Přejít na obsah

Tempomat a všetko s nim súvisiace.


Pepa007

Doporučené příspěvky

KOLDO: Tak gratulujem k tempomatu, si si toho vytrpel.Dufam ze bude sluzit co najdlhsie.Tu chybu z BSG si nakoniec odstranil alebo nie?

Bol som týždeň na Orave, takže až teraz.

Tempomat nemá chybu :D

Stále hľadá tú komfortku, nemal som čas sa s tým zaoberať. Pravdepodobne to tak aj zostane, zatiaľ som nemal čas sa s tým zaoberať.

Kto ste menili BSG 6Q1 za 6Q2, píše vám to tiež chybu komunikácie s komfortkou, alebo ste to nejako vypli?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj vsem

mam dotaz ohledne mych vcerejsich problemu s montazi tempomatu do Fabie 1,2 47kw R.V 2005

Po normalnim zapojeni (volny pin do cervene svorkovnice pin6) a aktivaci tempomat nefunguje...

Kdyz se diagnostikou kouknu na kanal 6 (nebo 66, tak pri sepnuti do polohy ON nenaskoci 0011, ale jen 0001), coz znamena, ze ten volny pin neni spravne zapojen...Kdyz jsem sel ze strany odperdu pres sterace, tak pin 6 osazen je a vede do ridici jednotky motoru...

Uz mel nekdo stejny problem?

Diky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj vsem

mam dotaz ohledne mych vcerejsich problemu s montazi tempomatu do Fabie 1,2 47kw R.V 2005

Po normalnim zapojeni (volny pin do cervene svorkovnice pin6) a aktivaci tempomat nefunguje...

Kdyz se diagnostikou kouknu na kanal 6 (nebo 66, tak pri sepnuti do polohy ON nenaskoci 0011, ale jen 0001), coz znamena, ze ten volny pin neni spravne zapojen...Kdyz jsem sel ze strany odperdu pres sterace, tak pin 6 osazen je a vede do ridici jednotky motoru...

Uz mel nekdo stejny problem?

Diky za info.

toto jsi prošel?

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=19506&st=150

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kto ste menili BSG 6Q1 za 6Q2, píše vám to tiež chybu komunikácie s komfortkou, alebo ste to nejako vypli?

Musis to spravne nakodovat - BSG i gateway. Pak uz to zadnou chybu nehlasi. Taky sem s tim chvili zapasil, ale Cosby mi poradil, jak na to :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BSG je nakódavaná ako pôvodná. Kódovanie BSG by s tým nemalo mať nič spoločné - aspoň podľa toho, čo som sa dočítal. Gateway je iná káva, ale v kódovacej tabuľke nie je nič o komfortke a v DP sa píše, že komfortka sa nekóduje. Z toho vyplýva, že ak použijem BSG 6Q1 (6Q0), tak sa automaticky predpokladá aj použitie komfortky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi nevis z jakyho roku je ta nova BSG? Pokud je novejsi, tak tam ted mozna mas zbytecne nakodovanou identifikaci polohy zadniho sedadla (bit 5 - 00016). U ty puvodni to znamenalo 4 dverovy provedeni. Pokud mas porad stary budiky, nemusis to nijak poznat. Ja kdyz tohle zapnu u moji BSG s novejma budikama, tak se mi po zapnuti zapalovani rozsviti cerveny sedadlo pod kontrolkou svetel. Zadnou chybu mi to sice i tak nehlasi, ale treba to u tebe muze tohle zpusobovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim o pomooooc :(

Uz nevim, kde jinde muze byt problem..

Nevite, jestli jednotka 03E 906 033 AB tempomat podporuje?

Je to na te problemove Fabii MR 2005 s motorem 1,2 47kW..

Elektriku jsem zapojil urcite dobre...Ale ten drat pres cervenou svorkovnici pozice 6 nejak nema vliv.. Tak mi napada, ze tahle jednotka tempomat nechce :angry:

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim o pomooooc  :(

Uz nevim, kde jinde muze byt problem..

Nevite, jestli jednotka 03E 906 033 AB tempomat podporuje?

Je to na te problemove Fabii MR 2005 s motorem 1,2 47kW..

Elektriku jsem zapojil urcite dobre...Ale ten drat pres cervenou svorkovnici pozice 6 nejak nema vliv.. Tak mi napada, ze tahle jednotka tempomat nechce  :angry:

Honza

Zapojení máš opravdu dobře . Pro MR 2005 je v červené svorkovnici volný jediný Pin a to je 6. Do červené svorkovnice jsem dělal vždy jen 1,4 TDI. Nikdy jsem neměl problém.

Fab 1,2 47Kw jsem dělal starší tam to bylo do bílé svorkovnice a ř.j. motoru

byla 03E 906 033A . Taky jezdí bez problémů.

Nemůže být nakonec závada v přepínači v páčce?

při testu pro On by to opravdu mělo psát 0011

Editováno: , autor: Pepa007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi nevis z jakyho roku je ta nova BSG? Pokud je novejsi, tak tam ted mozna mas zbytecne nakodovanou identifikaci polohy zadniho sedadla (bit 5 - 00016). U ty puvodni to znamenalo 4 dverovy provedeni. Pokud mas porad stary budiky, nemusis to nijak poznat. Ja kdyz tohle zapnu u moji BSG s novejma budikama, tak se mi po zapnuti zapalovani rozsviti cerveny sedadlo pod kontrolkou svetel. Zadnou chybu mi to sice i tak nehlasi, ale treba to u tebe muze tohle zpusobovat.

Skúsim to odkódovať, uvidím. Na novšie nemám kódovaciu tabuľku, tak som to nakódoval podľa pôvodnej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...