Přejít na obsah

Hluk - zadní trojúhelníkové okno


Nexus

Doporučené příspěvky

Luke288: o.k., ted to teprve vidim

tak už to mám spravené..

POSTUP:

Odmontuješ vnější kryt madla dvěří, pod ním jsou dvě hvezdičky, ty se sundaji, pak pod krytem stahování zadích oken je další malá hvezdička a pak hrubou silou odendáš ten kryt, je připojenýna cvočkách cca 8. Pak stáhneš okno a odmontuješ jeden šroubek co drží ten trohúhleník, je umístněj v kruhovym otvorum pod rámkem trojúhleníku s kolejnici pro okno. Pak zatlačíš na ten trojúhleník směrem od rámu dvěří, jakmile se odlepí asi cca o cm , tak pak na něj tlač směrem dolu u toho kraje s kolejnici, zajede níž a pak jdelehce vyndat horní hrana toho trojúhleníku. Vezmi silikon a vyplň u část kam přijde potom ten trojúhleník. Zase všechno nasad zpátky a je klid :palec2: snad jsem to nenapsal složitě ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nexus: Muzes mi, prosim, jeste napsat, jak se ma odmontovat ten vnejsi kryt madla dveri? Abych neco neutrhl, az to budu delat. Dik.

jasný, vezmeš si tenkej šroubovak, a na tom madle je taková škvírka cca 5mm dlouhá a 2mm široká, tak tam ten šroubovák strčíš a zabereš jako bys ho chtěl odlopnout ten kryt a vycvakneš ty sponky co ho drží takhle, neboj se použít sílu, to madlo jen tak nezlomíš :)

Editováno: , autor: Nexus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Chci se zeptat na přesný postup (nebo popř. fotky) při podmáznutí silikonovým lepidlem gumu u zadních trojúhelníkových okének. Při rychlosti nad 120 km se z pravé zadní části ozývá zvuk jako by bylo pootevřené okno. Díval jsem se na to, ale z venku je té gumy okolo skla strašně málo (v ohybu směrem dozadu) a zevnitř je strašně moc přilnutá na sklo. Mám strach ať nepoškrábu okno a nevím čím bych měl tu gumu podebrat, aby se tam to lepidlo dostalo. Něco málo už tu bylo popsáno, ale ne úplně detailně. Chystám se na delší cestu tak bych to chtěl co nejdříve udělat. Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když bych se do toho pouštěl, tak bych použil tmel v kartuších s vytlačovací pistolí..pak pod gumu strčíš jen plastový konec hubice a nic nepoškrábeš.. Normálně by měl stačit nějaký silikon nebo černý polyuretanový tmel..s tím mám dost dobré zkušenosti

Taky jsem měl takový problém a měl jsem pocit,že mi ucházi pneu...Pročbys to dělal sám???Ml.Boleslav měla svolávaci akci a vytlumovala to v rámci záruky.Je to práce asi na dvě hodky i s vyschnutim.Vždyt auto máš ještě v záruce,ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem měl takový problém a měl jsem pocit,že mi ucházi pneu...Pročbys to dělal sám???Ml.Boleslav měla svolávaci akci a vytlumovala to v rámci záruky.Je to práce asi na dvě hodky i s vyschnutim.Vždyt auto máš ještě v záruce,ne?

Přesně, ale takové svolávací akce jsou fajn..i v případě rádií měl servis instrukce, že na určité serii nevysouvá CD..a měli k tomu určený soft na přehrání..jenže mně to dělalo, i když jsem byl mimo tu jejich serii..nakonec řešeno výměnou rádia v záruce.. Moje konkrétní zkušenosti jsou takové, že si to na jeho místě radši udělám sám..stačí techniky v servisu sledovat chvilku při práci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci se zeptat na přesný postup (nebo popř. fotky) při podmáznutí silikonovým lepidlem gumu u zadních trojúhelníkových okének. Při rychlosti nad 120 km se z pravé zadní části ozývá zvuk jako by bylo pootevřené okno. Díval jsem se na to, ale z venku je té gumy okolo skla strašně málo (v ohybu směrem dozadu) a zevnitř je strašně moc přilnutá na sklo. Mám strach ať nepoškrábu okno a nevím čím bych měl tu gumu podebrat, aby se tam to lepidlo dostalo. Něco málo už tu bylo popsáno, ale ne úplně detailně. Chystám se na delší cestu tak bych to chtěl co nejdříve udělat. Díky za rady.

Měl jsem stejný problém, ale na levé straně. Podařilo se mi to těsnění na okně zevnitř trochu odchlípnout a narval jsem tam pomocí vytlačovací pistole bezbarvý silikon. Teď je všechno v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...