Přejít na obsah

Koupě Octavie II


Lancelot

Doporučené příspěvky

to není o bazarníkách. když to lidi kupujou, je jasný, že to bazarníci stáčej, prtž ještě existuje spousta lidí, který si radši koupí auto s obligátníma 130tis km, ale uplně totál šrot s 350tis km v těle, než aby koupili něco s třeba 180tis v 1A stavu

Editováno: , autor: Luke288
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A čemu se divíte? Ukažte mi jediného slušného bazárnika.Dokonce jsem se setkal s přetáčením referenčních vozidel což je hodně smutná kapitola.Co na to řict? :aggressive:

Já se tomu nedivím, jen mám zlost v tomhle směru...

Kdybych byl bazarník, taky bych to dělal, jenže nejsem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to není o bazarníkách. když to lidi kupujou, je jasný, že to bazarníci stáčej, prtž ještě existuje spousta lidí, který si radši koupí auto s obligátníma 130tis km, ale uplně totál šrot s 350tis km v těle, než aby koupili něco s třeba 180tis v 1A stavu

Je to přesně jak píše Luke288,dělají si to jenom lidi.Kdyby se auta kupovala podle toho jak vypadají a ne podle km a servisky,mohl by si každej bazarník serviskou tak akorát vytřít zadek.

Svým způsobem do stáčení nutěj sami kupující,protože každej by chtěl auto s pár km,tak je holt dostávaj. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to bohužel smutné. Já osobně bych si raději koupil auto s origo kilometrama. Byť to má 180 tis nebo víc. Pokud člověk ví, že s tím jezdili do servisu, kde se o to starali, tak je mi to milejší než zkoumat, zda dovezené auto z D nebo F, která má 6 let a najeto 50 tis je skutečnost. Pokud má člověk jenom trochu zdrave sr.ní, tak se podívá třeba ne mobile.de a ví, že německé auta mají nalítáno min. 40 tis ročně. Auta od německých důchodců, tak jak to tvrdí v bazarech jsou jejich bájným výmyslem. Jsou to jenom auta zachovalé, které mají stočené kilometry. Tchán si takhle koupil O2 z bazaru. Údajně skončený leasing, kupoval to loni. Ročník 05 a psali 60 tis. serviska se jim bohužel "ztratila". Tchán se do ní, ale tak zamiloval, že jsem mu to nemohl rozmluvit a vzal si ji.

Proto jsem se už vykašlal na bazary a sjíždím jenom salony, kde mi alespoň můžou vyjet ihned historii a nemusím běhat sem a tam.

Stačil jsem včera dojet do servisu kousek ode mě a zmínil jsem se jestli tam nemají O2 cca 2 roky. Momentálně o ničem nevěděl, ale dneska mi volal, že má O2 4x4, 1.9 TDi se 60.000km. Servisovaná u nich, majiteli končí leasing a bere si novou. dává ji protiúčtem, tak jsem zvědavý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Ano mám ji s čárovým kodem.

Jo stáčení km je kurvárna - já jsem kupoval O2 - TDI z DE a i v CZ mi vyjeli stav km a servisní úkony co se na ní dělaly - kupodivu neměla utočený tachometr. Ale než věřit servisce tak zajet do autosalonu Škody a tam se poptat, když je cokoliv podezřelého tak raději nebrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo stáčení km je kurvárna - já jsem kupoval O2 - TDI z DE a i v CZ mi vyjeli stav km a servisní úkony co se na ní dělaly - kupodivu neměla utočený tachometr. Ale než věřit servisce tak zajet do autosalonu Škody a tam se poptat, když je cokoliv podezřelého tak raději nebrat.

V ktorom autosalone ti to zistili? Ja mam dovoz z DE a bolo tam 26000 km,predavajuci resp.ten co to doviezol tvrdi ze to bolo zhabane bankou a ze su to origo km ,ale u nas na slovensku to vraj nevedia zistit.Inac vyzera pekne ,motor je cisty este ani poriadne nevypaleny tak dufam ze mal pravdu. Akurat vyfukova potrubie je viac skorodovane ale to som uz namaloval vypalovackou. Bol by som rad keby ste dali vadiet kde sa da u vas v cechach zistit origo km cez nijaky autosalon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v kazdém origo autosalonu kde maji pristup do databaze by to meli udelat na pockaní aspon ja mel takovou zkusenost, Dokonce mi sám obchodník řekl že až budu nekde vybírat auto at mu poslu SMS s VIN cislem ze mi obratem zavola a zepta se mě na par informací zda to sedí. když jsem kupoval ojetinu OII tak v autosalonu neměli aktualne zadnou a ani o zadné nevedeli tak mi aspon takto pomohli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mam pomerne zajimavou zkusenost s firmou www.autozdovozu.cz

je to neco pres rok,co jsem si u nich vyhlidl Octavii II DSG udajne najeto 76 000km. pri osobni prohlidce jsem zjistil ze byl meneny blatnik a pravdepodobne naraznik, ackoliv mi tvrdili, ze to bourane neni. Pri dotazu proc nelicuje naraznik s blatnikem a svetly mi rekli, ze to je u skodovky normalni (coz byla pochopitelne blbost)... kdyz jsem je nakonec donutil uznat, ze auto je asi bourane, tak delali blby ze si toho nevsimli ( dovozci aut nepoznaj bouracku? haha) kazdopadne jsem se rozhodl hrat jejich hru a opsal si VIN a kolega z prace mi ho projel skodovackou databazi... vysledek byl ten ze auto melo posledni servis na 136 000km a to jeste proto, ze se opravoval predek po bouracce :-D kdyz jsemjim volal ze je to stoceny, delali blby a dusovali se, ze maj servisku aze to nenimozny....

Po nejakem case se na jejich webu objevila jina octavie a tak jsem si rek ze se zase trosku pobavim ( auto jsem uz mel koupeny jinde) a tak jsem jim volal ze bych mel zajem o dalsi octavii co nabizej... asi 4krat si naseli vymluvu proc mi auto nemohou ukazat a nakonec uz nebrali telefon.... asi nechteli delat kseft s nekym kdo pozna bouracku a stoceny auto... ? to vse ve mevyvolalo pocit ze se jedna o moc hodne pany co chteli lidem doprat auto za slusnou cenu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj,

plánujeme letos koupit ojetou octávii II a dívala jsem se, že je vás tady dost z Brna nebo od Brna, chtěla bych se zeptat, jestli někdo neznáte tohoto prodejce : http://autoimport.euweb.cz/nabidka.html

a co si myslíte třeba o tomhle autě ( už je sice prodaný, ale něco takovýho bych brala ) : http://autoimport.euweb.cz/dovoz_aut_32.html

díky Hana

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nechci prudit, ale chyby adresa provozovny!!!!, dale ohaneji se tam nejakym certifikatem pravosti - blbost. Dale pekna fotka pred autorizovanym prodejcem Skoda - taky blbost protoze urcite nim nejsou. Osobne si myslim ze je to soukromi dovozce a na ty by jsem si dalval poror. Pro ne je dulezity zisk, hlavne zisk a prodaji ti klidne jakoukoliv sunku... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne si myslim ze nejlepsi cesta k novemu autu z dovozu je za

1. pres znameho co uz neco takoveho delal. TJ. vlastni zkusenost s koupi auta od dovozcu.

2. vyjet si pro auto sam. Ma to sice sva uskali ale da se to zvladnout...samozrejme kupovat v zahranici jen od autorizovaneho prodejce Skoda ne od TURKU... :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, adresu provozovny tam vidím B)

a třeba i tohle je blbost ? - před nákupem umožníme kontrolu vozidla v servisu - pokud bych před nákupem zajela na prohlídku do servisu, tak se dozvím skutečný stav auta? A případně přetočený tachometr? ( I když to už jsem si tady u vás na diskusi četla, že to je obtížný zjistit )

A ještě bych se zeptala, co si myslíte třeba o vyzkoušeno.cz, autoplus nebo škodaplus ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm, tak radši nic, teď jsem si na netu našla pár zkušeností s nima, prý tahají z Itálie hlavně taxíky ...

tak se zeptám, spíš jestli máte tip na nějaký slušný prodejce ojetých aut u nás, a co říkáte na to vyzkoušeno.cz, autoplus nebo škodaplus ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem svoji Octavku našel na www.vyzkouseno.cz a pak se na ni jel podívat sem: http://www.automechanika.cz/ ( v Prostějově ) a tam ji také koupil, bylo to ale v roce 2005. Auto bylo původem z jejich salonu, pravidelně servisováno a pak po ukončení leasingu dáno do jejich bazaru.

Setkal jsem se tam s velice solidním přístupem všech pracovníků se kterými jsem jednal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzal bych určitě nějakou předváděčku co prodávaj u salónů,tam je téměř jistota pravosti auta a ujet.km......Z dovozu to žádná jistota taky neni,sice asi ne tak jako u nás,ale taky tam dokážou udělat pěknou levotu........Už jsem to tu někde psal....Známej kterej má v dovozu aut už celkem značné zkušenosti (už si pro sebe přivezl min.3-4.auta z D)....před pár lety když si totálně zbořil stříbrnýho Golfa IV-5.dveř 1.9TDI 66kw se rozhodl že to opravovat nebude a zajel si do D pořídit jinýho....Přivezl si tenkrát černýho Golfa IV-Combi 1.9TDI-PD 74kw..auto vypadalo fakt pěkně,najeto dle tacho a přiložených dokumentů!!! kolem 100.000km....po pár týdnech co ho měl si jel ke známému nechat vyměnit olej a prostě udělat udržbu,po sundání spod.krytu motoru tam objevil zapadlou vysačku na příští výměnu oleje která měla být něco kolem 240 nebo 260.000km(už si to přesně nepamatuju)..známej lelikož neměl žádnej diagnost.přístroj apod.tak to nemohl projet v ŘJ....Pár dní na to se zas přes kamaráda dohodl k nějakému chlapíkovi na chip,když tam přijel tak mu řiká jestli mu to může projet kvůli pravosti najet.km...ten to napíchnul a opravdu ta vysačka co tam našli byla z jeho auta...mělo to něco kolem 250.000km!!!!!(auto z Německa z plnou dokumentací)!!!!

Druhej případ mi řikal jeden chlápek z mé branže....Ten si taky pro sebe jezdí kupovat vždy auto do D a pokaždé to obměňuje za A6 max.tříletou.....ten taky řikal že naposledy co scháněl A6,tak si užil,že si to tady vždy po internetu zamluvil a když tam přijel tak mu padla čelist,na internetu vyfocená voňavka a ve skutečnosti vrak že by za to nedal ani polovinu ceny za kterou to nabízeli a že než sehnal odpovídající auto,tak po Německu najezdil snad 2000km.Ten taky už si takhle vozí auta z D řadu let a řekl sám že se stejně jako u nás jde i v Německu na koupi auta pěkně pohořet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...