Přejít na obsah

Osvětlení prostoru dvěří


luckymann

Doporučené příspěvky

Kdysi jsem v nějakém tématu zahlídl fotky s nalepeným pásem LED diod k osvětlení prostoru dvěří... jenže teď to nějak ne a ne najít - tak zakladám tohle téma. Pro inspiraci přikládám vlastní řešení... Trochu piplačka, ale výsledek stojí za to! :)

post-2916-1183667008_thumb.jpg post-2916-1183667017_thumb.jpg post-2916-1183667023_thumb.jpg

post-2916-1183667033_thumb.jpg post-2916-1183667041_thumb.jpg post-2916-1183667048_thumb.jpg

Editováno: , autor: luckymann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi jsem v nějakém tématu zahlídl fotky s nalepeným pásem LED diod k osvětlení prostoru dvěří... jenže teď to nějak ne a ne najít - tak zakladám tohle téma. Pro inspiraci přikládám vlastní řešení... Trochu piplačka, ale výsledek stojí za to! :)

pěkné,asi si to taky udělám :palec2:

Editováno: , autor: Standis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, máš pravdu... to je už v plánu, až budu příště rozebírat tapecírunk. :) Btw. LEDek není nikdy dost :D takže plánuju přidat ještě 2 nebo 4 podle šipek na obrázku, aby to svítilo víc i od dvěří... :) Teď mám zapojené 2 větve po 4 do série s odporem 47[ohm] a svítí to velice slušně! :)

post-2916-1183738173_thumb.jpg

Je to kúl tak to chcem aj ja ale asi menej diodiek a viac na kraj dverí až do toho zhybu :)

v pravých dverách už káblik mám, ešte do lavých a idem na to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, to je přesně co jsem myslel :), leč nenašel :( Ostatně i proto jsem před časem napsal tohle: http://forum.skodahome.cz/index.php?s=&showtopic=26967&view=findpost&p=492231, ale zatím žádná větší reakce od moderátorů... :(

Super řešení. Jinak tady je co si hledal , thttp://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=15828&hl=osvětlení, LED diody v pásku, byla to jen taková nouzovka, ale účel to plní, zatím ani jedno ho.no na botě.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to kul ako hovorim, ja som sa prave dnes pustil do čierneho stropu a trapil som sa s samoztmavovacím speťátkom, napasovať ten pôvodny klb do pôvodnej nožičky aby tadial mohol viesť kábel, ale už je na okne:-)

keď mám tu palubku dole dostanem sa aj k A konektorom a rovno tam naťahám káble na tie svetlá...nemám origo varovné svetlá totiž...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som po včerajšej úvahe, keď som mal odplastované auto zvnútra sa rozhodol, že navrhnem obvod ktorý bude napájaný z + pre motor okna a kokstu zopne spínač v zámku. bude to časovač s CMOS tak po par minutach to zhasne presne ako osvetlenie na ktore je to štandardne napojené, zavretím dverí sa to zas vypne a tak.

nechce sa mi srať sa s nitmi a ani ked som mal palubovku dole som sa ku konektoru v A stlpiku nedostal tak toto bude naj riešenie si myslím...

rad bych si to taky udelal ale nemam ve dverich svetlo ale jen odrazku a kde pak vzit potrebnou stavu ? poradi nekdo ?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Takže je to tu :)

Konektory můžeš použít například (GES electronics):

GES 066 139 37; BSG 10 MINI; Konektor TAMIYA MINI pro akubloky, 2-pólový, dutinka

GES 066 139 38; BPG 10 MINI; Konektor TAMIYA MINI pro akubloky, 2-pólový, kolík

nebo např.

GES 066 137 43; PWL 02S; Konektor male přímý do PCB ke konektoru PHU, 2PIN, rozteč 3,96mm

GES 066 137 38; PHU 02; Konektor female k PWL, prázdné pouzdro bez kontaktů 2PIN, RM 3,96mm

(+ GES 066 137 42; PHU T; Krimpovací kontakty do pouzdra PHU)

LEDky (GM electronics):

511-532; LED 3MM WHITE 4500/20°

511-714; LED 5MM WHITE 13500/15°

Objímky LED - např.

GES 051 002 11; RTC-31; Montážní kroužek pro LED Prům.3mm, plast

GES 051 002 12; RTC-51; Montážní kroužek pro LED Prům.5mm, plast

Ale vybrat si můžeš cokoliv jiného - alternativ je spousta, jenom trochu pohledat! ;)

to Arpad: z hlavy přesný typ nevím - ale pohledám doklady a hodím to sem i s katalogovýma číslama... diody jsou 3mm (GME) a konektory se zámkem (GES)...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...