Přejít na obsah

Servisní akce - výměna rozvodů 1.2 TSI


hopa26

Doporučené příspěvky

tom nerozumím, jak to myslíš? než se olej zahřeje na teplotu, aby se benál odpařil, je třeba najet cca 15km, dle podmínek. ale nezdá se mi, že by olej v tomhle motoru dostával nějak zabrat. ještě se mi nestolala teplota na 97 a včera v koloně na D1 se zapnutou klimou, venku cca 33 měl olej max. 92. leda by byly místa kolem turba, kde olej rychle mění teplotu, ale vzhledem k chlazení oleje se nedostane podle mě nad 150. zajímavý je tohle video: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tom nerozumím, jak to myslíš? než se olej zahřeje na teplotu, aby se benál odpařil, je třeba najet cca 15km, dle podmínek. ale nezdá se mi, že by olej v tomhle motoru dostával nějak zabrat. ještě se mi nestolala teplota na 97 a včera v koloně na D1 se zapnutou klimou, venku cca 33 měl olej max. 92. leda by byly místa kolem turba, kde olej rychle mění teplotu, ale vzhledem k chlazení oleje se nedostane podle mě nad 150. zajímavý je tohle video: 

No při drtičce na dálnici to lezlo na 115 a benál se neodpařuje vyloženě kdy "steče" po studeném bloku motoru až dolů. Hlavně zima  a krátké popojížďky. V létě se to rychle ohřeje.

Editováno: , autor: Jakub Nabel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Pánové, ještě jednou děkuji za tak rychlou odpověď. Kamarádovi, při opravě motoru 1.2 tsi, -hlučné startování- mněnili v servisu škoda, pouze tuto opr.sadu. Já se s ním přel, že mu tam dali i nová ozubená kola. A tak jsem prohrál. Dle mého rozumu si myslím, že nová oz. kola tam patří, když se mnění řetěz a má najeto 31 tkm. Zdravím a přeji hezký večer.   :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Na modelu 2011 jsem měnil řetěz při 23 tis km. Od té doby měním olej Shell 5W30 po 12-15 tis km, při mém nájezdu to je po roce. Denně krátké trasy kolem 3km, motor se ani nezahřeje. Každý studený start s 1 max 2 vteřinovým rachocením, v létě v zimně. Od loňska mám 0W30 opět Shell, sem tam si zarachotí, ale je to mnohem mírnější než před tím.

Když odstavím auto s prohřátým motorem, tak ráno, nebo ani po týdnu stání, nezařehtá. Řetěz bude určitě už taky vytahaný, ale spíš to vypadá na napínák. V březnu servis, tak uvidím.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...