Přejít na obsah

Vůle v předním levém kole


HanyZ

Doporučené příspěvky

Ahoj, chtěl jsem jet na geometrii, ale nezdálo se mi řízení a tak jsem zvedl auto a zkusil vůli kola. Levé přední kolo má dost vůli, celé chodí. Vůli má při chycení kole vlevo a vpravo tedy vodorovně. Vůle je jen vodorovná, když hýbu s kolem chodí celá tyč řízení. Když dám ruku na čep, tak chodí celý čep s tyčí podle toho, jak se pohybuje kolo. To je v případě, že s kolem hýbu hodně. Špatný čep řízení ? Spodní čepy mám měněné. Díky za rady.

www.masazekus.cz/A.mp4

www.masazekus.cz/B.mp4

www.masazekus.cz/C.mp4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co jsem ještě zaregistroval :

- vůle předního levého kola - vodorovná

- bouchání do podvozku pod nohama řidiče při přejezdu ostré nerovnosti (spodní čepy mám měněné, stejně tak silentbloky stabilizátoru)

- auto táhne doprava při srovnání volantu, po geometrii byl před 4 měsíci volant rovně a teď se stočil mírně za levým kolem, které je špatné

- při pohybu s kolem chodí čep a tyč řízení

- při přeřazení se občas ozve klepnutí od levé strany....

Co by to mohlo být ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- kolo se otáčí těžce, ale má podélnou vůli ( to otáčení bude spíš brzdou - pístkem ? )

- ložisko nehučelo....

- vůle je podélná (vlevo - vpravo když chytnu kolo) a pokud vím, tak ložisko se pozná vůlí svislou (nahoře - dole)

Editováno: , autor: HanyZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Opravoval si ten kloub řízení sám? Dneska jsem byl na technické a mám oba klouby řízení v prdeli. Zajímalo by mě, jestli je možné to opravit ssvépomocí na parkovišti bez zvláštního vercajku.

Editováno: , autor: Iguka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechal jsem to opravit v servise se spojkou, je tam docela špatný přístup k manžetě, která kryje spoj spojovačky a hřebenu, překáží tam převodovka...

postup není těžký - doporučuji vyměnit i čep řízení, ten vyrazit z těhlice, sundat manžetu a vyndat spojovačku i s čepem... pak geometrie...

ceny : http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1j0422803a-tyc-rizeni-leva-octavia.html

:palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...