Přejít na obsah

Osasco

Uživatel
  • Počet příspěvků

    29
  • Registrace

  • Poslední návštěva

Příspěvky zveřejnil Osasco

  1. Také nechápu, proč stále existuje tolik lidí, kteří odmítají používat ruční brzdu. Když např. za někoho řídím půjčené auto, dojedu do cíle, tak je často majitel auta překvapen, že zabrzdím ruční brzdou... Já ji používám ve Scale vždy. V moderním autě jsem nikdy neměl problém se zamrznutím ruční brzdy (proč by byla v lanovodu voda?), přmrznutí destiček také není problém, zato jsem se již setkal s tím, že byla zatuhnutá od nepoužívání. Scala 1,6 TDI nemá dvouhmotu, proto také tak duní v nízkých otáčkách, ale zkoušet rozjíždět auto ve svahu na 3. rychlostní stupeň fakt nebudu, navic se autorovi motor točí po zpátku, proto také bylo doporučováno řadit zpátečku, pokud by se auto rozjíždělo dozadu. 

     

     

    Jinak návod pro Scalu to uvádí zcela jasně:

     

    Činnosti při parkování vozu provádějte v uvedeném
    pořadí.
    › Zastavte vůz a držte sešlápnutý brzdový pedál.
    › Zajistěte vůz parkovací brzdou.
    › U vozu s automatickou převodovkou nastavte voli-
    cí páku do polohy  P.
    › Vypněte motor.
    › U vozu s manuální převodovkou zařaďte 1. rychlost-
    ní stupeň nebo zpětný chod.

    › Uvolněte brzdový pedál.

  2. Eviduji všechna tankování a spotřebu mám dlouhodobě 5 litrů (posledních 11 000 km 5,09 l/100 km). Převážně dálnice. Za mě je nafta mnohem příjemnější na řízení než 1,0 TSI nebo i dokonce 1,5 TSI. Najedu za rok zhruba tolik, že budou náklady tak na stejno s těmi benzíny, ale pocit mám lepší z té 1,6.

  3. Předpokládám, že ta LTE anténa a zesilovač signálu funguje i při neaktivovaném bezdrátovém nabíjení, nebo ne? Zajímavé je, že ačkoli nemám telefon s bezdrátovým nabíjením, občas se na displeji objeví symbol "P" signalizující bezdrátové nabíjení...

     

    Další nejasnost mám s tím vypnutím polohy pro Android Auto, které musíme mít, aby se telefon spolehlivě bezdrátově spojil s infotainmentem. Pokud by byla poloha pro AA povolena (tedy například propojím kabelem), může AA přijímat GPS signál z GPS modulu auta nebo alespoň využívat jeho anténu? Poloha by pak mohla být přesnější, než když je získkávána pouze z GPS modulu telefonu, který je uvnitř auta.

  4. Regenerace je udělaná tak, aby si ji běžný běžný uživatel nemusel nijak všímat, pokud jezdí s autem normální trasy, kdy může regenerace doběhnout. Ten algoritmus na řízení regenerace, je podle toho, co mi bylo řečeno,  poměrně komplikovaný. Detaily  ale neznám. Rozsvícená kontrolka znamená, že stupeň zaplnění DPF je už tak velký, že již auto vyžaduje aktivní spolupráci a jízdní režim se zátěží po tak dlouhou dobu, aby regenerace (spálení sazí) proběhlo úspěšně. Regenerace (spálení) může proběhnout (doběhnout) i při zvýšených volnoběžných otáčkách, ale trvá to neúměrně dlouho, myslím, že těch 30 min. odpovídá. Lepší je si toho nevšímat a užívat si dálniční jízdu s nízkou spotřebou  :-) 

  5. Opravdu ten bug na straně Androidu 11 je tam stále, zase jsem vypnul právo polohy pro aplikaci Android auto a už se to připojuje bezdrátově spolehlivě. Zajímalo by mě, zda může Android auto využívat data z GPS modulu auta nebo je také odkázaný na GPS modul v telefonu. Jestli ne, tak je vlastně jedno, že má vypnutou polohu.

  6. Stáhl jsem si dlouhodobá jízdní data ze Škoda Connect, mám najeto cca 22 000 za rok :

    Podle auta průměrná spotř. 4,83 l/100 km

    Podle evidence tankování spotř. 5,19 l/100 km

    To znamená odchylku +7,45 % od spotřeby podle pp.

  7. Ano, jedná se o ty výsuvné (lépe řečeno odklápěcí) ochrany. Pohyb zajištěn přes vysouvací trn u pantů dveří. Takže je díra v přední části a zadní čísti dveří a mechanismus ve dveřích. Není to ale všespásné vzhledem k tvarům ostatních aut, materiál je částečně pružný. Celkově myslím, funkční. Je potřeba počítat s trochu větším odporem při zavírání dveří, kdy se zároveň překonává odpor pružiny pro odklopení.  Až budu mít chvíli vyfotím.

  8. Problém prostě je, že to auto vrže a drnčí celé :-(  Mně to také vrže, ale naštěstí ne za jízdy. Co furt řeším, je lupání od A sloupku spojujezdce, kde vypodložení chvíli fungovalo, ale teď to zase začalo. Dále řeším vrzání vnitřního plastového rámečku kapličky, chystám se to vypodložit nějakým kouskem pěnové gumy. Pak mi začalo něco rezonovat (zřejmě v interiéru) při poklesu otáček pod 2 000 (mám 1,6 TDi).

  9. Lupání od "A sloupku":

    Co se trochu ochladilo, tak mi nechutně lupe d pravého A sloupku. Avšak mém autě jsem nakonec problém identifikoval přímo v měkčeném plastu palubní desky cca 20 cm od sloupku přímo nad tou ozdobnou lištou. Když tam zatlačím prstem, tak se ozývá stejné lupání. Skládá se palubka z více částí? Jsou tam nějaké šroubové spoje?

×
×
  • Vytvořit nový...