Přejít na obsah

Čekání na Rapida - koupě nového vozu


manfroto

Doporučené příspěvky

v případě těchto dvou to asi nebude tak důležité,ano rapid je praktičtější při nakládání zavazadel a Elyseé nevypadá tolik VW..ale pak v prodejnách přijde na cenu a je vymylováno.. :kol-28:  kdo nepotřebuje mít auto vystavené před domem a fotit při každé příležitosti,má jasno..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemá cenu komentovat negativní příspěvky na nákup Rapida, čísla mluví za vše,

v březnu bylo v ČR registrováno:

 

C-Elysee       35 vozů

P 301            75 vozů

Rapid            654 vozů

 

Takže zákazníci mají jasno, i když to někteří uživatelé tohoto fóra těžce nesou.

Zdroj: http://www.auto.cz/cesky-trh-v-breznu-2013-nejprodavanejsi-automobily-nizsi-stredni-tridy-74035

Editováno: , autor: Lukas79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já somozřejmně myslel uživatele,co kupují auta pro osobní potřebu ne firemní... :kol-47: z tohole důvodu jsou samozřemně prodejní čísla jiná..

 

Pokud máš statistiku prodeje nefiremních aut, tak sem s ní... pokud ne, pak tu prezentuješ své domněnky, možná přání. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já myslel,že uvádíš prodej vozů v celkových číslech..samozřejmně počet nefiremních kusů je jiný..

 

Kdybys pečlivě četl, nemusel bys tu psát zbytečné příspěvky. Uvedená čísla jsou celková. Jaký je poměr firemních a nefiremních nevím, a proto bych to rád slyšel od tebe! Protože jinak je to nic neříkající tvrzení, takových si tu každý může vymyslet spoustu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja uz fakt nevim,.... zamknete mi sem fakt moznost chodit,... vzdycky kdyz se sem podivam tak akorad zurim a jeden clen tady o5 rozebira nesmrtelnost chrousta !!!!!!

 

manfroto: ............ radsi nemysli,.... u tebe to dopada v kazdem pripade blbe !!!!!

 

             Lukas79 sem daval celkovy pocet kusu registrovanych aut u nas,.... tudiz na nejake firemni se zde nehraje !

pokud nevis co znamena CELKEM, nepis !!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

píši celou dobu o osobních prodejích o vozech pro rodinnou potřebu,tím rapid a Elyseé myslím,že stále jsou..ve firmách tolik nepotřebují vědět jak velký kočár se dá přepravit,jak pohodlně se dají přepravit na zadních místech 3 děti v sedačkách...už tomu rozumíš Lukason,Lukas79,nikdo tu aspoň co já vím nepsal,že chce kupovat firemní..kéž bych měl firmu a mohl auto takto koupit,hold ale musím hledět i na

cenu..tak snad nefiremních vozů a doporavdy zůstávajících v čr bude víc

jak 35..možná něco o tom může napovědět i počet majitelů zde na
fóru..škoda,že nejde propojit prodejny se stránkama a vytvořit online
počítadlo,momentálně prodaných vozů

 

Lukas79:jenže počty nejsou přesné..i registrované vozy jsou pak následně odeslány ven z ČR

Editováno: , autor: manfroto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

manfroto: 

o firemních autech se tu bavíš jen ty. Prostě tvé příspěvky navozují dojem, že si Rapida koupí jen minimum lidí oproti "levnější" konkurenci. Proto jsem dal odkaz na CELKOVÝ prodej v březnu, kde si každý může prodeje porovnat. Bohužel statistiku jen aut k soukromým účelům nemám a proto si také netroufám tvrdit o kolik se prodá více Rapidů než jiných aut. Ale troufám si říct mou domněnku, že soukromých Rapidů bude více než 35, tj. více než celkově C-Elysee. Nebo si myslíš, že z celkových 654 Rapidů bude 654 firemních? to snad ne. 

Ve výsledku je to jedno, protože spousta firemních aut je stejně využívána jako auta soukromá. 

 

ŠA: "Za první tři měsíce letošního roku jsme na českém trhu registrovali celkem 10 558 vozů Škoda, z toho bylo 3467 vozů zakoupeno nebo financováno soukromou klientelou". Celý článek:http://www.novinky.cz/auto/298926-skoda-a-hyundai-se-prou-kdo-prodal-vic-aut-soukromym-klientum.html

Editováno: , autor: Lukas79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

manfrotio: jak píšeš ve svém posledním příspěvku o tom online počítadle od Škody..to není vůbec špatná myšlenka,ale jestli by s tím nemohlo být manipulováno :kol-61: bylo by to ale zajímavé,při každém přihlášení zde zjistit jak si na tom jaký model stojí :kol-147:

Editováno: , autor: rapidka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

manfroto: aha, takze protoze ho kupujou i firmy tak je to spatne auto ? proc si asi ty firmy nekoupi C-elyse, nebo peugeota ? Ja jsem si Rapida koupil jako rodinne auto. Mam zkusenost s francouzi a nejsou to spatna auta, jen maji proste vice much a nedodelku nez VW / skoda. To ze je zakladni porizovaci cena nizka neznamena ze celkove naklady na porizeni a samozrejme nasledne provozni naklady budou stejne. Mel jsem francouze 5 let od novoty: slaby motor, spane zprevodovani, vysoka spotreba, kotouce meneny driv nez oblozeni, jednou mesicne jedna zarovka, jizdni vlastnosti na h...., odhlucneni taky, cele to vrzalo, kazdou chvili svitila nejaka kontrolka kvuli rozpojenym kontaktum a tak bych mohl pokracovat az do aleluja. Pred tim jsem mel Oktavku a bylo ji 10 let, muzu zodpovedne rict ze ji nic z predem poposanych problemu netrapilo. Vubec by mi ty prkotiny nevadily, kdybych s kazdou nemusel do servisu - na diagnostiku, atd... znamena pokazde celkem palba za peknou blbost. Jeste takova malickost: jak na me nejaka palubovka sviti oranzove nebo podobne... no nezlobte se...

Editováno: , autor: runner
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě že píšeš,připomnělo mi to známého,co má několik měsíců rapida a má podobné problémy..a nově s mírným chvěním volantu při brždění.. může to být kotouči? a to s těma žárovkama je podobné i oktávem..soused a kolega z práce mění žárovky každý 3 měsíc..kupovali nové auta jeden před 6lety a 4..začlo to asi po roce..na diagnostiku jezdils asi po letech,ne? když platils a nebylo to na záruku..po těch letech se můžeš rozepsat o rapidu.. :kol-28:

Editováno: , autor: manfroto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý výrobek může mít nějakou vadu, od toho je také záruční doba, aby se vše odzkoušelo.

Myslím, že každý, kdo kupuje nové auto si přeje, aby se mu problémy vyhnuly. Kdo kupuje ojeté, už by měl s nějakým tím problémem spíše počítat. 

 

Malý vymyšlený příklad:

Dejme tomu, 

1) že se za měsíc prodá 600ks Rapidů (schválně jsem to podstřelil, abych udělal někomu radost) a 60ks C-Elysee (schválně jsem to přestřelil, abych udělal někomu radost).

2) že se během prvního roku projeví nějaká závada na 60ks Rapidů (z těch 600) a 30ks C-Elysee (z těch 60).   

Otázka zní: které auto je poruchovější???

Nápověda pro manfroto: V tomto příkladu nemá C-Elysee poloviční poruchovost oproti Rapidu.  :kol-135:

Editováno: , autor: Lukas79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak tak čekám na Rapida, napadají mě různé otázky. 

Třeba by mě zajímalo, jestli při prodeji ukazuje tachometr 0km (je aktivován až při předprodejní prohlídce) nebo kolik to ukazovalo vám, kteří už Rapida máte?

Editováno: , autor: Lukas79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci k tem kotoucum a chveni volantu , takova vec se muze stat i u den stareho auta , to staci prejet z rozpalenyma brzadama pres louzi a je to , to uz jsem si zazil i u sveho sluzebniho a to tam jsou kotouce pomalu tak velke jako moje zimni rafky :D

a to chvění zmizí nebo čím to je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím jestli sem můžu ještě něco napsat o kotoučích rapida..jsem totiž linčován od Pawouka a Mavericka už dvěma důtkama "Status varování" prej neustále OT a uražky a napadání druhých,chtěl bych znát důkazy než přijde trest... :kol-47: ale to se tu asi nenosí..byl jsem hlavě masírován přes SZ a asi nebyla unesena má obrana..nevěděl jsem,že se dávají zde nafóru důtky i za SZ,asi jsem moc dlouho oponoval..

 

snad to bude jen drobný problém nebo vada materiálu..dá mi v týdnu vědět...třeba může být problém jinde..nevím..

Editováno: , autor: manfroto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...