Přejít na obsah

Originálny alarm


kominík

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Zdravím pánové. Možná pro Vás malý láma dotaz, ale zajímalo by mě, zda lze origo alarm ve Fábii, namontovaný z výroby, nějak dodatečně rozšířit, třeba o záložní zdroj, náklonové čidlo, pager...? :huh:

A jaký výrobce dodává Škodovce ten "origo" alarm? Do Felicií, pokud si člověk přiobjednal alarm přímo z výroby, dávala Škodovka tuším Jablotron, u Fábií ale nemám tušení.

A když už jsme u alarmů, nevíte od jakého výrobce dodává Škodovka "origo" alarm do Octávií? Všiml jsem si na serveru Škody v konfigurátoru, že Octavia má z výroby alarm již i s náklonovým čidlem... <_<

Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ajaj koukám že o tom originál bazmeku nikdo nic neví. Taky bych někam potřeboval připojit další čidlo. Ještě mě napadlo - neví náhodou někdo jakým způsobem jsou připojeny ty origo ultrazvuky ? Mislím tím kolika dráty a co v nich teče - jestli by se na to nedalo připojit nějaký spolehlivěší senzor. V podstatě by mi stačilo cokoliv kde je po aktivaci alarmu + nebo -. Jo a ještě jak se prosím u origo. alarmu s ultrazvukem řeší třeba přítomnost zvířete ve voze ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pánové. Možná pro Vás malý láma dotaz, ale zajímalo by mě, zda lze origo alarm ve Fábii, namontovaný z výroby, nějak dodatečně rozšířit, třeba o záložní zdroj, náklonové čidlo, pager...? :huh:

A jaký výrobce dodává Škodovce ten "origo" alarm? Do Felicií, pokud si člověk přiobjednal alarm přímo z výroby, dávala Škodovka tuším Jablotron, u Fábií ale nemám tušení.

A když už jsme u alarmů, nevíte od jakého výrobce dodává Škodovka "origo" alarm do Octávií? Všiml jsem si na serveru Škody v konfigurátoru, že Octavia má z výroby alarm již i s náklonovým čidlem... <_<

Díky za odpovědi.

Origo alarm ve Fábii nemá ultrazvuk,ale mikrovlnný čidlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ach so. Víš já k tomu nemám český návod a po pravdě ani mě v tom elektronickém nenapadlo to hledat. Dík. Vnitřní čidlo není prý ultrazvuk ale mikrovlna. Nedalo by se tedy místo originálu na tento kablík připojit jiné čidla. Zkrátka funguje to jako u dodělávaných alarmů - když po drátu přijde + nebo - tak poplach ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžko posoudit, do čidla vedou čtyři dráty. Jeden je trvalé napájení, jeden bude kostra, zbývají dva......

Super moc děkuji. 30a je trvalé plus ?, čidlo se asi zapíná mínusem a ty zbývající dva dráty hádám když se propojí tak alarm. Teď jen zjistit kam s tím mínusem.

Pokud to opravdu funguje tak jak si myslím tak by nebyl problém koupit od čidla od Jablotronu když prý to origo někdy dělá falešné poplachy. Klidně by pak šly dát tam všechny 3 typy čidel - ultrazvuk, mikrovlna i náklon.

Komfortní jednotka J393 - vím kde je, vpravo od volantové tyče, ale nevím jak se k jejím konektorům dostat protože jsem hodně rád že je vůbec zahlédnu - nemá někdo nějaký fígl.

12-pólová svorkovnice / hnědá / na komfortce - všimnul jsem si že moje komfortka má místo na 3 svorkovnice ale já tam mám only dvě - netušíte prosím někdo jestli tam tuto mám a nebo ji musím objednať.

Uvažuji totiž o zprovoznění alarmu pomocí softu, ale bez čidel mi to přijde obzvlášť do Práglu jen poloviční řešení.

Editováno: , autor: atr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

atr: no odpovedal som aj v C...

30 je trvalé plus

spínaný mínus je hnedý vodič vedený do ultrazvuku na pin 4

ostatné dva sú zrejme nejaká dátová linka, nevieme čo po nej ide ale zrejme to nebude len že sa zopne na kostru a vyvolá poplach a to riešenie ako chceš ty že zapojiť ultrazvuk, mikrovlnu a náklon zrejme nebude možné už len kôli tomu že ultrazvuk s mikrovlnou sa nemajú kombinovať.

Jedine riešenie vidím v tom že by si proste napojil ultrazvuk na jedny dvere, náklon na druhé (resp oba na kapotu) a spínanú zem bral z toho hnedého vodiča.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

atr: no odpovedal som aj v C...

30 je trvalé plus

spínaný mínus je hnedý vodič vedený do ultrazvuku na pin 4

ostatné dva sú zrejme nejaká dátová linka, nevieme čo po nej ide ale zrejme to nebude len že sa zopne na kostru a vyvolá poplach a to riešenie ako chceš ty že zapojiť ultrazvuk, mikrovlnu a náklon zrejme nebude možné už len kôli tomu že ultrazvuk s mikrovlnou sa nemajú kombinovať.

Jedine riešenie vidím v tom že by si proste napojil ultrazvuk na jedny dvere, náklon na druhé (resp oba na kapotu) a spínanú zem bral z toho hnedého vodiča.

Novinka pro mě je že se namá kombinovat ultrazvuk s mikrovlnou. Chtěl jsem to teď do Feldy k ultrazvuku dát mikrovlnu na vstup alarmu který při malém narušení jen upozorní houknutím a až při opakovaném a nebo velkým vyvolá poplach. Čím se to prosím ovlivňuje ?

Jo to napojení na dveřní snímač je záložní řešení. Hlavně že tam je něco spínanýho při aktivaci alarmu. Jediný problém ale vidím v tom že originál má prý při opakovaném zamčením do 2s odpojené čidlo. Otázka opět je jak to robí - jestžli nezapne to spínané mínus a nebo ignoruje signály po datové lince - což by byl problém protože by pak ty čidla nešly vypnou když třeba v káře zůstane pes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

atr: no odpovedal som aj v C...

30 je trvalé plus

spínaný mínus je hnedý vodič vedený do ultrazvuku na pin 4

ostatné dva sú zrejme nejaká dátová linka, nevieme čo po nej ide ale zrejme to nebude len že sa zopne na kostru a vyvolá poplach a to riešenie ako chceš ty že zapojiť ultrazvuk, mikrovlnu a náklon zrejme nebude možné už len kôli tomu že ultrazvuk s mikrovlnou sa nemajú kombinovať.

Jedine riešenie vidím v tom že by si proste napojil ultrazvuk na jedny dvere, náklon na druhé (resp oba na kapotu) a spínanú zem bral z toho hnedého vodiča.

Novinka pro mě je že se namá kombinovat ultrazvuk s mikrovlnou. Chtěl jsem to teď do Feldy k ultrazvuku dát mikrovlnu na vstup alarmu který při malém narušení jen upozorní houknutím a až při opakovaném a nebo velkým vyvolá poplach. Čím se to prosím ovlivňuje ?

Jo to napojení na dveřní snímač je záložní řešení. Hlavně že tam je něco spínanýho při aktivaci alarmu. Jediný problém ale vidím v tom že originál má prý při opakovaném zamčením do 2s odpojené čidlo. Otázka opět je jak to robí - jestžli nezapne to spínané mínus a nebo ignoruje signály po datové lince - což by byl problém protože by pak ty čidla nešly vypnou když třeba v káře zůstane pes.

Tak mi v Jablotronu tvrdili že se pouze nesnáší ultrazvuk v blízkosti GSMka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
Nikde jsem to tady nenašel, tak se optám zde. Má někdo zkušenosti nebo tip na alarm komunikující po CANu auta?

Nejaké sú tu http://www.autoalarm.sk/produkty.php?idK=0041, určite ich robí aj Meta.

So spoľahlivosťou nemám skúsenosti, ale čo sa mi na Can alarmoch nepáči je, že sa vypnú po odomknutí auta kľúčom - to je totálna magorina. Možno sa to netýka všetkých, ale u dvoch čo som montoval to tak bolo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...