Přejít na obsah
Zobrazit v aplikaci

Lepší způsob procházení. Dozvědět se více.

ŠKODA Forum - SKODAHOME.cz

Celoobrazovková aplikace na vaší domovské obrazovce s push notifikacemi, odznaky a další.

Pro instalaci této aplikace na iOS a iPadOS
  1. Klepněte na ikonu Sdílet v Safari
  2. Posuňte menu a klepněte na Přidat na plochu.
  3. Klepněte na Přidat v pravém horním rohu.
Pro instalaci této aplikace na Android
  1. Klepněte na tři tečky (⋮) v pravém horním rohu prohlížeče.
  2. Klepněte na Přidat na plochu nebo Nainstalovat aplikaci.
  3. Potvrďte klepnutím na Nainstalovat.

Doporučené odpovědi

Publikováno

Tak jaký máte názor, budete jezdit dokud vás computer pošle do servisu nebo vsadíte na pravidelnou výměnu třeba po 15000km?

Ostavam rozhodne u variabilneho intervalu. ;)

Ja taky :palec2:

  • Autor

Není tohle téma spíš všeobecně do sekce motor?

A není to jedno?

  • Autor

Mě se těch +/- 30000 zdá hodně, ale chci věřit tomu že vědí co dělají.

A není to jedno?

Vpodstatě jo, ale tam bych spíš hledal info o intervalu výměny oleje.

Ale je to Vaše Yeťácký téma, tak to je na vás.

Já si nechal Yetiho přetypovat na pevné intervaly.

Když jsem auto koupil, tak jsem pročítal všechna možná fóra na toto téma a nakonec se rozhodl pro to, že každý rok olej vyměním.

Zase taková "darda" to v servisu není a samotný olej je i o něco levnější než longlive.

Navíc jsem musel v průběhu původního variabilního servisního intervalu olej dolévat a to téměř litr nebo 3/4 litru na jeden interval.

Takhle nemusím dolévat a nic a před zimou prostě nechám olej vyměnit, ať se lépe studený motor maže.

Je to jako se vším, co každý Yetista, Oktávkář či Fábista to vlastní názor.

Uvidíš, co převáží.

Jz

Upraveno od Jz73

I kdyby byl longlife horsi, tak na najezdu max. 150-200 tisic se to neprojevi a co se bude dit pak si poresi nekdo jinej . . .

To je sice pravda, ale když povýšíš Yetiho na člena rodiny, tak pro něj budeš chtít jen to nejlepší ;)

Upraveno od Luďa
necituj předchozí příspěvky

To se mi snad nikdy nestane . . .

Já mám také chuť udělat výměnu po 15 tisící.Navíc mám pocit,že po zajetí nového auta bude z otěrů součástek v oleji mnohem větší množství nežádoucích částeček-všechno zkrátka filtr nezachytí.

V Světu Motoru byl nějaký rozbor,kde se ukázalo,že LongLife oleje ke konci svoji životnosti mají už velmi malou mazací schopnost-jsou zkrátka vyčpělé.

Test nijak nepřeceňuji,ale přijde mi to i logické.

V sekci bazar se prodeji olejů věnuje několik lidí a značkové oleje se dají pořídit o 30 až 40 procent levněji.............

A jsou opravdu "znackove" nebo je znackove jenom jejich obal?

Vo verejnosti koluje mnozstvo nepodlozenych mytov, zivenych mediami a kvazi odbornikmi. Myslim, ze nasledujuci clanok od ludi ktory tomu naozaj rozumeju, hovori za vsetko.

http://oleje.cz/index.php?left=main&page=clanky_5

Rozhodne sa variabilneho servisneho intervalu netreba bat. Ale na druhu stranu su to vase peniaze a auta, takze si s nimi mozete robit co chcete. ;)

Sleduji tuto Vaši diskuzi o výměně motorového oleje dle doporučených servisních intervalů výrobcem, tak abych řekl pravdu a ze zkušeností které mám já a kolegové kolem kteří se tím neřídí, tak nejsem pro prodloužené servisní intervaly. JIž dlouhou dobu sleduji na webu diskuze o olejích viz link:

http://www.cimbu.cz/index.php?page=whole&lng=cze&item=12 . Několik let jsem se řídil tímto doporučením a sledoval kolegy kolem, kteří se tímto neřídí a musím konstatovat, že já jsem měl auto na rozdíl od nich bez problémů.

Teď mám Yetika 1,2 jsem s ním moc spokojený a taky řeším problém s výměnou oleje, jestli dodržovat servisní interval QG1 nebo jednou za rok vyměnit olej. Ale když se ohlédnu zpět a zvážím odborné doporučení nezávislé firmy asi vyhraje interval doporučený interval mezi 10000 možná až 15000 km, ale každopádně jednou ročně. Navíc, tyto motory se neopravují, turbo je citllivá a náročná součástka, hodně zatěžovaná, tak si nebudu zbytečně zadělávat na problém kvůli pár korunám jednou za rok.

Upraveno od Corzar

  • 4 týdny později...

Přesně tak, raději budu měnit po 15000km, nic tím určitě nepokazím. Minimálně první výměna bude celkem brzy. Chtěl bych tak při 10000.

Tak jaký máte názor, budete jezdit dokud vás computer pošle do servisu nebo vsadíte na pravidelnou výměnu třeba po 15000km?

Já jdu na 15000,teď kupuju Yetíka a domluvil jsem se,že interval zkrátí až po výměně po 15000,je to jedno, jestli to nastaví teď nebo potom,v rodině bude 10 let a najede okolo 300 tisíc,tak jako ostatní Škodovky,co mám. Nejlepší olej je ten čistej nebo méně špinavej,zvlášť je to důležité,když se zabíhá motor a v oleji je přece jenom více nečistot,než u zaběhnutého motoru. Když chci od motoru výdrž,musím s ním slušně zacházet a výměna oleje je důležitou součástí toho slušného zacházení. Nic na tom neušetříš,Longlife je 2x dražší,ta práce a filtr svět nestojí. Ten motor mi za to stojí. Je to Champion 103 kw DSG

post-57274-0-78039000-1297090078_thumb.j

Upraveno od Chrudimák

Já jsem už také rozhodnutý,interval si nechám změnit na pevný-po 15 tisících.

  • 3 roky později...

Dávám do 2.0 TDI 103kw 4x4 olej 5w-30 castrol edge { 780kč 5l} každých 15 tis

  • 9 měsíců později...

Jaký vymazání serv intervalu diagnostikou?To se dělá na dotu.

Ano, ale jen pevný interval. QG1 musí přes diagnostiku.

  • 2 roky později...

Da se provest vymena motoroveho oleje na Yeti 1,2 TSI 81kW samodomo, tedy bez nejakeho zdvihaciho zarizeni nebo montazni jamy? Je potreba nejake specialni naradi? Premyslim totiz, ze bych pro jistotu v polovine intervalu vymenil longlife olej a udelal si to sam. Za necely mesic to bude rok od koupe a mam najeto necelych 7300 km, kdyz kontroluji olej na merce, tak vidim, ze je to uz cerny a znecisteny humus. Palubni system mi ukazuje 408 dnu nebo 22800 km do vymeny oleje a 381 dnu nebo 22800 km do servisni prohlidky.

Musíš se dostat pod auto, ideálně momenták na utahování... je to jen výměna oleje, nicméně správný postup je olej pod otečení ještě odsát. Navíc jestli máš proměnlivý interval, tak se musí dělat reset přes diag.

Ja prave nechci menit nebo resetovat promenlivy interval, chci jen v polovine toho intervalu provest vymenu spinaveho oleje za cisty. Dalsi vymenu necham provest v servisu pri predepsane prohlidce, tak jak si o to rekne palubni system.

 

Asi bych nic neodsaval, nechal bych to vykapat. K vypoustecimu otvoru se da tedy jednoduse dostat bez montazni jamy? Cim je utesnen? Sroubem na imbus nebo na torx klic? A novy olej se napousti pres ten otvor, v kterem je zasunuta merka oleje?

 

 

Na tobě je vidět, že jsi olej ještě nikdy neměnil, chceš to vážně dělat sám? Největší kumšt, je totiž odstranit zátku tak, aby ti to nenateklo do rukávu.

Jinak auto se zá zvednou na jedné straně heverem (bacha ať jej vyspáduješ tak, aby oleje co nejvíce vyteklo.) Možná budeš muset sundat spodní kryt motoru. Olej se leje otvorem pro dolévání oleje - je to ta velká díra nahoře motoru :-)

 

Černý olej po pár tisících kilometrech je normální stav. V Americe si řada pump na této neznalosti kdysi vybudovala celkem slušný byznys.

Připojte se k diskuzi

Můžete publikovat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a publikujte s vaším účtem.

Host
Odpovědět na toto téma...

Podobný obsah

Aktivovat mobilní záhlaví

Chrome pro Android
  1. Klepněte na ikonu zámku vedle adresního řádku.
  2. Klepněte na Povolení → Oznámení.
  3. Upravte své preference.
Chrome pro desktop
  1. Klikněte na ikonu zámku v adresním řádku.
  2. Vyberte Nastavení webu.
  3. Najděte Oznámení a upravte své preference.