Přejít na obsah

Lakování a barvení


Kasha

Doporučené příspěvky

Ahoj, jsem tu nový a chtěl bych se na něco zeptat. Vyrobil jsem si takovou pomůcku k autu...Na povrch jsem dal tmel na karoserie a poté nalakoval. Mám potíže s barvením, nevím jsetli jsem si koupil nějakou mizernou barvu ve spreji nebo dělám něco špatně, ale po nabarvení a zaschnutí mi začne barva dosti silně praskat a stahovat se, můžete poradit? Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě se chci zeptat jaký lak se používá na přelakování kytu na karoserie a zda je lepší použít nejdřív lak a potom barvu, nebo rovnou barvu(a jaký typ - sprej, nebo barva ne ve spreji). (Doplňui, že se nejedná o povrch auta, ale jiné věci kytované kytem na karoserie)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten lak radši úplně vybrus pryč. Plnič 2 - 3 vrstvy po půlhodině, nedávej ho moc aby se ti neudělaly v něm bublinky, pak nechej pořádně proschnout, než ho budeš brousit.

Postupuj podle těch odkazů co dali kolegové. Hlavně ten od Vaši "jak jsem lakoval plasty" je super pro domácí lakování.

Plnič brousit 800 pod vodou (lepší je voda s Jarem, zároveň odmašťuje...)

Pak barva, nakonec pár vrstev laku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ahoj,chtěl jsem se zeptat co je špatně když mi plnič vytvořil hnusnej povrch?Vypadá to jak hrubej šmirgl.

Jakoby z té pistole lítaly s barvou i kapičky.

Hrál jsem si s tlakem...dávkováním barvy atd a nic nepomohlo.Jedinné co situaci zlepšovalo bylo ředění plniče.Barvy byla hustá i po zředění jako olej.

Pořád je to hodně?

Ty hrudky co mám po celém nárazníku obrousím 320 šmirglem a pak se pokusím stříknout znovu.Můžu barvu ředit až do té doby dokuď to nebude OK?

Pistol byla v sadě s kompresorem z OBI :-).Na plnič to prý bude stačit a na bázi s lakem mám lepší pistol.

Odlučovač vody mám kvalitní.Kompresor OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...