Přejít na obsah

Čekání na Rapida - koupě nového vozu


manfroto

Doporučené příspěvky

ono je jedno jestli kupujete auto nebo cokoliv jinýho...pokud splácíte vždycky přeplatíte...čím dýl tím víc... :) nehledě na to,že jak už se tu někdo zmiňoval...až se to doplatí, tak hodnota věci už je někde jinde...obecně platí, že nejvýhodnější jsou splátky na 1rok :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen žádné zbytečné flame, prosím.

Leasing - majitelem leasingová společnost. Úvěr - majitelem od začátku ten, kdo splácí. To auto, co já jsem našel, bylo na úvěr za 272.900Kč, při platbě v hotovosti byla cena +30.000Kč. Takže to po splacení vyjde skoro nastejno, v mém případě dokonce o fous levnější. Jde o to pohrát si trochu s akontací, dobou splatnosti a RPNS.

Naprosto odlišná otázka je pak výchozí cena auta, ta je skutečně ještě dost nadsazená, ale to je zas otázka priorit každého.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam sice objednany toledo, vyrabet se ma po nedeli, tak snad to tak bude, nemuzu se uz dockat. jinak ja jsem dostal slevu 50 tis., je to moje druhy auto behem tri let od stejnyho prodejce. mezi prodejcema je sakra rozdil, proto se mi vyplati jet desitky km pro auto a pritom prodejcu mam v okoli mraky, vesmes jsou to vydridusi a o sleve nechcou slyset a nakonec slevi par tisicovek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

manfroto: Mohl bys prosim nazorne poucit ostatni, jaky je idealni postup financovani pri koupi noveho vozu za cca 350 tKč?

Rekneme, ze mam v hotovosti na auto volnych 100 tKč.

 

Blabolit a posmivat se, to umis, to dokazujes kazdym dnem. Ted bych rad znal idealni reseni.

 

Ja uz mam koupi za sebou, ale spousta kolegu zde jeste pred sebou, cili bys jim mohl zasadnim zpusobem pomoci. Od toho je prece forum v prvni rade.

 

Dekuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hollywood: Zajímavé a přínosné počtení... uvádějí tam, že motory TSI 63kW a 77kW mají pouze rozdílný SW řídící jednotky. Pokud to správně chápu, je tedy možné při nahrání jiného software a bez dalších konstrukčních zásahů, udělat z 63 -> 77?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pane "kolego" nikdo se nikomu neposmiva a pokud jde o financování..já osobně věděl,že pujde auto z domu a po dobu než na další budu mít,budu jezdit s favoritem,ať si každý financuje co chce jak chce,já se jen podivuji nad rozdíly..když budu mít 100 tisíc..nikdy bych se nezadlužil..a na splátky auto nevzal...nikdy,kor ne v dnešní době,něco jiného je když je to na firmu...a kolego,když už jsme u toho..jak financujete vozidlo ? když půjde brzy z domu..nebo z firmy nebo z práce?? za 500 tisíc,- se už vyplatí vzít rapida na splátky,ne???? :kol-47:  a za 350,- to musí být asi úplná malina...

Editováno: , autor: manfroto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

manfroto: Připojuji se k žádosti Maverika. Víš, splácím hypotéku, takže se hodí každá ušetřená kačka. Pokud disponuješ operačním plánem na úsporu přeplatku, tak sem s ním. Pokud mi navrhneš způsob financování, čímž ušetřím celý přeplatek a vozidlo na splátky pořídím, jako bych ho pořizoval za hotové, bez okolků se s tebou o tento zisk podělím rovným dílem... a to bez keců! :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předem napíšu, že nejsem žádný velký odborník na úvěry nebo leasing, jen jsem měl asi štěstí.

Moje smlouva o úvěru je opravdu nastavena tak, že nepřeplatím, oproti ceníkové ceně naopak ušetřím. Samozřejmě beru holou cenu auta = akontaci+ výše úvěru, tzn. bez plateb pojištění. Ale uvědomte si, že POVRUČ a HAVPOJ stejně platíte při úvěru i při platbě hotově. Proto jsem to do porovnání nabídnutých úvěrů, zda přeplatím nebo ne, nezapočítával.

Taky dost hraje roli, jakou akontaci si dáte vhledem k ceně auta. Menší akontace = při stejné době splácení vyšší splátky a tím se auto pak prodraží a přeplatíte dost oproti platbě hotově. Tzn. výhodná je akontace nad cca 60%.

A důležité je, pokusit se prodejce dotlačit k tomu, abyste měli na úvěrové smlouvě vpravo dole kód 0. To je znamením dobré pozice u ŠKOFINu s nízkými p.a. a RPNS. Tlačte to na to, že už Škodovku máte, jste s ní spokojeni, proto kupujete škodovku opět. Klidně operujte jinou, výhodnější nabídkou financování od jiného prodejce (já ji i měl).

Samozřejmě, že hraje roli taky jak se právě prodává. Já rozhazoval sítě po prodejcích (10) během února a finální rozhodnutí padlo až na konci března, kdy se rozhodlo mezi dvěma vítězi, kterří byli nabídnutou těsně u sebe (rozdíl 1000Kč).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neco na tom bude. beru od skofinu potreti. kalkulace od prodejce nebyly podle mych predstav, uz jsem mel asi 4. pak jsem rekl, ze asi nic kupovat nebudu. a najednou vypadla kalkulace bez navyseni uplne presne takova jakou jsem chtel :-) a tu nulu dole mam taky. a jeste tam nekde je napsano extra klient.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při akontaci tuším 60 nebo 70% má Škofin nulové navýšení. Alespoň to tak deklarují. Tam bude zřejmě zakopán pes :kol-28:. Už jsem přes ně jedno auto koupil, třeba jsem taky VIP klient :kol-47:.

manfroto: mám prioritu obojího, pouze bude obojí na splátky... a problém s tím nemám, ani ho v tom nehledám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...