Přejít na obsah

Zimní pneu


Aidolon

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Ja jsem loni koupil Kleber Krisalp HP(loni jsem dal za ks 1560,-na pneunetu)a naprosta spokojenost.

Velmi tiche a vyborne na snehu i na brecce(coz jsem loni radne otestoval).Jsou to za slusne penize solidni gumy.Mam standartni rozmer 195/65 R15.

Jinak,kdybych volil jine,sel bych do UG6,nebo UG7.Podle toho kolik chces investovat.Znamy mel UG6 a rikal ze lepsi zimaky nemel.On najede 60 tis.km za rok.

Preji statstnou volbu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a co tak Vredeisteiny snowtrack2? podla testov su presne to co sa hodi pre mestaka! tiche vhodne do clapkanice a mokra i ked trosku GY UG7 maju vacsiu vydrz? Len neviem ci tomu verit kedze nemcury mohli tymtestom trosku pomoct :) ale ked uz adac ich podporil.....ale jedina vec ma od nich odradza a to je ze maju skoro dva krat taky valivy odpor ako GY :(...nemam zial ziadne skusenosti s vredenkami....

inak to vyzera ze budem asik jeden z tych co budu jazdit s zimakmi len na predku. DUfam ze to bude fpoho kedze uz mam nejaky ten km najazdeny... :)

kol100

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem loni koupil Kleber Krisalp HP(loni jsem dal za ks 1560,-na pneunetu)a naprosta spokojenost.

Velmi tiche a vyborne na snehu i na brecce(coz jsem loni radne otestoval).Jsou to za slusne penize solidni gumy.Mam standartni rozmer 195/65 R15.

Já to mam uplně přesně stejný. Sice jsem měl nejdřív pochyby, že by se za 1500,- dala sehnat solidní guma, ale je to tak. Aspoň teda podle mého názoru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při jízdě po vrstvě čerstvého sněhu na silnici jsou opravdu podle mé zkušenosti jedny z nejhorších pneu. Směs je hodně tvrdá (vydrží najet hodně km), ale cenově srovnatelné pneu Firestone Winterhawk - propastný rozdíl.

Myslíš Barumky, žejo.

V mezních situacích jsou na h...o. A to i letní. Když si vemeš cenový rozdíl oproti opravdovým značká tak je volba jasná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
levnější varianta kormoran snowpro 1050kc/ks zatím:"mokro,místy namrzle,1.5C"chovaji se naprosto přirozeně,i ve větších rychlostech do zatáček stojí celkem'na fleku',,,,

až bude led,,,tak smůůůůůůla

Opakuji co jsem psal výše o Barumkách. Levné gumy nemají v mezních situacích dobré vlastnosti a rychle stárne směs-ztvrdnou, což u zimních pneu je důležité.

Když ti nové kormorany nedrží první rok na ledě, co budou dělat za dva, tři roky...? U auta šetřit na gumách mi nepřipadne rozumné, ušetřené 4x500-1.000,- nestojí za zrušené auto za 150-300.000,- A co teprve zdraví. A nebo, že mne i s rodinou smete šetřílek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle byla čistě řidičova chyba,nesolený úsek je zrádný,,10km sucho a pak 200m ledovka žebys ani na nohou neustál,tam si myslím by nepomohlo ani mít místo kol pásy

věřím že nejsou gumy jako gumy,ale vyco jezdíte na letních,tak vám přeju hodně štěstí

Editováno: , autor: toncek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....já jsem si Barum Polaris 2 koupil taky ( 195/65 R15 - klasika ) a jsem spokojenej. Jsou možná o něco hlučnější, ale to je na našich silnicích celkem fuk.

Jirka

až koupíš třeba Dunlop a nebo Good Year tak zjistíš že Barum Polaris je špatná guma.

Koupil jsem je za hodně dobrej peníz ale i zadarmo bych je už nechtěl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....já jsem si Barum Polaris 2 koupil taky ( 195/65 R15 - klasika ) a jsem spokojenej. Jsou možná o něco hlučnější, ale to je na našich silnicích celkem fuk.

Jirka

až koupíš třeba Dunlop a nebo Good Year tak zjistíš že Barum Polaris je špatná guma.

Koupil jsem je za hodně dobrej peníz ale i zadarmo bych je už nechtěl.

presne tak - mam barumky a na sluzebce UG7 ... no a myslim ze prirovnani " Nebe a dudy " sedi uplne presne.

Btw ted jak napadlo asi 20 cm jsem nevyjel na horach kopec kterej dal kamos na uplne stejnym aute jen s o trosku vic sjetyma Nokianama uplne v pohode a ja to asi 500m musel jet pozadu :-(

Takze Barum nikdy vic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak panove nieco z tej krajsej skutocosti v predu GY UG7 uplne krasne drzali na ceste krasne manevrovatelne a v zadu barumky s 4mm vzorku sa smykaju po lade ako blazon.... a tak to aj dopadlo... zial uz druhy smyk som nevykryl a zadna naprava lietala ako na sankach a autom som sa pekne poprevracal cez strechu dolu roklinkou a auto mam na sracky! a teraz sa len modlim aby sa z auta nestala totalka.... :( pretoze fakt nemam cas niekde vozit auto vsade mozne po manikoch co mi ho budu robit kedze auto mam v SR a ja zijem v CR.. jednoducho krasne sviatky!!!!!!!!!!

Zaverom: Barumky nie su pneumatiky. idealnu na samovrazdu! aspon ze ja som OK

Editováno: , autor: Rudyno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rudyno, když jsem četl ten předešlý příspěvek, že na zadek chcedš dát nějaké levné, aby hlavně dlouho vydržely, tak jsem si říkal, jestli pak děláš dobře... já vím, po bitvě je každej armádní generál, ale myslím, že podcenovat zadek u předokolky je nesmysl.

Jinak já jsem spokojenej s Dunlop 3D. Jsou to lepší gumy i na léto než michllin energy, co byly na autě z výroby :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tha ja som tiez objednal ug7 uvidme ake to bude...dufam ze ich budem mat aj moznost vyskusat nie len zodrat :o este rozmyslam kupit nieco do zadu ale to skor pojdem drsne po nejakych co dlouho vydrzia a budu best na aquap.

No Rudyno, to je průser, ti nezávidím, jak to dopadá s pojišťovnou?

Taky se mi nezdálo, že chceš dávat různé gumy na nápravy, je mi líto co se ti stalo, ale je to ponaučení pro nás všechny.

Takže v zimě zimní gumy stejného druhu vzorku na celé auto, kvůli předvídatelnému chovámí vozu!!! A hlavně zadek nešidit!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ještě že to dopadlo dobře... pokud to stojí jenom peníze tak vlastně o nic nejde. Ale je to ponaučení - mít kvalitní pneumatiky, nicméně ani ty neznamenají všechno - třeba dneska ráno to byla "legrace", na silnici led a spousta rychlostřelců najednou seděla s autama v příkopech - ono když je náledí, tak nepomůže ani svěcená voda že...

Editováno: , autor: lukash
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...