty dveře sundat?? jak se to proboha dělá?

Další věc co mě zajímá... v tom schématu se píše o připojení na kladný pól 30a, 75x, a 58b za přístrojovou deskou. Svorkovnici 30 jsem našel :-) ale ty další dvě jsou kde? A proč jsou v tom schématu dvě pojistky? jedna 25A (tu chápu) ale ta druhá 5A je tam k čemu?

Díky za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zduř.Jestli jsem tě dobře pochopil,tak jsi na předface dal LINové stahovačky.Jako já.To znamená,že na BSG se vůbec nepřipojují.Motorek na straně řidiče má dvojí napájení.25A je hlavní silový přívod a 5A ovládací.Dá se to odrbat a na konektoru oba plusy propojit což znamená,že okna budou funkční stále.Ta 5A pojistka se napojí podle schémata na plus po zapnutí klíčku.Funguje to tak,že okna fungují až když zapneš klíček,povytažení klíčku je možno ještě okna např.dovřít do té doby než otevřeš jakékoli dveře.Dveřní spínač tak dá povel a jednotka se vypne a okna jsou nehybná.Snad jsem to popsal srozumitelně.Konektory v A sloupku jsem neřešil.Protáhl jsem to skrz.Takže detajly bohužel.Když tak se klidně ještě poptej.

Čus :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, jj pochopils dobře. Myslel jsem si to, že to bude spínané.. Když to přemostím, nebude mi to vybíjet baterku? Nebo jaký je jiný důvod, aby tam bylo spínané a ne stálé? Takže vlastně kromě +12 (2x) a kostry stačí natáhnout kabel napříč palubovkou do druhých dveří a to je vše? Jaký by mohl být důvod že mi ty okna fungovaly 15 minut a pak přestaly? právě tím, že nebylo připojené to spínané napětí? :-) Díky

jo a nemáš náhodou LINové schéma v lepší kvalitě? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No s tím vybíjením baterky těžko říct.Jeden nikdy neví.Jinak já jsem nasadil plechy ,přivedl 2x +,1x - ,propojil káblíkem LIN komunikaci mezi motorkama a ještě musíš přivést káblík z vypínače světel pro podsvětlení vypínačů.nic složitého.Kabely jsem protáhl do sloupku natvrdo.(tak jako uni centrál).

Pokud máš origo centrál,tak to můžeš ještě propojit s komfortkou.To by se ti pak měly ovládat okna klíčem.To slabší + tam bude nejspíš z bezpečnostních důvodů.

Jima koukni na ty schémata,jestli je to čitelnější.

okna.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paráda, tyhle schémata jsou mnohem lepší :-) Kurnik, tam je toho o dost víc než jsem čekal... napojení na komfortku 2x, napojení na BSG do portu XS4... sakra :-D S tím protažením kabelů je to horší... mám tam origo dveřní kabeláž takže je tam všechno (doufám) vyvedené do těch svorkovnic, ale nemají protikusy ve dveřích.. buď jednotlivé piny, nebo i celá svorkovnice...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim paaani, neviete je nejaky rozdiel medzi el.oknami a plechami z fabie kombi a kratkou fabcou daju sa pouzit z dlhej na kratku podla mna asi nie, ale v tomto neviem no niesom si isty tak sa pytam ... vacsinouo sa stretavame s tym ze v inzeratoch nikto neuvadza ci su z kombi ale su na kratku .... ospravedlnujem sa za offf ak to niekomu bude prekazat tak zmaaaznite ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...