Přejít na obsah

Xenony - nivelace po startu


lama

Doporučené příspěvky

tak to kazdopadne..... jediny co jsme si u nich doobednal byli kola a nejaky blbosti do kufru a to jen prtoo ze jsem to mel se zamestnaneckou slevou.....

jinak nahradni dily stejne skodovka nevyrabi tak pak je relativni pouzivat slovo znackove :-D kdyz uplne ty samy budiky koupis jinde za zlomek ceny....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
jo natirat me muzou ale maximalne za to ze jsem to auto bez nich koupil. Koupil jsem auto bez xenonu, chci je tam, chci aby byly podle pravidel.... je mi jasny ze to obnasi ty cidla, natahat kabely, asi ridici jednotu?? co se tyka ostrikovacu, tak ty si dam zvladnu dodelat , zas takova veda to neni..... ( narozdil od ty dinamicky regulace:-D )

Tak to dodelani tech ostrikovacu mne zajima,jak na to jdes??? Staci mi pokud mi poradis elektriku kam to zapojit ostatni dily uz si sezenu.Davam taky xena ,ale nejspis ns kolecko.Ty cidla jsou pro me trochu drahy sousto.To si misto nich dam radeji CD menic nebo tak neco........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak koukám že se nenajde nikdo kdo to namontuje, tak najde se aspon někdo kdo poradí jak na to ? xenony mam, čidla už taky, řídící jednotku náklonů budu mit taky... co dál ? jak na to ?

kolik tě stály čidla a jednotka? já mám člověka, kterej to dodělat umí. stejně tak pro něj není problém zapojit ostřiky světel... je z Prahy. a je jasný, pokud kupuji náhradní díly u prodejce, vždy to vyjde dráž než příplatek při objednávání auta, ale málokdo, kdo něco dodělává kupuje díly u prodejce. to si můžou dovolit jen milionáři jako je Luke lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
Myslim tim ze vidim vic koruny stromu nez silnici. Oproti tomu levemu je to dost velky rozdil. Nebo je to u xenonu normalni ze kazde rozdilne?

No tak to normalni neni. Zrejme neni funkcni naklapeni. Zajed do servisu.

No záleží jak moc je velký ten rozdíl-pravé světlo svítí z principu jinak, kvůli oslňování protijedoucích vozidel..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim tim ze vidim vic koruny stromu nez silnici. Oproti tomu levemu je to dost velky rozdil. Nebo je to u xenonu normalni ze kazde rozdilne?

No tak to normalni neni. Zrejme neni funkcni naklapeni. Zajed do servisu.

No záleží jak moc je velký ten rozdíl-pravé světlo svítí z principu jinak, kvůli oslňování protijedoucích vozidel..

Podle mně by obě měly svítit stejně..právě z principu by to mělo být tak, že obě světla svítí směrem vlevo od ohniska vodorovně, zatímco směrem vpravo svítí i nahoru..viz kontrola na stínítku regloskopu na STK..obě světla osvětlují totžné výseče. Takže to rozhodně normální není

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim tim ze vidim vic koruny stromu nez silnici. Oproti tomu levemu je to dost velky rozdil. Nebo je to u xenonu normalni ze kazde rozdilne?

No tak to normalni neni. Zrejme neni funkcni naklapeni. Zajed do servisu.

No záleží jak moc je velký ten rozdíl-pravé světlo svítí z principu jinak, kvůli oslňování protijedoucích vozidel..

Podle mně by obě měly svítit stejně..právě z principu by to mělo být tak, že obě světla svítí směrem vlevo od ohniska vodorovně, zatímco směrem vpravo svítí i nahoru..viz kontrola na stínítku regloskopu na STK..obě světla osvětlují totžné výseče. Takže to rozhodně normální není

No nevím jak přesně funguje nastavení nivelace, ale myslím, že i když je to automatické, mělo by se seřídit ručně základní nastavení ne ? I na xenonech jsou klasické nastavení šroubama, takže bych to viděl tak, že je prostě to pravé světlo špatně nastavené, jen seřídit a mělo by to jet ne ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim lidi. Xenony maji automaticke nastaveni, pri zaplnenem aute by se meli dat vic dolu. Ale prave svetlo mam i pri prazdnem aute o dost nahoru. Setkali ste se s tim nekdo?

No pokud máš automatické nastavování přes ŘJ, tak by ti měla světla při rozsvícení zkontrolovat dolní a horní pozici a pak se nastavit dle zatížení. Zkus proti zdi, jestli neodešel motorek ve světle, popř zkus seřídit nastavovacím šroubem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motorek je v pohode, protoze pri kazdem nastartovani se svetla projedou nahoru a dolu a zastavi se ve stejne poloze. Problem je ten ze jezdim v UK a osvetluju kamionaky do ksichtu coz neni moc prijemne kdyz mi to potom vraci. Dekuji panove. Pokud je to jak pisete ze staci jen nastavit RJ, tak to valim do servisu at to napoji, je to prece este v zaruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemělo by tam být nastavení (přecvaknutí) pro provoz na druhý straně? Právě aby to neoslňovalo? Pravý svítí vždy jinak, aby jsi osvětlil chodce,který má jít vlevo tedy proti tobě.

To "přecvaknutí" je určené pouze pro provoz v zemích s provozem vlevo..jinak obě světla svítí stejně, není to tak, že by levé svítilo rovně a pravé vzhůru..obě osvětlují stejně, jak jsem psal, vlevo od ohniska svítí vodorovně a vpravo od něj svítí vzhůru. Výsledek je takový, že osvětlený je prostor před vozidlem a pak pravá krajnice kvůli chodcům

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mně by obě měly svítit stejně..právě z principu by to mělo být tak, že obě světla svítí směrem vlevo od ohniska vodorovně, zatímco směrem vpravo svítí i nahoru..viz kontrola na stínítku regloskopu na STK..obě světla osvětlují totžné výseče. Takže to rozhodně normální není

Omlouvám se, nevhodně jsem se vyjádřil,s amozřejmě, že obě světla svítí stejně, ale jinam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Koupil jsem O II s xenony a všiml jsem si ,že svítí celkem vysoko.Párkrám na mě i lidi blikají takže to bude asi problém. Dočetl jsem se,že by se měly samy natáčet podle zatížení auta,což se neděje .Zajímalo by mě jestli to zvládnu sám a co je příčina ...dík za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...