Přejít na obsah

Elektrika superb problém


alesak1188

Doporučené příspěvky

Ahoj, obracím se pro radu odborníka, dostal se mi na dílnu superB 2005 1,9Tdi 74Kw výbava Clasis. NF blinkry, stěrače, ventilátor klimy, výhřev zad.okna. A ještě taxametru, ten jak jsem zjistil je napojen na 30 a 31 a budící po zapnutí klíčku, ale ne 15 ale 75 x kontakt. Po proměření jsem zjistil že na śvorce relé boxu 75X není 12V ale jen 10,9 mV. Po vyjmutí relé Xkontaktu druhé z leva a proměření jsem zjistil, že na svorce 85, kde má být podle schematu pevná 31 kostra není, ale je tam naměřeno nějaký mV. K relátku kontaktu 85 jsem přiletoval drátek s pojistkou a relé zasunul na místo. Zapl klíček a pomocí drátku jsem ho ukostřil, vylítla pojistka, samo sebou. Po druhém pokusu po výměně prasklé pojistky, jsem relé znovu ukostřil, opět zkrat, ale záhadně vše naskočilo a funguje jak má, stěrače se rozjeli atd. Odjel a za hodinu se problém opakoval, ale po chvilce nastartovaném autě zase všechno funguvalo jak má, tede ráno ho mám opět na dílně a hledám. Pomalu přemýšlím že budu postupně ukostřovat všechy kostry relátek s tím společným samostatnou kostrou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...