Přejít na obsah

skrkanie od klinoveho remena


repito

Doporučené příspěvky

Vies co najprv vyskusaj???

Zober si obycajne mydlo a pri spustenom motore priloz z boku na rozvodovy remen. natres z oboch stran.

Vysledok? Prestane to tak to neries ako aj mne na starom remene pred vymenou rozvodov. Ked sa na to pozres blizsie jak ide remen po tych kladkach co maju bocne steny, klasika kladky, tak to tre o tie steny a vydava to blbe zvuky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdar:-) Ja mam podobnej problem jenze tu ctu, jak kazdej slysi piskani od altiku za studena. U me fabie 1.4 MPI 74kw 16V je za studena ticho popesine ale pri zahrivani zacina jemne piskat. To se zesiluje az se to zmeni v piskavy kolisavy vrestici pazvuk. Vymenil jsem napinak pod alternatorem. Vlastne se to jmenuje myslim tlumic kmitu nebo tak nejak ale je to ta napinaci kladka pod alternatorem. Jenze problem neprestal. Dela to ta potvora dal. Myslite ze to dela kladka alternatoru, nebo to spis vypada na lozisko v altiku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Ked sa tu riesila uz ta volnobezka alternatoru da sa vymenit aj na mieste aby som nemusel vyberat alternator ? objednal som si toto: http://obchod.damoslovakia.sk/kluc-na-alternatory-xzn-m10-kratke-prevedenie/ Po nastartovani za studena je pocut take cvrlikanie asi 6 sekund a potom je ticho. rozvody nove,napinacia kladka altiku ale len kladka je nova,vodiaca kladka drazkoveho remena nova. Ci to nemoze robit to cvrlikanie aj ta hlinnikova cast s tlmicom co je napinacia kladka drazkoveho remena.

Editováno: , autor: duri26
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak v nedelu som vymenil tu volnobezku alternatora a hned aj lozisko volnobezky klimakompresoru,vsetko som to spravil ma aute bez demontaze altiku a aj bez demontaze kompresoru. Vsetko islo v pohode,len na volnobezku altiku treba ten specialny kluc predlzene kluce ockove a troska sily a sikovnosti. Aj volnobezka na klimakompresore isla v pohode dole,lozisko som vytlkol pomaly kladivom a narazil nove az pomoci stareho a hotovo. Vsetko bolo robene zo spodu auta cca 2 hodiny roboty podla sikovnosti a uz ide vsetko tichucko. Volnobezka altiku bola uz chytena,tak to bol najvyssi cas vymenit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...