Přejít na obsah

Pérko na vracení spojky?


SlezY

Doporučené příspěvky

Zdravím.

Chtěl bych Vás poprosit o radu. Jedná se o spojku na Octavii II, modelový rok 2007, 77kW, TDi.

Když zamykal spojku takovým tím zabezpečovacím mechanismem, jak sepnete pedál spojky a volant dohromady, tak jako kdyby spojka povolila, vypadla nahoru a uvolnilo se tam nějaké pérko. Teď se spojka vrací od poloviny a je v tom při každém sešlápnutí slyšet zvuk stlačující se pružiny. Spojka normálně funguje, ale jde o poznání tíž.

Už se mi to jednou stalo a v noname servisu mi prý měnili nějakou spojkovou pružinku. Pak to fungovalo úplně perfektně až do té doby, co jsem zamykal spojku.

Máte nějakou radu? Co to může být? Mám případně natočit na video, jak to vypadá?

Díky za každou radu.

Roman

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nakonec jsem soubor s videem umístil zde:

http://leteckaposta.cz/314080678

(video tam bude 19 dní, ale doufám, že to do té doby vyřeším :-) ).

Takový ten zvuk pérka už slyšet není a spojka normálně funguje, ale je v horní poloze volná.

Na videu je ještě na pedále vidět volné horní očko. Není to náhodou nějaké místo pro pérko, které to spojku vytahuje až nahoru?

Tak jak to vypadá teď, tak to přesně mi už opravovali...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji moc za odpověď. Z nákresu hádám, že tam zřejmě bude něco špatně s tou pružinou, která tento pedál vrací.

Měl by jste ještě více detailní popis výměny?

Z nákresu ještě hádám, že poté bude potřeba odvzdušnit spojku, protože se demontáží zasáhne do kapalinového okruhu, mám pravdu?

Děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z nákresu hádám, že tam zřejmě bude něco špatně s tou pružinou, která tento pedál vrací.

tiež si to myslím,nakolko aj na tom videu som si všimol,že tá pružina je vyskočená mimo pedálu...odvzdušňovať nič nemusíš,nakoľko tam nikde zasahovať nebudeš..hlavný spojkový válec (poz.17) je spojený s pedálom cez príchytku (poz.14)

Měl by jste ještě více detailní popis výměny?

a prosím ťa nevykaj mi,tu na fóre je zvykom tykanie :kol-28: ...popis výmeny momentálne v papierovej forme nemám,možno v piatok ak sa podarí :)

Editováno: , autor: libero1071
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, díky moc!

Tak pokud je to jenom takováto mechanická výměna, tak to bychom s kamarádem v jeho sílně zvládli. Nevím, jestli jsi si všimnul, (na to videu to možná až tak vidět není), ale takové to táhlo (možná spíše tlačidlo :-)) prostě ta osička, co jde z pedálu do toho válečku, tak z toho válečku v nejvyšší poloze pedálu úplně vyjede. A při tomto vyjetí jsem myslím slyšel ten zvuk "vyskočení pružiny"...

Nemá tam být nějaká zarážka a nebo čep, který by to držel vevnitř? Nezdá se mi to jako běžná vlastnost...

Každopádně když mi pošleš v pátek více info, bude to super!

Díky a mějte se...

Editováno: , autor: SlezY
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tam "lesklé". Protože mi to už jednou dělalo a tak mi to jednou opravovali. A přetšsnoval to - měnil nějaké těsnění.

To pérko znovu "vylétlo", když jsem ten pedál více přizvedl.

Takže aby to nakonec nebyl špatný ten pomocný spojkový váleček... Zkusím se podívat na firemní Oktávce, jak je to tam uděláno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám možná nějakou podobnou záležitost. Mě ten spojkový pedál někdy klepne do nohy,

pomalu se vrací do původní polohy a pak doskočí (je pomalejší než noha a to nedělám nijak prudký pohyb),

nebo zůstane vyset o 2cm níže.Jinak spojka funguje bez problémů.Je to nepříjemný pocit a furt si konroluju

nohou polohu pedálu,nohu na spojce si nevozím ,používám opěrku.

Vyměněná před 2 roky za jednohmotnostní, před opravou to bylo stejné.

Mechanik říkal ,že to O2 občas dělají.

Auto má najeto 260 000 ,tak jestli tam není třebas něco omačkaného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle jsem uz taky resil, spojka pulsovala do pedalu a nechtela se vubec vracet, proste to bylo takovy na prd. Probehla vymena komplet spojky a stejny :kol-44: tak se zkusil spojkovy valecek a stejny... Nakonec nekdo poradil, ze mezi trubkama co vedou do valecku na spojce je nejaka membrana, ktera prave zamezuje tem razum do spojky a ta byla spatna ;) po vymene pedal naprosto bez problemovy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle jsem uz taky resil, spojka pulsovala do pedalu a nechtela se vubec vracet, proste to bylo takovy na prd. Probehla vymena komplet spojky a stejny :kol-44: tak se zkusil spojkovy valecek a stejny... Nakonec nekdo poradil, ze mezi trubkama co vedou do valecku na spojce je nejaka membrana, ktera prave zamezuje tem razum do spojky a ta byla spatna ;) po vymene pedal naprosto bez problemovy.

Dík za radu. Kolik to asi stojí?

Editováno: , autor: Škrabi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...