Přejít na obsah

Čekání na Rapida - koupě nového vozu


manfroto

Doporučené příspěvky

Nafťáky posoudit neumím, nemám tu zkušenost. Benzíny jsem také nesrovnával, poněvadž mám vsugerovaný odpor k Francouzům. Ale cenou si to Rapid na počátku pokakal, jak jen mohl. Teď se z toho částečně zotavuje akcí Fresh. Obávám se ale, že na začátku dostal v cenovém souboji takový direkt, že zápas vyhraje možná až v dalším modelu... ale kdo ví, třeba se mýlím 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že jejich strategie je založena na nejobyčejnějšího zákazníka. Co od auta až tak příliš nečeká a spíš ho na první pohled zaujme design. Přesně na takového zákazníka bych tipnul i nedávno přítomnou rapidku. Auto potřebuje především k přesunu z A do B, aby se jí líbilo a nestálo moc. Takových zákazníků je samozřejmě vícero a ti si francouze koupí.

fufal: to chce snad každý..aby ho zvládlo auto přesunout z A do B,líbilo se a nestálo moc... :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už se asi dočkám. Právě jsem dostal zprávu, že auto je vyrobeno a na začátku týdne by mělo být dovezeno k prodejci. Což vychází doba dodání v 9. týdnu od objednání.

Tak už jsi se dočkal? Mám objednáno cca. týden po tobě, tak jestli se mám začít těšit...  :kol-33:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a cena bude v následujících měsících a letech rozhodovat..páč z ekonomické recese se jen tak nevyhrabem..už to není jako dřív..náš prodejce náš pán...a výrobce bude muset také zapřemýšlet..ještě že jsou značky bez koncernových nadřízených... :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jsi se dočkal? Mám objednáno cca. týden po tobě, tak jestli se mám začít těšit...  :kol-33:

Už jsem se dočkal. Včera (čtvrtek) jsem dostal avízo, tak jsem byl odpoledne v salonu se na něj alespoň mrknout a domluvit placení (současnou F II dávám na protiúčet). Vyzvednu si ho v pondělí odpoledne. Dodatečně jsem si ještě nechal dát Construct a ten snad do té doby přijde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím ponechat tento příspěvek pár dní, jestli se někdo ozve, pak klidně smazat.

 

Chtěl bych se zeptat na následující věc. V ceníku Rapida je paket Extra plus, který je v ceně 10100,- Kč. Ale v rámci akce Fresh se na internetu skoda-auto píše, že pro retailového zákazníka (ne pro firmy a velkodoběratele) je i tento paket zdarma.

Včera jsem byl u prodejce, kam už přivezli mého Rapida a jaké bylo moje překvapení, když mi prodávající sdělil, že cena je 421 tisíc, a že mi dává v rámci slevy od něj tento paket zdarma a tedy auto stojí 410900,-. Já jsem tedy původně myslel, že když mi slíbil (při objednávání auta) slevu, tak že se bude sleva odvíjet od ceny 410900,- Kč. Takhle se prodejce tváří, že mi dává  slevu, ale já si myslím, že slevu 10100,- dává výrobce, resp. že výrobce prodejci tuto částku neúčtuje v rámci akce Fresh. Poznamenám, že na objednávce jsem sice měl cenu 421 tisíc, ale u položky paket Extra plus byla připsána poznámka že "bude zdarma".

 

Nemá někdo zkušenost, neví někdo, jako to vlastně je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím ponechat tento příspěvek pár dní, jestli se někdo ozve, pak klidně smazat.

 

Chtěl bych se zeptat na následující věc. V ceníku Rapida je paket Extra plus, který je v ceně 10100,- Kč. Ale v rámci akce Fresh se na internetu skoda-auto píše, že pro retailového zákazníka (ne pro firmy a velkodoběratele) je i tento paket zdarma.

Včera jsem byl u prodejce, kam už přivezli mého Rapida a jaké bylo moje překvapení, když mi prodávající sdělil, že cena je 421 tisíc, a že mi dává v rámci slevy od něj tento paket zdarma a tedy auto stojí 410900,-. Já jsem tedy původně myslel, že když mi slíbil (při objednávání auta) slevu, tak že se bude sleva odvíjet od ceny 410900,- Kč. Takhle se prodejce tváří, že mi dává  slevu, ale já si myslím, že slevu 10100,- dává výrobce, resp. že výrobce prodejci tuto částku neúčtuje v rámci akce Fresh. Poznamenám, že na objednávce jsem sice měl cenu 421 tisíc, ale u položky paket Extra plus byla připsána poznámka že "bude zdarma".

 

Nemá někdo zkušenost, neví někdo, jako to vlastně je?

 

Ty pakety k akci Fresh rozhodně nejsou sleva od prodejce, ale od výrobce a jestli se takhle hezky chová, tak je to fakt prodejce jak má být. Já jsem dostal třeba slevu na kola, další vybavení apod. Nakupoval jsem na IČ jako OSVČ, ne jako firma a platí pro mě stejné podmínky, jen jsem aplikoval odpočet DPH a tak jsem už o nějakých pár procent nežadonil, když se mi 21% vrací. Podepsal jsi objednávku na 421tis., tak to je prostě prodejní cena a jestli ti ho nechá za 410900.-, tak to sleva je, ale paket si tak nebo tak měl mít v té ceně(jestli máš Fresh, jakože pokud umím číst, ano).

 

Moc nerozumím, o co vlastně jde :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky to nejak nechapu.. kdyz jsem kupoval auto, tak na fakture byla konecna cena, tj. tu , kterou mam zaplatit.. slevy a vse ostatni byly nad touto konecnou cenou.. to ze ty sis myslel, ze se to odviji od.. je sice super, ale pokud mas na fakture cenu 421 tisic znamena, ze tvoje auto stoji 421 tisic, to, ze ti dal prodejce slevu 10t je jen jeho dopra vule.. mel jsi se ozvat pred podpisem smlouvy.. nechapu tohle Já jsem tedy původně myslel, že když mi slíbil (při objednávání auta) slevu, tak že se bude sleva odvíjet od ceny 410900,- Kč

 

tak snad jsi podepisoval fakturu na nejakou cenu, nebo ti rekl-auto bude stat 420t plus minus 10t a treba bude jeste sleva.. takhle to snad nefunguje.. nebo jo?

Editováno: , autor: JirkaBrno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tam mám jiná čísla, ale přesně takhle taky ;)

No a já mám v nabídce zařazen paket Extra plus v ceně 10100,- a u něj poznámku "bude zdarma" a pak celkovou cenu 421 tisíc korun (ale ta je včetně toho paketu). Když jsem byl objednávku dělat, tak mi bylo řečeno, že to jinak udělat nejde, že pak bude ta cena 410900,-.

No ale tenkrát jsem nevěděl, že by to měla být sleva od výrobce a ne od prodejce a proto jsem jaksi byl spokojen, když byly další drobnosti zdarma (koberečky, nástřik spodku, construct).

Ale dál bych to neřešil. Fakturu jsem ještě neplatil, možná to bude příští týden jinak a správně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky to nejak nechapu.. kdyz jsem kupoval auto, tak na fakture byla konecna cena, tj. tu , kterou mam zaplatit.. slevy a vse ostatni byly nad touto konecnou cenou.. to ze ty sis myslel, ze se to odviji od.. je sice super, ale pokud mas na fakture cenu 421 tisic znamena, ze tvoje auto stoji 421 tisic, to, ze ti dal prodejce slevu 10t je jen jeho dopra vule.. mel jsi se ozvat pred podpisem smlouvy.. nechapu tohle Já jsem tedy původně myslel, že když mi slíbil (při objednávání auta) slevu, tak že se bude sleva odvíjet od ceny 410900,- Kč

 

tak snad jsi podepisoval fakturu na nejakou cenu, nebo ti rekl-auto bude stat 420t plus minus 10t a treba bude jeste sleva.. takhle to snad nefunguje.. nebo jo?

Ale já budu mít na faktuře cenu 410900,-. Ale jde mi o to, že prodejce (byť rozumím tomu, že je to jeho dobrá vůle) mohl sáhnout ještě do své kapsy a dát nějakou větší slevu ze svého. Něco jsem dostal v podobě výbavy zdarma, ale jde mi o to, že prodejce se tváří, že vše, co jsem získal pod 421000,- je od něj. Teda mě to alepoň tak připadá. Vyjasní se to v dalším týdnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...