Přejít na obsah

automatické rosvícení světel


alean

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...
Tak, tak, kodovat jen u OII. Superb potrebuje rele.

Jak presne funguje to pridavne rele?? Rozsvieti sa aj palubna doska??

otocis klickem a rozsviti se parkovacky...

nastartujes rozsviti se potkavaci svetla ale palubka je zhasnuta sviti pouze kontrolka rozsvicenych svetel...

palubka sviti az kdyz ovladac das do polohy rozsvicenych svetel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 2 týdny později...
Tak, tak, kodovat jen u OII. Superb potrebuje rele.

Jak presne funguje to pridavne rele?? Rozsvieti sa aj palubna doska??

otocis klickem a rozsviti se parkovacky...

nastartujes rozsviti se potkavaci svetla ale palubka je zhasnuta sviti pouze kontrolka rozsvicenych svetel...

palubka sviti az kdyz ovladac das do polohy rozsvicenych svetel

s tym celkom nesuhlasim, otocim kluc do polohy jeden, rozsvietia sa xenony, nastartujem (pri starte xenon zhasne) a svetla svietia...palubka nie, ako pises

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zalezi na tom jak je rele zapojene. Pro xenony neni dobry pokud se pri startovani zhasnou - nici to vybojky. Bud to chce rele, ktere zapne xenony az po nastartovani a nebo ho zapojit tak, aby svitily i pri startovani - protoze maji o dost mensi odber nez klasicke halogeny, nevadi kdyz sviti behem startu. Posledni reseni je, zapojit otocny vypinac svetel tak, jak je to popsane ve schematech s dennim svicenim. Staci propojit nekolik kontaku, pridat dve diody a denni sviceni je na svete. To potom funguje tak, ze po otoceni klickem se rozsviti palubovka, parkovacky a hlavni svetla. Hlavni svetla zhasnou pri startovani a rozsviti se po nastartovani. Tohle zapojeni vyjde cca na 20Kč a funguje stejne jako nektera super RELE, za cenu 500 a vice Kc. Rele ma podle me cenu jen v pripade, kdy umi rozsvitit svetla az po nastartovani, jinak je na nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Ahojte, nechcem zakladat nove vlakno, ale nic podobne som nenasiel. Mam S1 12/2005. Ked som ho kupil tak mi fungovalo automaticke svietenie svetiel hned po otoceni kluca, pocas startovania zhlaslo, a po nastartovani sa xenony o5 zapli. Teraz mi to nefunguje, a musim prepinat vypinac do polohy 1, cim sa mi rozsvieti aj pristrojovka. Nevravim, ze je to komplikovane zapnut svetla rucne, ale predsa, automaticky sa mi to zdalo lepsie, a hlavne som stale svietil. Dik za radu. Myslite ze to bude tym rele?? Dik za kazdu radu. M

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo to může být pojistkou. Mám automatické rozsvěcování taky ale nelíbilo se mi to právě proto, že po otočení klíčem se rozsvítili xenony a při startování zhasly a pak se zase rozsvítili. To blikání není pro xenony dobré. Mělo by to svítit až po nastartování. Jinak u mě to byla pojistka s nalepeným štítkem SB17.

Přikládám foto.

post-452-0-77679900-1328626195_thumb.jpg

Editováno: , autor: žralok
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj dik za info a foto. Dnes som sa na to pozrel, a na pozicii oznacenej SB17 ja nemam ziadnu poistku. Co je dost divne. Ja som ju urcite nevytahoval. Zeby v servise? Ale na to by nemali mat dovod.

Ak by som tam aj poistku chcel dat tak neviem kolko amperovu. Tu som sa docital, ze by tam mala byt 30A poistka. http://www.dennesvietenie.sk/files/navody/NM_443-M317-3.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, mam stejny problem jako diabolor - mam Superb 2007 s automatickym rozsvicenim potkavacek (podle vseho uz z vyroby) a nedari se mi prijit na to, jak to vypnout. Na pozici 17 nemam zadnou pojistku. Nasel jsem rele, ktere, kdyz ho vytahnu, prestane rozsvecet xenony, ale porad rozsveci parkovacky. Kabel z toho rele se ztraci kdesi v elektroinstalaci a musel bych vsechny upevneni a izolace rozrezat, abych se dozvedel, kam vsude to vede.

Jak jsem rekl, pozice 17 v pojistkach neni obsazena a odpovidajici pojistku jinde samostatne jsem nenasel (vzdy, kdyz jsem nalezl nejakou podezrelou, zkusil jsem ji odpojit).

Nerad bych s tim chodil do Skoda servisu, ale jestli mi nikdo neporadi, nebudu mit asi uz jinou moznost. Zkousel jsem hledat i dilenskou prirucku apod, ale problem je, ze na internetu se pohybuje jenom nejaka stara, kde chybi posledni motory a tedy i denni sviceni...

Poradi nekdo prosim?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 roky později...
  • o 4 týdny později...

No jo, tato varianta funguje pokud nechces denni sviceni vubec, ja bych potreboval origo denni sviceni vypnout uplne abych mohl rozchodit nove, ktere me zapne xenony az po naskoceni motoru.( Protoze se me nelibilo, kdyz po zapnuti klicku me hned naskocily xenony pri startu zhasly a pak zase zaply. Odvarilo me to uz nekolik vybojek.) Zapojil jsem vse podle navodu a ted me i po vytazeni klicku ze spinaci skrinky sviti neustale parkovacky. Mylim ze je to zpusobeno tim puvodnim dennim svicenim. Nevite nahodou nekdo kde to odpojit. Nebo je mozny, ze by to bylo aktivovany nejak pres 15 ze spinaci skrinky?  Diky za rady

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj předchozí příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...