Přejít na obsah

Malý dotaz


gorca25

Doporučené příspěvky

:) Ahoj všichni,potřeboval bych od Vás malou radu. Včera jsem koupil Octavii 1,6 55kw,98rok výbava el.okna.zrcátka,centrál + klima a potřeboval bych poradit jak se na přístrojovce pod otáčkoměrem na display nastavujou hodiny.Má to pal.počítač s pruměrnou spotřebou atd. Jsem s toho docela zmaten.šahal jsem na černý tuplík co je u otáčkoměru a nic. Poradte prosím.Dříve jsem měl S130L tak je to pro mě docela extrémní změna.Dále jsem se Vás chtěl zeptat jestli vám u vašich miláčku zabírá spojka taky až skoro nahoře a nebo jestli bude nutná výměna spojky.Díky moc za Vaše odpovědi a rady. OCTAVIA je super vozítko. B)-_-
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) Ahoj všichni,potřeboval bych od Vás malou radu. Včera jsem koupil Octavii 1,6 55kw,98rok výbava el.okna.zrcátka,centrál + klima a potřeboval bych poradit jak se na přístrojovce pod otáčkoměrem na display nastavujou hodiny.Má to pal.počítač s pruměrnou spotřebou atd. Jsem s toho docela zmaten.šahal jsem na černý tuplík co je u otáčkoměru a nic. Poradte prosím.Dříve jsem měl S130L tak je to pro mě docela extrémní změna.Dále jsem se Vás chtěl zeptat jestli vám u vašich miláčku zabírá spojka taky až skoro nahoře a nebo jestli bude nutná výměna spojky.Díky moc za Vaše odpovědi a rady. OCTAVIA je super vozítko. B)-_-

na pačce steracu je zboku kolebka a tou se ovlada PP (pal. pocitac)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) Ahoj všichni,potřeboval bych od Vás malou radu. Včera jsem koupil Octavii 1,6 55kw,98rok výbava el.okna.zrcátka,centrál + klima a potřeboval bych poradit jak se na přístrojovce pod otáčkoměrem na display nastavujou hodiny.Má to pal.počítač s pruměrnou spotřebou atd. Jsem s toho docela zmaten.šahal jsem na  černý tuplík co je u otáčkoměru a nic. Poradte prosím.Dříve jsem měl S130L tak je to pro mě docela extrémní změna.Dále jsem se Vás chtěl zeptat jestli vám u vašich miláčku zabírá spojka taky až skoro nahoře a nebo jestli bude nutná výměna spojky.Díky moc za Vaše odpovědi a rady. OCTAVIA je super vozítko. B)  -_-

Jak ja to znam: Hodiny se nastavuji s vypnutym zapalovanim, tim cudlikem co jsi na nej sahal cvakas doleva i do prava.Cvaknes a chvilicku podrzis. Doleva nastavujes myslim hodiny, doprava myslim minuty. Co se tyce spojky, zabira mi skoro nahore. 1,6 75kW ;)

At slouzi ve zdravi a jeste mnoho km...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak ja to znam: Hodiny se nastavuji s vypnutym zapalovanim, tim cudlikem co jsi na nej sahal cvakas doleva i do prava.Cvaknes a chvilicku podrzis. Doleva nastavujes myslim hodiny, doprava myslim minuty.

Podotykam, ze se daji nastavovat i se zapnutym zapalovanim - ale mam pocit, ze v prirucce je psano, ze to za jizdy delat nemas :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v zatackach to nejde nic moc no ;)

Staci ze visim na tachometru abych neprekrocil, natoz abych nastavoval jeste hodiny... Nejsem zenska a priznavam se, neumim delat 1300 veci najednou... :D

NO, nevím, jakou máš zkušenost ty, ale já mám tu, že ženský za volantem moc věcí najednou dělat neumí... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v zatackach to nejde nic moc no ;)

Staci ze visim na tachometru abych neprekrocil, natoz abych nastavoval jeste hodiny... Nejsem zenska a priznavam se, neumim delat 1300 veci najednou... :D

NO, nevím, jakou máš zkušenost ty, ale já mám tu, že ženský za volantem moc věcí najednou dělat neumí... ;)

Ja mam s jednou zenskou za volantem celkem dobrou zkusenost...tedy byla pod volantem... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zeptam se vas : Jak vam zabira spojka u Oct.

U me skoro nahore. Neklouze ale proste je nahore. Odvzdusnil jsem spojku + valec , ale jen malinka zmena. Nejaky ten centimetr od zvrchu bude zaber. Vozitko mam 1.6 74Kw a najeto - pokud neni stoč. tach - 156 000km ( spojka asi puvodni ) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zeptam se vas : Jak vam zabira spojka u Oct. 

U me skoro nahore. Neklouze ale proste je nahore. Odvzdusnil jsem spojku + valec , ale jen malinka zmena. Nejaky ten centimetr od zvrchu bude zaber. Vozitko mam 1.6 74Kw a najeto - pokud neni stoč. tach - 156 000km  ( spojka asi puvodni )      :)

Stejnej motor, stejne zabira, opruz kol100:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zeptam se vas : Jak vam zabira spojka u Oct.

U me skoro nahore. Neklouze ale proste je nahore. Odvzdusnil jsem spojku + valec , ale jen malinka zmena. Nejaky ten centimetr od zvrchu bude zaber. Vozitko mam 1.6 74Kw a najeto - pokud neni stoč. tach - 156 000km ( spojka asi puvodni ) :)

1,6 75kW, skoro uplne nahore. Zvykl jsem si a je to jedno kde zabira! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
1,6/55kW co vím, tak od nova bere nahoře, je to asi vada této motorizace, mám najeto 109tis km a spojka je v pohodě

Není to žádná vada, ale je to způsobený tím že máš převod od pedálu k převodovce pomocí hydrauliky, stejně jako brzdy, takže se to vymezuje samo(pedál máš pořád ve stejný poloze u nový i u starý lamely) a nepoznáš podle polohy pedálu jak je na tom spojka, až začne klouzat tak vyměnit, dřív není potřeba...takže klid a neřešit...

Teď mě tak napadá jestli má 55kW hydraulickou spojku, možná že ne, ale u 74,75kW je to tak jak píšu...

Editováno: , autor: stihacka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1,6/55kW co vím, tak od nova bere nahoře, je to asi vada této motorizace, mám najeto 109tis km a spojka je v pohodě

Není to žádná vada, ale je to způsobený tím že máš převod od pedálu k převodovce pomocí hydrauliky, stejně jako brzdy, takže se to vymezuje samo(pedál máš pořád ve stejný poloze u nový i u starý lamely) a nepoznáš podle polohy pedálu jak je na tom spojka, až začne klouzat tak vyměnit, dřív není potřeba...takže klid a neřešit...

Teď mě tak napadá jestli má 55kW hydraulickou spojku, možná že ne, ale u 74,75kW je to tak jak píšu...

Jj, 55 má spojku taky hydraulickou. Je tam sice samoštel, ale když se hodně sjede lamela, tak ani samoštel nepomůže a pak už spojka nebere vůbec

PS: místo vady píšu odlišnost, každá motorizace má své mouchy

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1,6/55kW co vím, tak od nova bere nahoře, je to asi vada této motorizace, mám najeto 109tis km a spojka je v pohodě

Není to žádná vada, ale je to způsobený tím že máš převod od pedálu k převodovce pomocí hydrauliky, stejně jako brzdy, takže se to vymezuje samo(pedál máš pořád ve stejný poloze u nový i u starý lamely) a nepoznáš podle polohy pedálu jak je na tom spojka, až začne klouzat tak vyměnit, dřív není potřeba...takže klid a neřešit...

Teď mě tak napadá jestli má 55kW hydraulickou spojku, možná že ne, ale u 74,75kW je to tak jak píšu...

Jj, 55 má spojku taky hydraulickou. Je tam sice samoštel, ale když se hodně sjede lamela, tak ani samoštel nepomůže a pak už spojka nebere vůbec

PS: místo vady píšu odlišnost, každá motorizace má své mouchy

Mě jen když jsem to psal napadlo že je to vlastně ten samej motor jako je ve Feldě a tam je lano, tak proto...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1,6/55kW co vím, tak od nova bere nahoře, je to asi vada této motorizace, mám najeto 109tis km a spojka je v pohodě

Není to žádná vada, ale je to způsobený tím že máš převod od pedálu k převodovce pomocí hydrauliky, stejně jako brzdy, takže se to vymezuje samo(pedál máš pořád ve stejný poloze u nový i u starý lamely) a nepoznáš podle polohy pedálu jak je na tom spojka, až začne klouzat tak vyměnit, dřív není potřeba...takže klid a neřešit...

Teď mě tak napadá jestli má 55kW hydraulickou spojku, možná že ne, ale u 74,75kW je to tak jak píšu...

Jj, 55 má spojku taky hydraulickou. Je tam sice samoštel, ale když se hodně sjede lamela, tak ani samoštel nepomůže a pak už spojka nebere vůbec

PS: místo vady píšu odlišnost, každá motorizace má své mouchy

Mě jen když jsem to psal napadlo že je to vlastně ten samej motor jako je ve Feldě a tam je lano, tak proto...

Známý má feldu s 1,6 a spojka mu bere úplně jinak, krásně jak má a přitom je tam i ten samoštel co v Octavii, prostě ta Okta to má dané stavbou, s tím se nic neudělá. Správně by měla spojka brát v dvou třetinách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...