Přejít na obsah

(FI) Výhřev sedaček - dodělání


Doporučené příspěvky

Tak jsem se konečně rozhodl že teda skusim sam nahodit dečky do sedadel. Jsem jenom konstrukter, par krat jsem viděl jak čalounici čalouní sedadlo do vlaku, ale jinak jsem to nikdy nedělal. Nakonec vše proběhlo bez problému, vypral jsem komplet čalounění přednich sedadel a tak napišu podrobny návod jak na to. Popis je dělany na Fabulu ale podobné to bude i u ostatních modelů.

1. Vyndat sedadlo z auta - potřebujete klíč dvanactihran M10

2. Sundat paku ovladani zvihu sedadla - pod krytkama jsou dva šroubky, krytky nelze mezisebou zaměnit - každa ma jinak dražky na sobě.

post-11-1169307181.jpg

Editováno: , autor: brunoos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vytažený drát

9. Uvolnit příčné vtahy čalounění - v molitanu je zastřiknutý drát a k němu je ve třech místech takovými malými drátky čalounění přitahnuté - drátky rozcviknout - budou nahrazené el. stahovacimi paskami.

post-11-1169307805.jpg

Editováno: , autor: brunoos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pak mužeme čalounění stahnout směrem nahoru až do teho polohy

10. v horni části opět rozcviknout 3 dratky na příčnem vtahu

- toto nam už stači k tomu abychom pohodlně nasadili dečku vyhřevu

- dále jsem pokračoval protože jsem chtěl pořádně vyprat čalounění

post-11-1169308069.jpg

Editováno: , autor: brunoos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

18. Pomoci el. stahovacích pásek (použil jsem velikost 3,6) si nachystame čalounění na přitažení k molitanu v horní části a až pak postupně všechny tři stahovačky dotahneme, odcvakneme konce a upinaci hlavičku pásky jsem prstem pootočil vždy dolů změrem k molitanu (aby náhodou někdy nezačala tlačit do zad.

post-11-1169309142.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

20. V místě kde je třeba napínací drátky prostrčít molitanem je ještě jeden vtah - nasadime pásku ale ještě nestahujeme - drátek protahneme hačkem toho tlustehého drátu a prostčime molitanem na druhou stranu a teď teprve dotahneme el. pasku.

Pořad kontrolujeme příčne napnutí čalounění.

post-11-1169309492.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Luďa uzamkl následující téma
  • Luďa odemkl následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...