Přejít na obsah

Jiná anténa


Luke288

Doporučené příspěvky

Je fakt, ze jsem se ani na ty odkazy s ploutvema nedival, ale proste do tak maleho prostoru nejde dat potrebna delka nejakeho vodice pro prijem radia. Nejsem antenar ani nic podobneho, jsou to informace co jsem tak ruzne posbiral. Diamant nekde psal, ze prut, ktery je original na strese vyuziva strechu jako odrazovou plochu (myslim) a proto je antena zkonstruovana tak jak je. Ani ta delka neni idealni. Ted zacli davat kratsi prut, coz asi fukcni bude kdyz to davaji.

Vsichni chcete rady a pritom si to tady ani neproctete. Protoze jinak byste zjistili, ze ploutev je jen a pouze pro GPS, GSM a NT. Zadna automobilka nema v prutu FM antenu (proc asi ?)

Takze pokud chcete na strese ploutev bez prutu, musite vyresit FM prijem jinak. A to tak - jak uz tady bylo napsano - vlozit do predniho (a idealne i do zadniho) narazniku dipol (antenu). Toto reseni ma kvalitnejsi prijem nez original prut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je co jsi napsal je velká pravda, ty odkazy na ty dražší ploutve jsem tam dával taky já a ptal jsem se co si o nich všichni myslí a nikdo mi nic neodpověděl. Skoro všichni furt melou dokola, abych se na to radši vybodnul, místo toho aby mi poradili. Všichni to hned odsoudí, i když to nikdy nevyzkoušeli a těm co by to chtěli vyzkoušet (třeba já), vůbec neporadí a hned je odrazujou. Mě osobně se nezdá, že by takhle drahý ploutve měly signál jako ploutve třeba za 200,-. Já bych to risknul a docela bych do toho šel, ale do teď jsem se nedozvěděl jakej konektor by měla mít. Já bych vybral tuhle: http://www.car-multimedia.cz/am-fm-anteny/373-am-fm-antena-audi-vw-skoda-a-seat.html, ale nevim jestli má stejnej konektor a jestli by tam správně funfovala. Nemám navigaci ani handsfree, jenom rádio Stream s mp3. Takže by ploutev jenom s FM přijmem stačila ne? Na tuhle otázku mi taky ještě nikdo neodpověděl. A ohledně samotného namontování antény na střechu mi byly poskytnuty takové neúplné informace, jako např. sundej sloupky (ale jak?), demontuj bočnice (ale jak?), ale většinou mi taky radili, abych se na to vyprdnul. Jo a mám OII Combi r.v. 2007. Tak vás všechny prosím, poraďte mi všechno co budete vědět, třeba koukněte na ty stránky celkově a zkuste najít tu správnou ploutev se správnejma konektorama nebo třeba s nějakou redukcí. Jak jsem psal, když mi ve všem poradíte, koupím, namontuju, vyzkoušim a podám vám zprávu, ale napřed potřebuju všechny potřebný informace ohledně typů konektorů, montáže, demontáže atd.

zloz si vzadu tu pozdlznu listu a pozri nad tapacirom mas antenu a tak si pozri ake mas tam konektory a podla toho objednaj...napr.:ja mam nexus s fakra konektormi...ale v zadu mam na fm raku konektor a na gps fme..ja som objednával túto: http://autoomega.sk/index.php?id_sek=1&id_tovar=25703&ukaz=detail&hlzaradenie=1

tak si radšej pozri aky mas konektor..a co sa týka toho signálu nevsimol som si ziadne zhorsenie kvality signalu..asi tolko ktomu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako som to tu už mnoho krát písal, fakt je blbosť kupovať neoriginálnu plutvičku s FM anténou. Ale hrať to v meste bude. Ale príjem bude každopádne horší. Najviac sa smejem, keď u super mega plutvičky uvedú ešte aj AM anténu. Frekvencie pre AM sú omnoho nižšie a teda vlnová dĺžka a rozmery antény ešte väčšie než pre FM. Ešte aj Škoda udáva AM príjem len u dlhej strešnej antény (prútu) a u antény v skle sa udáva už len príjem FM.

Originálna anténa nie je zlá, ale rozhodne by som si nedovolil povedať, že je najlepšia. Originálna anténa musí vyhovieť aj po stránke dizajnu a samozrejme výrobných nákladov. Najlepšia anténa by bola cca 1 m dlhý prút, umistnený kolmo na strechu a presne v strede strechy. Ale kto by takú anténu chcel, že?

Ako som tu už mnoho krát písal, pre najlepší príjem odporúčam postaviť anténu do predného i zadného nárazníka. Pre lenivých je tu možnosť kúpiť nalepovacie antény na sklo a jednu dať dopredu a jednu dozadu. Ale s pokoveným i sklami to nie je práve najlepší nápad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

neviete nahodou aka antena bude v octavii L&K bez navigacie ? bude tam len klasicka ? alebo kombinovana s plutvou koli gsm ?

"Octavii 2 L&K bez navigacie" - proc by se mela LK objednavat bez navigace, kdyz ve standardu je Bolero a Columbus je za 0 Kc priplatek ? Presne tak jsem ji kupoval i ja, chapu, ze jsou jedinci, kteri za kazdou cenu Columbus nechteji, nejedna se ale jen o navigaci, zdaleka ne, coz oni vetsinou nevedi...

Aha, asi jde o Slovensko, kde to asi nebude za 0 EUR priplatek... Je to ale divne ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Mám taky trošku problém s anténou. Kdykoli na chatě zapomenu odšroubovat anténu, tak mi ji kočky nebo jiný potvory do rána úplně rozkoušou. Vzhledem k tomu, že v autorizáku jen ten pogumovaný kus drátu stojí 4 kila (už 2x jsem jim to dal), bych místo origoš antény koupil nějakou obyč za pár šupů. Co zatím vím - anténa v O2 je aktivní, u mně je napájená po koaxu z neorigo rádia přes fantom vyhybku. Ale co nevím - ten zesilovač je v tom prutu a nebo je někde schovaný v autě. Ptám se proto, abych až koupim nějakou anténu se nedivil, že mi to nehraje.

děkuji pionyr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...