Přejít na obsah
 • Vytvořit účet

u3nos

Uživatel
 • Počet příspěvků

  16
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Statistiky prodejce

 • 0
 • 0
 • 0

Popularita

1 Neutrální

O uživateli u3nos

 • Hodnost
  Nováček
 1. u3nos

  Jakou autobaterii?

  Tak uteklo pár let, ale pořádnou odpověď, jak je to s baterkama ca/ca ("vápníkové desky") technologií a dobíjecím napětím alternátoru jsem nenašel. Myslím tím baterie např. Akuma Excelent n. Banner Power bull a jejich vhodnost do OI. Pomíjím teď zcela Ah/A (70-75/680-750). Předpokládám, že pokud na pólech baterky při volnoběhu naměřím ca 14,1 V, nemohu tyto akumulátory použít. Jde nějak změnit dobíjení alternátoru? Předem díky za reakci, pokud máte s tímto nějaké zkušennosti.
 2. u3nos

  Jaký výfuk na OI

  Zdravím, chci se zeptat, zda lze použít nějaké díly z výfuku OI 1,8T na 1,9 TDi (66 kW)?
 3. u3nos

  HF Parrot 3100/3200

  OK, díky za názory. Vyplynulo mi z toho, že stačí do firmy, která se HF a alarmy zabývá. Mějte se.
 4. u3nos

  HF Parrot 3100/3200

  Zdarec, kamarád si koupil nové auto a chce si instalovat HF Parrot 3100/3200. Pokud je auto v záruce, je nutné s tím jít do autorizovaného servisu, nebo to může svěřit autoelektrikářovi v ulici? Servis tvrdí "jen u nás". Je to opravdu tak? Díky
 5. u3nos

  Změna HF CARK-91

  Naprosto jasné, díky.
 6. u3nos

  Změna HF CARK-91

  Nazdar borci, koupil jsem OI, kde již je namontovaná funkční HF pro Nokii 6310i. Používal jsem nějakou redukci, kde se mi po pár měsících ulomila přítlačná capka a skončila v popelnici. Nyní jsem narazil na netu na AKTIVNÍ DRŽÁK TELEFONU DOTAZ ZNÍ: MÁTE S TÍM NĚKDO ZKUŠENNOST A STAČÍ MI OPRAVDU JEN TENHLE DŽÁK, NEBO JE ZAPOTŘEBÍ JEŠTĚ NĚJAKÁ KOMPONENTA. Díky moc za radu.
 7. u3nos

  Jak vynulovat servisní interval?

  Trošku jsem s tím maturoval, ještě bych to doplnil o přesnější popis: Vozidla s pevnými servisními intervaly QG0 Při vypnutém zapalování stiskněte nulovací tlačítko denního počítadla ujeté vzdálenosti a držte je. Zapněte zapalování, a pusťte. Potom tlačítkem u druhého budíku (kde jsou hodiny) otočte doprava. Interval je vynulovaný. u3nos
 8. u3nos

  Internetové obchody

  Máte prosím někdo zkušenost s německým e-shopem Pneushop od společnosti Delticom Hannover? Výše ho zmiňoval Cosby. Ty ceny jsou podezřele nízké. A má prosím někdo zkušenosti s reklamací pneumatiky koupené přes internet, jak to probíhá? Díky.
 9. u3nos

  Handsfree

  Jde jeste o to jestli mas napojenou antenu nebo ne... Pokud jde o drzak - pak je jeho cislo MBC-15S (cca 750 kc) a pokud mas antenu, tak budes potrebovat anteni coupler a ten ma cislo AXF-15S (cca 500 kc) Harmm: takhle vypada sada u me zeny v aute... Jo máš pravdu, je to držák, který je propojen s rádiem, napájí telefon a je tam připojena externí anténa. Tedy potom potřebuji obě věci, jak píšeš výše? (mám dojem, že ta moje sada má ozn. CARK 91, nedá se využít anténí coupler původní?). Dík
 10. u3nos

  Handsfree

  Pánové, mám v autě zabudovanou HF na starší Nokii. Koupil jsem si redukci (nacvakne se do vnitř) na N6230i. Chodí to né moc dobře a postupně to dostává zabrat. Brzy nastanou problémy. Chtěl bych pouze origo držák na N6230i. Nevíte jaké má označení, zda je vůbec možné to koupit (bez celé sady) a na kolik to vyjde? Děkuji
 11. u3nos

  Jakou autobaterii?

  Tak tady jsem se asi uťal, o ca-ca tam nepíšou nic. Ale rovněž nepíšou nic o dobíjecím napětí.
 12. u3nos

  Jakou autobaterii?

  Jo máš pravdu, co se týče Varta Blue Dynamic, tak je vše OK. Ale nabízí to i Ultra Dynamic 70 Ah, což si myslím je ca-ca baterie (16 V nabíjení) Ale možná se pletu a zbytečně z toho dělám vědu.
 13. u3nos

  Jakou autobaterii?

  Díky qdanx , to jsi mi potvrdil, co jsem tušil, ale nevěděl
 14. u3nos

  Jakou autobaterii?

  Dle informace níže se do mé OI "Ca-Ca" akumulátory nehodí (tzn. Varta ultra dynamic, Akuma exclusive apod.) Vyžadují vyšší napětí při dobíjení. Je to tak? "... co se dobíjení akumulátorů týče tak je potřeba rozlišit jestli je ve voze akumulátor hybridní nabo vápníkový. Vápníkové akumulátory už mají postavené dobíjecí napětí na hodnotu 16V ( i podle normy už se dnes mají akumulátory nabíjet 16V ), zatímco starší hybridní akumulátory jsou postaveny na nabíjecí napětí 14V. Souvisí to s prodloužením servisních intervalů u nových vozů a tedy s nutností menší spotřeby vody v akumulátorech. K otázce nedobíjení nebo přebíjení akumulátorů. Obecně se dá říct že dnešním moderním vápníkových akumulátorům nevadí slabé přebíjení ale jsou citlivé na trvalé i když malé nedobíjení. Proto není vhodné dávat vápníkový akumulátor do starších vozů. U hybridních akumulátorů je tomu přesně naopak."
 15. u3nos

  Jakou autobaterii?

  Zdarec, ve své OI TDi 66 2001 mám originál z výroby, baterii Varta 70 Ah, 360A, magické oko (asi, moc magicky mi nepřipadá). Je tam uveden kód 1J0 915 10 AE. Nevíte, je to standardní olověná baterie nebo hybridní? A můžu ji jednoduše přehodit za obyč. Akumu nebo Vartu bez nějakého seřizování dobíjení? (údajně celo vápníkové musí mít větší nabíjecí napětí) A co Varta Blue Dynamic 74 Ah? Dík za jednoduchou reakci.
×