Přejít na obsah

Klíčkové napětí na rádio


Vanasek.666

Doporučené příspěvky

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli by mi byl někdo schopen poradit. Tchán se vrtal v elektrice na rádio a prostě zkratoval drát s klíčkovým napětím a tomu zhořela izolace. Je to rok výroby 2003. Tak jestli někdo neví kde je nějaká svorkovnice. Bude to nejspíše od spínačky a někde po cestě musí být svorkovnice, nebo se pletu? Děkuji za každou radu, už to hledám třetí den.

Editováno: , autor: Vanasek.666
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom případě, to neřeš sáhodlouze, udělej bypas od klíčku k rádiu a je to cajk

Pro sichr bych vsadil na kabel co nejblíže spínačce pojistku. Na obyč radio stačí 10A

Možnost č. 2 je připojit spínaný proud na stálý a zapínat si radio nezávisle na klíčku. Třeba já to tak mám rád - na někoho čekáš v autě a pustíš si rádio bez kíčku.

Nevýhoda je v tom, že musíš radio vždy vypnout při odchodu z auta...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji, přesně tak jsem to myslel, už jsem to tak dodělal před chvílí, jen tu pojistku tam ještě musím dát, ale opravdu mockrát děkuji za pomoc. Já Teda osobně radši taky mám,  když si rádio zapinam u svého auta sám, ale tchán je asi líný, nebo by se mohlo stát že zapomene :D, vypnout rádio, takže to chce mít automaticky. Ale fakt ještě jednou  děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Supa je dobré, že stačí otočit klíček na kontrolky, pak ho otočit zpět a spínáný proud běží až do chvíle, kdy klíček vytáhneš

Každopádně pozor na pálející se izolaci, pokud z nějakého důvodu není kabel pod proudem jištěn, může to skončit katastrofou. Kabel z akumulátoru se dokáže zahřát na zápalnou teplotu během pár sekund...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...