Přejít na obsah

Dovolená 2011


Malta

Doporučené příspěvky

vidím, že se Manek88 neustále ostýchá ;) založit nové téma na Dovču 2011, tak mu to usnadňuji :p .

Takže ač to tak zprvu nevypadalo, vemu naši babču Fábuli (aktuálně najeto 211 500km) opět na dálkovou a vyrazíme již po páté autem do Bulharska-Primorsko :palec2: . Takže Manku, pokud by jsi chtěl tip, lepší jak Chorvu, tak právě Bulharsko. Cesta 90% dálnice, LPG na každém rohu, ubytko levnější než v Chorvě, odvíjí se od sezóny, ale v té nejhlavnější je to 10Euro na osobu, což je i tak levnější. A pokud si nechcete vařit (což je v Chorvě nutnost, pokud chceš ušetřit), tak BG je ta nejlepší volba, páč jídlo je tam lacinější jak u nás ... teda pokud nepojedeš na Slunečné pobřeží ;) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My se letos chystáme do Itálie - Porto Recanati, region Marche .. trochu provětráme naše "vozítko" .. cestou tam se chystáme na chvíli zastavit v Benátkách, zpáteční cestu věnujeme aquaparku v Caorle .. rády a zkušenosti "starších" uvítáme biggrin.gif

Editováno: , autor: petrjanik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ještě nejsem rozhodnutý, nějak se mi to začíná omezovat - v Maďarsku jsem byl loni, tak tam ne. Do Itálie nechci - nemám tu zemi nějak rád... Do Chorvatska nemůžu - neřešme... Slovinsko je drahý a moře málo... Španělsko moooc daleko, Francie drahá...

Přemýšlel jsem tedy na Bulharskem, ale ačkoli miluju dálkové jízdy autem, tak spíš nad letadlem... vy co absolvujete cestu autem - kudy? Jsou cestou nějaké problémy? Jak dlouho to jedete? A kam? Co ubytování? Sháníte až na místě, nebo máte zařízené na dálku? Hotel, apartmán...? Klidně mi to napište v SZ, pojedu tam asi každopádně, jen je otázka, jestli s cestovkou letadlem, s cestovkou autem a nebo sám na sebe autem. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My jeli loni přes Rumunsko,kvůli zácpám na Slovinsko-Chorvatských? Přechodech? Myslim. Známy už tam jezdí 25 let a říkal že na těch hranicích zadupal 12 hodin,kvůli Turkům co jezdí za prací a domů. Ale přes to rumunsko naprostá pohoda,žádní policajti neprudili bylo to naprosto v klidu. Fotky mám výše.I když kdybys jel normálně po dálnici přes tu jugošku tak je to o doooost kratší,ale dražší kvůli poplatkům za dálnici v Jugošce. Musí se prý vychytat den kdy Turkové nejezdí. Ale nevím který to je. Mám pocit že jezí ve Čtvrtek? Ale nevím to jistě???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

písnu to sem, ať mají i ostatní o čem přemýšlet ;) .

Cesta autem jezdíme přes Srby, dá se ještě přes Rumuny. Takže přes Srby je to tak 85% dálnic, nevýhoda - je potřeba dobře zvolit termín kvůli invazi Turků ze západních zemí do domoviny, takže rozhodně nevyjíždím o víkendu (to jsem udělal jen jednou, ale kvůli okolnostem). Přes Rumuny menší poměr dálnic, ale dá se kochat přírodou, netřeba pas, jede se pouze přes země EU.

Takže trasa: do Brna to mám 60km, takže Brno-Bratislava-Budapešť-okolo Subotice-Bělehrad-Niš (tam se sjíždí z dálnice směr Sofie)-Sofie-Plovdiv-Burgas-Primorsko.

Čas mívám i s 2-3h spaním někde za Plovdivem okolo 22-24h cesta tam. Zpět mám vyzkoušenou variantu na radu kamaráda že vyjíždím ve 3h ráno místního času a doma jsem byl večer táž den v 22:30 tedy za 19h a psal jsem si i zastávky a tankování LPG, takže to dělalo 17h čisté jízdy (při jednom řidiči). Jinak se s manželkou střídáme, ale tehdy jsem nechtěl aby mi kazila průměr :smich: , tak jsem jí k volantu nepustil. Takže s těch doposavadních 8 cest, jsem 3 absolvoval bez střídání sám, to jen pro ty, kteří nemají druhého šoféra, že se to dá taky zvládnout. O letadle už jsme také přemýšleli, ale ... to chce kupovat letenky u Wizzair apod. už v zimě, ale když jsem to počítal časově tak ani tím letadlem to není bůhvíjaký zázrak, jediné plus, nemusí se čék o nic starat. Jinak cesta do Práglu 3h, 2 h na letišti předem, 2,5h let do Burgasu a 2h busem do Primorska, páč i cestou se vyhazují klienti po střediscích před Primorskem, takže jsme na nějakých 9,5h což není zrovna málo.

Cena trasy za PHM, byla loni nejvyšší za všechny 4 roky co tam jezdím, tedy něco málo přes 4 tis. Kč za LPG, ale je to včetně výletů po okolí, každodenního ježdění na koupání za KIten (nesnášíme přeplněné městské pláže), výlet do 180km vzdálené Varny a obě cesty (tam i zpět).

Jinak jezdíme do stejného aprtmánového domu (poprvé jsme to měli bez zajištění, takže není problém najít ubytko až tam) a další roky si domácím vždycky zavoláme pro rezervaci. Letos i přes hlavní sezónu to máme za 5 éček na osobu lol , takže naprostá pohoda. Jinak v našem termínu mají cenu 10 Euro na den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, díky za obsáhlou odpověď, myslím, že se takové informace budou hodit i dalším lidem, kteří o Bulharsku přemýšlí. :)

Tak jdu zavařit plánovače tras. Ještě by bylo dobré najít něco, jako funguje u Chorvatů - web, kde jsou nabídky apartmánů, člověk si objedná a jede najisto, na blind jsem zatím nikdy nejel, ale tak asi vše musí být jednou poprvé. :) A pokud pojedeme do Primorska, tak domluva asi taky nebude problém. :)

Alexandria má teď nabídku na ubytování v apartmánech, jídlo All Inclusive v nějaké jejich restauraci a dopravu letadlem asi za 10 000 Kč na osobu, ale prostě já radši jezdím na dovolené autem, už jen kvůli možnost výletů, přesunu atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My jeli loni přes Rumunsko,kvůli zácpám na Slovinsko-Chorvatských? Přechodech? Myslim. Známy už tam jezdí 25 let a říkal že na těch hranicích zadupal 12 hodin,kvůli Turkům co jezdí za prací a domů. Ale přes to rumunsko naprostá pohoda,žádní policajti neprudili bylo to naprosto v klidu. Fotky mám výše.I když kdybys jel normálně po dálnici přes tu jugošku tak je to o doooost kratší,ale dražší kvůli poplatkům za dálnici v Jugošce. Musí se prý vychytat den kdy Turkové nejezdí. Ale nevím který to je. Mám pocit že jezí ve Čtvrtek? Ale nevím to jistě???

ano, když vybereš špatný (víkendový) termín, tak se zasekneš s Turky na HU-SRB přechodu Horgoš, ale i ten se dá objet přes vedlejší Tompu a přes Subotici se vrátíš zpět na dálnici na Bělehrad. Už jsem to tak jel vícekrát (jak cestou tam, tak i zpět). Jinak loni třeba jsme jeli 6.7. což bylo tuším úterý a na Horgoši nebyla ani čapa, teda kromě celníků :) . Jinak ano, správně jak říkáš, přes Srby je to dražší na poplatky, platí se mýtné jak v Chorvě, tedy 2,5 + 3,5 + 7,5 Euro jedna trasa (13,5 Euro), první rok (2007) co jsem tam jel to bylo dokonce 22 Euro, pak další rok to slevnili na 15 Euro a teď dva roky je to těch 13,5 Euro. Ikdyž dostal jsem link, že to chtělí v červenci zvedat o 10%, čož by byla ta úroveň roku 2008. Jinak na vzdálenost, pokud se jedná konkrétně o Primorsko, jsou obě trasy vzdálenostně totožné, jak přes Srby tak přes Rumuny. Pokud někdo ovšem pojede třeba Balčik (severně nad Varnou), tak je blbost aby jel přes Srby

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jooo, do Chorvatska bych jel hned, bohužel co osud (a má blbost) nechtěl, tak tam mám ještě do konce října letošního roku podmínku za bouračku, tak to nechci radši pokoušet. Proto i veškeré cesty na dovču musí být mimo Chorvaty. :)

Ale třeba díky tomu objevím novou super zemi, všechno zlé je pro něco dobré. :)

Editováno: , autor: samurai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

samurai, když jsme jeli poprvé, také jsme si říkali, zda to bude jak v Chorvě, že seženem něco na pas blind, měli jsme z toho strach, ale pak jsme si přečetli pár cestovatelských webů a zjistili že to tam funguje naprosto stejně. Sedí tam lidi s cedulkama "svobodnyje staj" "apartmani" "kvartiri". My prostě přijeli do Primorska, uhli z hlavní třídy do vedlejší ulice jeli pomalinku a rozhlíželi se. A už vylítla ženská z baráku jestli nechceme ubytko. Tak jsme se šli podívat (bylo to tehy posl. 14 dní v srpnu) a když nám řekli cenu 20 Euro na den pro 4 osoby !!! tak po zkušenostech z cenama v Chorvě (45 Euro a více) jsme už nic jiného nehledali. navíc parkování jsme měli ve dvoře baráku, takže ani auti nebylo na ulici, do centra kousíček, na měst.pláž taky, na aquapark jsme se dívali z okna ;) prostě nemělo to chybu, domácí jedineční, domluva s něma naprosto v pohodě i česky (sem tam něco rusky) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jooo, do Chorvatska bych jel hned, bohužel co osud (a má blbost) nechtěl, tak tam mám ještě do konce října letošního roku podmínku za bouračku, tak to nechci radši pokoušet. Proto i veškeré cesty na dovču musí být mimo Chorvaty. :)

Ale třeba díky tomu objevím novou super zemi, všechno zlé je pro něco dobré. :)

no my byli v Chorvě celekm také 4x (před BG), ale nedá se to srovnat. Moře: CRO je rybník, kde jediná vlnka je od projíždějící lodi, v BG úžasné vlny :palec2: . Manželka si pochvaluje, že nemusí vařit, že čék se nemusí dopoledne sbírat od vody a valit na aprtmán něco ukuchtit a pak zase letět zpět k vodě. V BG pořádná snídaně a pak k vodě, nějaké menší občerstvení u vody a pak v pozdně obědový, nebo brzko večeřový čas pořádné teplé jídlo s úžasným šopákem :palec2: . No a večer po západu slunce pak na hlavní třídě, nějaká ta palačinka (ať už na slano či nasladko), pizza, "djuner" (zamotaná placka s gyrosem a zeleninou), úžasná zmrzlina na váhu ... znalci určitě ví o čem všem mluvím

a v nepsolední řadě cena za ubytko ... netuším jak se to cenově změnilo v CRO, ale myslím že pro 4 osoby sehnat apartmán pod 50 Euro bez známosti bude asi nemožné co?

takže rozpočtově tato výše popsaná dovča vychází s s PHM (LPG), poplatky, dáln.známky, stravou, ubytováním na 9 dní, výlety po okolí, hadérky pro baby dle zakoupeného množství ;) na 15-18000 Kč lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...