Přejít na obsah

The Famdan

Uživatel
  • Počet příspěvků

    8
  • Registrace

  • Poslední návštěva

Vše zveřejněné uživatelem The Famdan

  1. Poslechl, jsem si chod toho motoru a dle mně to dělají hydroštely. Na to, že to má jen 40.000 km, tak zvuk nic moc. Já mám130.000 km a motor jde jak hodinky a má jiný zvuk. Zkusil bych co nejdříve vyměnit olej, pokud to měl předtím nějaký šetřílek, tak bůhví, jestli ho vůbec měnil. Ten samý zvuk s mazutem v motoru místo oleje dělá i 1,4, 16 V. Pokud nejsou hydroštely ještě "chycené", tak by nový olej mohl pomoci, v opačném případě se to cvakání obvykle stupňuje. Tak dlouho, až se to vyklepe, rolnička chytne ventil, posune ho do spalovacího prostoru, no a máš vystaráno. Vytáhneš kolo ze sklepa a máš nulovou spotřebu benálu.
  2. Moje zkušenost s opravou nefunkčního stahování oken Fabia 2, Sport, r.v. 2007, 130.000 km, motor BZG, 51 KW. 1. Prověřil jsem kabeláž ve dveřích, žádné zlomené, jen na dvou v levých poškozená bužírka, přeizolováno. 2. Demontáž tlačítek ve dveřích řidiče, rozebrání, vyčištění. 3. Napojení na diagnostiku, hláška bez závad, ovšem okýnka stále brake. 4. Demontáž tapecírunku ve dveřích řidiče, demontáž řídící jednotky s motorkem a převodovkou (viz foto), koupě originál nové ve ŠKODA servise (se slevou a zárukou 3.700 Kč, montáž, nastavení chodu klíčem a od dubna 2016 do teď vše funguje jak má. Nedoporučuji jednotku kupovat na vrakovišti, většinou za ní ti rošťáčci chtějí 2.000 Kč a je stará stejně kolem 8 let, tzn. brzo odejde. V druhovýrobě jsem ji nikde nesehnal. Tož tak přátelé. P.S. Kdyby měl někdo dobrou elektroniku a špatný motorek s převodovkou v řídící jednotce, tak tu starou s dobrým motorkem a špatnou řídící jednotkou mám ještě pořád v regále v garáži.:-) Stačí přehodit destičku s obvody.
  3. Mám Fabii Sport r.v. 2007 od novoti. Motor BZG, olej a filtr měním co 15.000 km nebo rok co vyjde dřív. Měním sám doma, protože jen tak vím, že ho mám vyměněný. Od začátku jen SHELL Helix Ultra 5W40 (jednou v záruce ARAL). Motor je uvnitř čistý jak lilium a to má v různých provozních režimech za sebou 130.000 km (dálnice - jednotlivé cesty cca 1.000 km vkuse, město, okresky, jízdy 1 km tam jeden zpátky pro pivo). Mám zkušenost je, že i když byl motor nový, tak někdy při prvním startu zachrastěl někdy ne. Pak nic třeba týden, pak zas zachrastí při prvním startu chviličku řetěz. Kamarád mechoš mně sdělil, že tomu nemám věnovat pozornost pokud to nechrastí pořád i při zahřátém motoru, což se neděje. Je to dle něj vlastnost těch našich tříválců, záleží jak se po vypnutí motoru zastaví klika a vyvažovací hřídel. Pokud tak blbě, že po studeném startu rozvibruje motor víc než je zdrávo, tak se kmity než se to uklidní přenesou také na řetěz.:-( Holt k dokonalosti nám chybí jeden válec, že? To samé dělá třeba Opel Agila nebo corsa v třiválci, tam to zachrastí ovšem daleko více. Dle mého názoru pokud rozvody nechrastí při jízdě a ohřátý motor se chová klidně a normálně táhne není co měnit, nic Vám neskočí, ani nepřeskočí, ani nemůže pokud jste prováděli řádně údržbu (to ať si každý sáhne do svědomí, případně do servisu kde jezdí a platí fakturu, papír snese všechno). Jeden příklad za všechny, v rodině má příbuzná od novoti Opla Astru 1,6. Knížka plná razítek a najednou motor stop, auto stop. Razítka z jednoho autorizovaného servisu, a hádejte - měnili (odpověď a) rošťáčci olej a zejména svíce nebo ne (B odpověď ), a jen razítkovali a fakturovali. Kdo tipuje b má bingo. B je totiž správně, potvrzuje to i nedávný článek v SM, kde kontrola zjistila nedostatky u 50 % autorizovaných servisů, o neautorizovaných raděj nepsali). Dále mně pánové dovolte Vám sděliti, že u motoru 1,2 TSI, které máme ve firemních fabkách řetěz začal chrastit náhle třeba již po ujetých 10.000 km. Ovšem chrastěl po startu, při jízdě, brzdění motorem, zkrátka pořád až do vypnutí na place po třeba ujetých 30 km. Škoda Auto to tehdy měnila v rámci záruky. Ale to fakt chrastilo furt, ne, že zacvrlikalo chvilku při startu. Slovy klasika, chce to klid a nepodléhat panice. Jsou daleko horší motory než modernizované HTP. HTP zdar a ani jeden km s původním řetězem nevyjde nazmar. Tedy závěrem, pokud si já osobně mé auto dál ponechám, je pořád v super stavu a kondici o výměně řetězu, rozvodových kol, lyžin a napináku začnu uvažovat až bude chrastit non stop jak u motoru TSI. Čest Vaší práci pánové.
  4. Jo a ještě pro Richiis, výměna svíček je buď po 4 letech nebo 60.000 km. U mně platí těch 60.000 km páč to najezdím dřív než za 4 roky. Na plyn nejezdím, páč ho spaluji (CH4) v kotli mého RD a do motoru ho pouštět nemíním. LPG mně nezajímá vůbec. Benzín je holt benzín . Čus.
  5. Pánové, zpět k tématu, po vyčištění klapky jak jsem uvedl v postupu výše je můj motor opravdu cajk a zároveň se snížila spotřeba na 5,50 l/100 km. Jinak chci uvést, že jsem jen doporučil olej a svíčky do tohoto vlákna páč se mně nechce hledat kde to patří, takže můžete případně doladit, je to na Vás. Jinak uznávám názor pana Horvátha, že nejlepší olej neexistuje, ale SHELL HELIX ULTRA 5W40 je pro ten motor HTP 51 kW cajk a stačí ho měnit co 15.000 km (jezdím město i dálnice) ne jak tvrdí ten zázrak CIMBU, mimochodem vyhozený z vývoje motorů ŠKODA MB, (viz doporučení od Richiis přečíst si CIMBU plky nebo jiné moudré články od jemu podobných), co 5.000 km nebo 10.000 km. Samozřejmě tím nic nezkazíš, ale proč ničit přírodu, ve které žijeme? Vím, že položka ve velkoskladech za 1 l značkového oleje je cca 180 Kč, ale ptám se proč? Oleje jsem už vystřídal různé, ale posledních cca 6 let jsem zůstal u SHELLU. Liju to doma do všeho co má motor a jsem max spokojený (starty, čistota motoru uvnitř, spotřeba, opotřebení třecích ploch motorů, životnost, kultivovanost chodu). Jinak pokud někdo chce tak ať si třeba jezdí na MOGUL M7ADX nebo nějaký zázrak z hypermarketu, mění ho třeba co 1.000 km, je to jeho věc. Může zároveň přehlížet doporučení výrobce, jak u svíček tak u olejů a filtrů. Následně ať se ovšem nediví, já doporučení z manuálu vždy dodržuji i u sekačky na trávu, olej měním zásadně doma a nikdy jsem něměl sebemenší problém u žádného z mých aut ani jiných strojů (na rozdíl od některých zde píšících výzkumníků a objevitelů nových nevyzkoušených postupů, montážníků nedoporučených dílů, apod.), je to jen o penězích, které chci do údržby dát a které se mně ovšem vrací ve spolehlivosti používaných mašin. Čest Vaši práci. P.S. Ivane těch pár dvanáctek Budvarů v tom horku mně akorát naladilo.
  6. Takže podobný problém jsem řešil u mé fabky sport 51 kW, zejména když venkovní teplota přelezla přes 35 stupňů. Mám najeto 92.200 km, motor BZG. A teď jak problém odstranit: 1. Je teď horko takže zajet do konzumu a koupit kvalitní pivo. 2. Z konzumu přímo do prodejny s autochemií a zakoupit nejlépe čistič karburátorů a škrticích klap ve spreji od společnosti VALVOLINE (cca 160 Kč). 3. Dojet domů, vychladit lahváče, převléct se. 4. Otevřít lahváč, v klidu vypít. 5. Otevřít druhý lahváč, zajít do garáže a otevřít kapotu. 6. Najít v regále sikovky, uchopit do ruky, stlačit s nimi pružinu na prešlovce nad škrtící klapou a opatrně z ní prešlovku sundat. 7. Uf je horko, třetí lahváč přijde k duhu. 8. Vemu do ruky sprej a nastříkám ho z hora na škrtící klapku, nechám působit. 9. Nastartuji a zhasnu motor. 10.Bod 8 opakuji tak čtyři krát s prošlápnutím plynu. 11. Pomalu dopíjím čtvrtý lahváč, sprej již rozežral veškeré usazeniny, takže opačný postup, stlačím sikovkami pružinu, nasadím prešlovku na doraz a je hotovo. 12. Motor opět šlape jak hodinky, takže je to zřeba zapít. Celková cena opravy je 160 Kč plus počet v nynějším horku vypitých piv. Upozorňuji, že výše uvedený návod není určený a vhodný pro abstinenty.Jo a pro tento typ motoru používej výhradně olej SHELL HELIX ULTRA, 5W40, měň i s filtrem co 15.000 km a budeš jezdit opravdu, ale opravdu dlouho. Tento motor dále miluje svíčky BOSCH FR 7 HER 2 BOM.
  7. Tak nějak jsem to myslel taky, je mně jasné, že první jdou do háje ventily a následně taky jejich sedla. Servisy Škoda, ale osazují celý nový komplet včetně katu. Nedoporučují jen zabroušení sedel a výměnu ventilů . Takže to asi bude mít souvislost i s matrošem hlavy ne?. Nevím proč spaliny neodvedli na stejnou stranu jako je sání a tím by tu hlavu tak nezatěžovali teplem. To by, ale museli upravit sací potrubí, umístění katu a odvod spalin což by stálo "love" a nebyla by to unifikace dle VW. Tak tu nedařbu zaplatí majitelé inkriminovaných aut . Stejně si myslím, když srovnám obrázky motorů 1,6 77 kW a 1,2 51 kW, že haťapka vznikla právě z té 1,6. Akorát amputovali válec a vyndali mechanismus proměnlivého časování ventilů aby zlevnili výrobu. Když zjistili, že to moc vibruje tak připleskli vyvažovací hřídel a hotovo. No a derivát OHC 40 kW je jak sám píšeš nedařba kvůli nedomyšlenému chlazení hlavy. Viděl jsem nějaký test posledního Pola kde se už skutečně nepouštěli do nějakých větších akcí a u motoru 44 kW použili rozvod DOHC, tudíž výkon pravděpodobně omezili elektronicky. Tak zdar a nezlob se za ty jak píšeš moje nesmysly. Snažil jsem se jen najít "jádro pudla" když soudruzi z MB nic nepřiznají a servisy mlží (kolegovi z práce u Pola OHC řekli, že prej příčina je v benzínu nebo v oleji, dokonce nějaký guru chipu doporučuje měnit olej každých 7500 km a podobné dřisty).
  8. Mám sice F2 51 KW, DOHC ve výbavě sport a jsem po najetých 60000 km spokojen. Motor šlape jak hodinky, olej dávám výhradně 5W40 SHELL Helix Ultra, výměna každých 15000 km, kromě svíček a brzdovky preferuji jen domácí údržbu. Zaujaly mne však Vaše problémy s vyfukovými ventily na motorech OHC 40 KW. Viděl jsem sundanou hlavu OHC s podpálenými výfukovými ventily (vykvetly jak růže). Sací i vyfukový ventil u OHC je umístěn vedle sebe, naproti nich je zapalovací svíčka. Sací kanál je krátký (to je v pořádku), výfukový kanál je dlouhý a prochází napříč přes celou hlavu kolem svíčky na opačné straně ke sběrnému potrubí před katem. A to je dle mně ten Váš problém s těmi OHC motory! Velmi horké spaliny musí projít dlouhým vyfukovým kanálem přes celou hlavu ke sběrnému potrubí a nepřiměřeně dlouho přehřívají prostor kolem toho vyfukového ventilu. To teplotní přetížení pak způsobí někomu dříve, někomu později (dle stylu jízdy) degradaci materiálu hlavy kolem vyfukového ventilu a následně jeho destrukci. Je to dle mně jasná konstrukční chyba, protože dnešní 44 kW verze mají tuším standartně rozvod DOHC. Pokud vím tak hlava motoru DOHC 51 kW má klasický osvědčený střechovitý prostor s rozmístěním sacích a výfukových ventilů naproti sobě se svíčkou uprostřed. Sací i vyfukový kanál je kraťoučký a horké spaliny jdou ihned z hlavy pryč do výfuku kam patří . Když Vám vymění v servise novou nevyžíhanou hlavu OHC, tzv. opravnou sadou s větším katem, který má menší vnitřní odpor a tudíž urychlí odvod přehřátých spalin z kanálů hlavy tak podle mně jen prodlouží dobu do nového vyžíhání hlavy a následné nové degradaci výfukových ventilů . Proto jak jsem se dočetl výše Vám nezaručí, že se to znovu nestane. Tady je každá rada drahá, já než platit co 40000 km cca 20000 Kč za opravu jak tady někteří píšete, tak bych se asi poohlédl po motoru 51 kW DOHC, který je již vychytaný a zkusil zjistit zda se to dá přeinstalovat. Na netu jsem narazil na nabídky z havárek za cca 20000 až 30000 Kč. Přeji pevné nervy a hodně bezproblémových km.
×
×
  • Vytvořit nový...