Přejít na obsah

Kontrolka stavu batérie


1phantom

Doporučené příspěvky

Nazdar páni.

popis pre auto: Octavia 1.8 20VT 1999 AGU budíky 1U1 919 034 C

Jedného dňa sa mi vybila bateria. Nabil som ju a nasadil späť. Zmeral som stav pri opätovnom naštartovaní a zistil som že alternátor nenabíja.

Vymenil som regulátor napätia, avšak stále nič. Potom som si všimol a spätne spomenul že už dlhšiu dobu mi na palubovke nesvietila pri otočení kľúča kontrolka dobíjania.

Vybral som prístrojovku a premeral som smd diodu, je OK. Spravil sa aj test akčných členov prístrojovky a okrem tej kontrolky svieti všetko (teda aspoň si to myslím, immo OK, airbag OK, ABS OK, . .)

Ešte pripomeniem že som spravil žiarovkové budenie 12V 5W, pri ktorom mi začne altík vyrábať prúd. Čiže príčina je v tom že mi nebudí alternátor. Ovšem do nekonečna človeka nebaví chodiť si budiť altík cez kapotu drótom o plus batérie :) a nemienim to pripájať na plus spínačky. Chcem aby to bolo tak ako má.

Tak že som išiel postupne, premeral som vodivosť celého toho modrého kábla až k prístrojovke a je v poriadku, nie je prerušený. (alebo je , ale neprišiel som na to. môže niekde prerážať.)

Tu sa však moje amatérske vedomosti skončili, a pre to sa obraciam na múdrejších v tomto fóre, čo a kde treba pozrieť. Mám podozrenie že to bude nejaký zlý spoj na plošáku prístrojovky,alebo seknutý kábel... V minulosti sa na nej opravovali padajúce ručičky ktoré od téj doby pracujú ako majú.

Ďakujem za všetky konštruktívne úvahy a postrehy, prípadne návrhy riešenia.

Dnes upgrade problemu.

Začala svietit trvalo kontrolka ABS (do teraz sporadicky svietila, nesvietila, problém s ABS bol keď bolo daždivé počasie)

Kontrolka stavu batérie stále nesvieti. Budím alternátor priamo cez spravené žiarovkové budenie. ( D+ 5W žiarovka a opriem o plus batérie)

VAG kontrola:

Motor - bez závad

Prístrojovka - bez závad (pri kontrole akčných členoch nesvieti baterka)

ABS - Jedna závada: neviem teraz presne číslo, ale vis vypísal že nie je PLUS na ABS čerpadlo alebo riadiacu jednotku)

Èíslo dílu øídícího modulu: 1J0 907 379 H

Komponent a/nebo - verze: ABS/EDS 20 IE CAN 0001

1 Nalezeny chyby:

01276 - Hydraulicke cerpadlo ABS (V64)

16-00 - signal mimo toleranci

Poisky sú ok, aj na baterke. komplet premerané a vyčistené + pre istotu komplet vymenené poisky.

Ešte dva dni pred tým som robil test akčných členov ABS, lebo som išiel na STK a chcel som vedieť ako som na tom z ABS, nech mi to neprdne priamo na STK, tam sa nič nestalo,ako píšem až deň, dva po tom.

Prosím o radu, kde , a čo pozrieť.

Poprosím ešte ak má niekto etku a elsu, či by mi k tomu nedal schému ako je čo poprepájané.

Mám tušáka že to bude skratované niekde.

Dnes som dal dole plasty pod stieračmi a bol tam riadny humus bordel zo stromov, čo teoreticky mohlo a určite aj držalo vodu a to mohlo spôsobiť problém.

Doplňujúce údaje: tesne pred celým týmto problémom som mal vonku štartér, na ktorom som menil uhlíkový mostík. Mal som vonku aj škrtiacu klapku ktorú som prečistoval, aj batériu a jej držiak, kde som robil poriadok od prachu a nejakého vodného kameňa.

Ďakujem za každý návrh a postreh k veci.

Editováno: , autor: 1phantom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

žiadny človek čo má etku a elsu, čo by mi aspoň tie technické výkresy zapojenia

alternátor D+ budenie a budíky v aute až po kontrolku batérie

a

daľšiu schému:

akumulátor - abs - prístrojovka?

nemôžem mať predsa neriešiteľný prípad.

Editováno: , autor: 1phantom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...