Přejít na obsah

Tažné zařízení na OII


Igor

Doporučené příspěvky

u aut s ESP doporučuji vždy použít originální elektroinstalaci, jelikož ESP dokáže stabilizovat přívěs, po připojení přívěsu se chová jinak.

Pokud si nedokážete namontovat TZ sami, svěřte toto autoservisu, který má certifikát k montáži tažných zařízení dané značky/výrobce, při případné nehodě se bude řešit, kdo tažné a jak montoval, nestačí jenom doklad o montáži, daný montážník musí být zaregistrován v databázi min. dopravy a být autorizovaný k montáží. To samé se bude řešit při přihlašování, ve většině případů Dop. inspektorát po předložení dokladu o montáži nahlíží do databáze servisů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

po montáži origo jednotky se musí nakódovat samotná jednotka tažného(69) (já ji měl už nakódovanou) a v jednotce gateway(19) přidat jednotku 69

v případě že je v autě originál parkovací asistent (10 nebo 76), něm nakódovat, že je v autě tažné, je to myslím hned první resp. nultý bajt

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud si nedokážete namontovat TZ sami, svěřte toto autoservisu, který má certifikát k montáži tažných zařízení dané značky/výrobce, při případné nehodě se bude řešit, kdo tažné a jak montoval, nestačí jenom doklad o montáži, daný montážník musí být zaregistrován v databázi min. dopravy a být autorizovaný k montáží. To samé se bude řešit při přihlašování, ve většině případů Dop. inspektorát po předložení dokladu o montáži nahlíží do databáze servisů.

a kde jsi na to přišel nebo je to poplašná zpráva? který zákon nebo vyhláška to určuje rád bych ji znal. Obor dopravy ne DI do ničeho nenahlíží a tu blbost by museli dávat i do registrů a TP protože si nedovedu představit jak třeba až 5 majitel vozu po montáži by dokazoval tu odbornou montáž po nehodě a hodit nehodu na tech. stav není až tak jednoduché, stačí doklad od tažného a prohlídky na stk jo a příslušné poplatky

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud příjdete na dopravku ze chcete zapsat tazné do techničáku tak bud musíte mít razítko od firmy presne která ma certifikat ze tohle muzu provádet pro danou znacku TZ (na stránkach MDCR je tento seznam k dispozici) nebo protokol z STK kde je napsané že TZ vyhovuje nebo neco v tom smeru (tj kdyz si sam namontuju TZ - stojí to 150-200Kč)

kdyz jsem si daval na auto tazné apk po STKcku jsem prihlasoval byl jsem v kancelari a vedle kolega mel prave namontované nové TZ sice v autoservisu ale ten nebyl uvedený na seznamu takze muset stím jít na STK a az pak muto zapsali...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem to pohledal ať to nemusíte hledat :-) krásná tabulečka, kdyz si vtechto uvedených firmach necháte namontovat TZ stačí jen vyplněný typový list s razítkem a muzete jit přihlásit (bez STK)

http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/Dovoz_registrace_a_schvalovani_vozidel/Schvalovani_vozidel/Tazne_zarizeni/Seznam_vyrobcu_a_dovozcu_taznych_zarizeni.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro info...ohledně ceny montáže.

TZ jsem si nechával montovat ve Škoda servisu. TZ i origo instalaci jsme měl svoje.Chyběly šrouby TZ a konektory na elektroinstalaci.

Cena montáže i s materiálem 1800 Kč.

Editováno: , autor: Liapor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud příjdete na dopravku ze chcete zapsat tazné do techničáku tak bud musíte mít razítko od firmy presne která ma certifikat ze tohle muzu provádet pro danou znacku TZ (na stránkach MDCR je tento seznam k dispozici) nebo protokol z STK kde je napsané že TZ vyhovuje nebo neco v tom smeru (tj kdyz si sam namontuju TZ - stojí to 150-200Kč)

kdyz jsem si daval na auto tazné apk po STKcku jsem prihlasoval byl jsem v kancelari a vedle kolega mel prave namontované nové TZ sice v autoservisu ale ten nebyl uvedený na seznamu takze muset stím jít na STK a az pak muto zapsali...

To souhlasí. Já jsem si namontoval sám origo tažné. Dojel jsem na STK a tam mi za 250Kč dali papír, na základě kterého mi na dopravce zapsali tažné do obou techničáků. Žádná věda.

Editováno: , autor: j0ska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 8 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 11 měsíců později...

zkus to podle tohoto návodu.

 

 

Pepousi , jestli jsi ještě nekupoval el. svazek , tak se dá koupit s konektorama že to jen cvykneš do světel a pokračuješ rozdvojením dál, nic ne nehledá nesvorkuje nepájí... proste jen cvak cvak, stojí cca 400 kč normální el. svazek musíš hledat kabely stojí cca 150 kč ...(vyrábí to SVC náchod) často je montuji a řekl bych že jsou nejlepší

tažný.pdf

Editováno: , autor: jirka toledo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Nevěděl by někdo..., mám na O II ( bez FL ) tažné od westfalia, bajonet, skryté, bez výřezů do nárazníku. Bohužel jsem OA koupil bez samotného bajonetu. Když jsem se dotazoval u dodavatele ( tuším elsagroup ), tak mi odepsali že bajonet se musí objednat u výrobce za cenu 5.600,- Kč, protože toto tažné už v nabídce není a dodací lhůta je cca do 3 měsíců, takže mazec, to už si můžu pomalu koupit celý tažný nový...

 

Dotaz zní... sleduju bazary atd. a párkrát jsem narazil na nabídku třeba z passata nebo teď z yetiny. Mám na štítku číslo 317 058, když jsem našel originál manuál od westfalia tak by tam měla být koule 306 224. Co jsem koukal tak na O II se dneska dává bajonet westfalia 317 088. Dle fota jsou totožný s tím 306 224.  Yetina má kouli 317 077. Ta koule je už trochu jiná, ale ne zas tak zásadně ( délka a zahnutí ), ale nevíte někdo jestli se ta koule dá zaměnit na O II takhle z něčeho jiného ? Neřešil jste někdy někdo ? Popř. typ, kde by se  dal sehnat bajonet za nějakou rozumnější cenu ? ( na ebay jsem koukal a 3-4 tis. bez dopravy je taky docela dost ) Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím vás.chci pořídit tažné na škoda octávia combi 2.0 tdi 103 kw PD 16V (BKD) rok výr 2006

Bude mě toto tažné pasovat?jde mě spíš o elektriku  http://www.vapol.cz/cz/produkt/taz-zar-h14-s-octavia-ii-eljaeger-736975/

a ještě jsem našel tohle   http://www.tazne.cz/tazne-zarizeni-skoda-octavia-ii-take-4wd-2004-superb-ii-2009-od-2004-p6190/?cid=8809

 

Moc dík za radu

Editováno: , autor: cmada
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...