Přejít na obsah

Tempomat a všetko s nim súvisiace.


Pepa007

Doporučené příspěvky

jeden kabel ide aj na brzdovy spinac.

a pre rissmana: ja nemam priestory vobec. a packu som kupil od honza72 aj s kabelazou.

Ale berie odtial len napajanie + 12V, takze sa da pripojit teoreticky kamkolvek, kde je + 12V pri zapnutom zapalovani.

Prakticky je vhodne niekam do obvodu, ktory je isteny poistkou ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Ahoj všem..

Nechci kvůli mému dotazu zakládat nové téma, tak jen v rychlosti. Kdyby jste náhodou věděli o někom, kdo tempomat prodáva a i o někom šikovném, co jej montuje, tak bych byl vděčný ;) Nechce se mi za nej dávat v sevisu přes pět litrů :angry:

Honza72, máš to k němu jen kousek, mu pošli SZ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Zdravim..

Chápu dobře že:

Tempomat

pin číslo 2 zapojit na T6y/5

pin číslo 3 zapojit na T6y/6

pin číslo 5 zapojit na T6y/2

pin číslo 6 zapojit na SB28 neboli napájení

pin číslo 4 a 7 na T11a/10 ale u tohodle nechápu proč je podle příručky nakresleno ještě propojení na T6y/3

Děkuji.. :help:

Je to škoda fabia 1,4/50KW rok výroby 2002

Editováno: , autor: Photomaniak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:palec2:

Takze panove a damy, zajemci o spolehlivou, rychlou a kvalitni montaz tempomatu do vasich milacku.

Dovolil bych si vam doporucity Honzu 72.

Jsem naprosto spokojeny s jeho instalaci a chtel jsem mu tu verejne podekovat.

Honzo DIIIIIIIIIK.

A berte to klidne jako neplacenou reklamu!!!!!

Fak si to zaslouzi

:palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tempomat za 4h namontován, běhá pěkně... a klesla mi spotřeba o 1l na stejné trase, stejné rychlosti. :) ...jen se přitom "autopilotovi" trošku nudím :))

Po cerstve zkusenosti s touto hracickou musim rict, ze s tou spotrebou jsem mel trochu obavy, ale zda se, ze na stejne trase to slo o nekolik desetin litru dolu.

Litr to ale urcite neni.

S tim lehkym nudenim vsak musim souhlasit. :sleep: Myslim ale, ze si rychle zvyknu. :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale berie odtial len napajanie + 12V, takze sa da pripojit teoreticky kamkolvek, kde je + 12V pri zapnutom zapalovani.

Prakticky je vhodne niekam do obvodu, ktory je isteny poistkou ...

Ahoj chlapi,

dnes mi došel tempomat (origoš) ale kabeláž není od Molpiru. Proto mě zmátlo, že chybí dutinky a piny pro připojení k brzdovému spínači. Můžete se prosím podívat na přiložené fotky (konce kabelů a schéma) a potvrdit nebo mi vyvrátit že:

1. bílý drát se zapojí do konetoru T11a pin 10

2. a hlavně že ten skoro oholený červeno-modrý drát přijde zapojit někam na pojistkovou skříň (a kam přesně by to mělo být, jestli třeba na pozici 28)

3. hnědý konektor se zapojí do ŘJ komfortní výbavy (snad tam někde bude volný flek)

Nejsem elektrikář, ve schématech se vyznám minimálně, ale rozborku/sborku dle návodu na montáž tempomatu jsem s mírnými komplikacemi zvládnul. Mám Fabii 1,4 55kW rv.2000

Moc díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj chlapi,

dnes mi došel tempomat (origoš) ale kabeláž není od Molpiru. Proto mě zmátlo, že chybí dutinky a piny pro připojení k brzdovému spínači. Můžete se prosím podívat na přiložené fotky (konce kabelů a schéma) a potvrdit nebo mi vyvrátit že:

1. bílý drát se zapojí do konetoru T11a pin 10

2. a hlavně že ten skoro oholený červeno-modrý drát přijde zapojit někam na pojistkovou skříň (a kam přesně by to mělo být, jestli třeba na pozici 28)

3. hnědý konektor se zapojí do ŘJ komfortní výbavy (snad tam někde bude volný flek)

Nejsem elektrikář, ve schématech se vyznám minimálně, ale rozborku/sborku dle návodu na montáž tempomatu jsem s mírnými komplikacemi zvládnul. Mám Fabii 1,4 55kW rv.2000

Moc díky za odpovědi.

ne komfortní ŘJ, ale na centrílní řídící jednotku - BSG (vedle pojistek)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tie dutinky a piny som nemal ani ja, a to som mal origo kabeláž takže sa s tým netráp.

Proto mě zmátlo, že chybí dutinky a piny pro připojení k brzdovému spínači.

Toto je tu popísané už, predpokladám že si to čítal :)

1. bílý drát se zapojí do konetoru T11a pin 10

Môžeš to napojiť an na poistku 28, ale na pin ktorý je bližšie do auta, teda keď pozeráš na poistky tak ten napravo.

Jednoduchšie ako rozoberať poistkovú skriňu je to napojiť na vodič tej istej farby na brzdovom spínači

2. a hlavně že ten skoro oholený červeno-modrý drát přijde zapojit někam na pojistkovou skříň (a kam přesně by to mělo být, jestli třeba na pozici 28)

Ako napísal JaKr, je to BSG kam to máš napojiť a to proste nemôžeš netrafiť :) inam v nej nezapasuje :)

3. hnědý konektor se zapojí do ŘJ komfortní výbavy (snad tam někde bude volný flek)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...