Přejít na obsah

Espresso káva


Host aka

Doporučené příspěvky

Najde se mezi vámi nějaký gurmán na espresso kávu, který by mi něco doporučil? Jedná se domácí využití na přístroji Krups. Už jsme zkusili Illy (nezaujalo mě), Douwe Egberts (hnus největší, absolutně bez pěny, prostě turek), dost mi chutná Segafredo Zanetti a ještě více Lavazza (bombastická plná, silná chuť, krásná barva, bohatá krémová pěna - zatím nej, co jsem pil).

Nechci se zatím uchylovat k jedné značce, tak chci zkoušet dál. Takže jestli máte někdo nějaké fajnové chuťové zkušenosti, sem s nima.... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najde se mezi vámi nějaký gurmán na espresso kávu, který by mi něco doporučil? Jedná se domácí využití na přístroji Krups. Už jsme zkusili Illy (nezaujalo mě), Douwe Egberts (hnus největší, absolutně bez pěny, prostě turek), dost mi chutná Segafredo Zanetti a ještě více Lavazza (bombastická plná, silná chuť, krásná barva, bohatá krémová pěna - zatím nej, co jsem pil).

Nechci se zatím uchylovat k jedné značce, tak chci zkoušet dál. Takže jestli máte někdo nějaké fajnové chuťové zkušenosti, sem s nima.... ;)

Co se tyce znacek espressa, tak jak rikas je LAVAZZA luxusni chutove a po spravnem udelani i vizazove. V praci delam PIAZZA D'ORO, ktera tedy me osobne celkem chutna, ale pil jsem lepsi. Spatna nebyla ani Bristot a Musseti. Je to jako kazdemu se libi jine auto, jine obleceni, stejne tak kazdemu chutna jina kava. ;)

http://www.kava.cz/index2.php?kam=shop

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najde se mezi vámi nějaký gurmán na espresso kávu, který by mi něco doporučil? Jedná se domácí využití na přístroji Krups. Už jsme zkusili Illy (nezaujalo mě), Douwe Egberts (hnus největší, absolutně bez pěny, prostě turek), dost mi chutná Segafredo Zanetti a ještě více Lavazza (bombastická plná, silná chuť, krásná barva, bohatá krémová pěna - zatím nej, co jsem pil).

Nechci se zatím uchylovat k jedné značce, tak chci zkoušet dál. Takže jestli máte někdo nějaké fajnové chuťové zkušenosti, sem s nima.... ;)

Zkus "Piaza D Oro" nevim jestli to pisu dobre, je docela dobry, ale v CR sehnat dobry kafe je problem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukm ze davon uz o nem psal :) , kazdopadne na dobry kafe jedine do Tuniska, Turecka nebo Egypta, tam to umej pripravit, tady ti i slusny kafe zmrvi i prumernej presovar.

Zalezi na tom, jak to kdo umi udelat, kdyz ti to v hospode narvou do paky a 40 vterin to tece do hrnecku, tak je to zmrveny prepaleny kafe. Kvalitni espresso ma teci do hrnku 21 vterin, pote je to spalena sracka a ne kava... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukm ze davon uz o nem psal :) , kazdopadne na dobry kafe jedine do Tuniska, Turecka nebo Egypta, tam to umej pripravit, tady ti i slusny kafe zmrvi i prumernej presovar.

Zalezi na tom, jak to kdo umi udelat, kdyz ti to v hospode narvou do paky a 40 vterin to tece do hrnecku, tak je to zmrveny prepaleny kafe. Kvalitni espresso ma teci do hrnku 21 vterin, pote je to spalena sracka a ne kava... ;)

Kurnik, jsem to nikdy nestopoval....asi k tobě budu muset zajet na školení... -_-

Ještě bych chtěl nějak vychytat objem. Zatím jsem si nejvíc oblíbil cca. 80ml hrneček, přijde mi to akorát... :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jesteze kafe nepiju, kdyz to tak ctu, tak to abych mel na piti kavy vysokou :smich:

To vis je to věda .-)ja to sice taky nepiju ale jak uz na tom jedes hodne dlouho tak uz se v tom zacnes chodit .)to je stejne jako tady, nejdrive tady chodis chytat rozumy kazdy tyden jednou, a postupne si tady kazdy den a uz si vybiras speciality -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Najde se mezi vámi nějaký gurmán na espresso kávu, který by mi něco doporučil? Jedná se domácí využití na přístroji Krups. Už jsme zkusili Illy (nezaujalo mě), Douwe Egberts (hnus největší, absolutně bez pěny, prostě turek), dost mi chutná Segafredo Zanetti a ještě více Lavazza (bombastická plná, silná chuť, krásná barva, bohatá krémová pěna - zatím nej, co jsem pil).

Nechci se zatím uchylovat k jedné značce, tak chci zkoušet dál. Takže jestli máte někdo nějaké fajnové chuťové zkušenosti, sem s nima.... ;)

Tak s timhle ti moc neporadim. Po kafy se mi kroutí palce u nohou :smich: Ale kdyby jsi chtěl k tomu espressu doporučit nějakej voňavej doutníček, tak neni problém. Ovšem cena kvality je od 500 kč/ks a vejš :(:wallbash::076

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s timhle ti moc neporadim. Po kafy se mi kroutí palce u nohou :smich: Ale kdyby jsi chtěl k tomu espressu doporučit nějakej voňavej doutníček, tak neni problém. Ovšem cena kvality je od 500 kč/ks a vejš :(:wallbash::076

Brr, kazit si tu krásnou chuť v puse po kafi smradlavým doutníkem? :p:smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s timhle ti moc neporadim. Po kafy se mi kroutí palce u nohou  :smich:  Ale kdyby jsi chtěl k tomu espressu doporučit nějakej voňavej doutníček, tak neni problém. Ovšem cena kvality je od 500 kč/ks a vejš  :(  :wallbash:  :076

Brr, kazit si tu krásnou chuť v puse po kafi smradlavým doutníkem? :p:smich:

U mně je to naopak, kazit si tu nádhernou chuť po kvalitním doutníčku černou vodou?? :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsem Aku dobře pochopil, tak měl na mysli že si nemužete vybrat jednu značku. Tak jako ve filmu Slavnosti sněženek. Jestli bude kakanec se zelím nebo se šípkovou omáčkou. :D:D:D

Já preferuju Segafredo, protože ho prodávám a dřu na něm zákazníky z kůže. kol11

:specool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2MichalP: At je to kafe dobry nebo ne, hlavne ze je na nem marze... :D

Jako ja, prodavam Pizza D'oro a nejvice lidem chutna capuccino z nej, jelikoz tam neni citit prava chut te kavy, ale spise mleka... :D

2aka: Kdyz bez mleka tak 80ml hrnek, kdyz americano, tak pul na pul s mlekem a tto co nejvetsi, ale pak se tomu neda rici kava. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 13 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...