Přejít na obsah

Jak dlouho jste čekali na dodání nového vozu.


Zipko0

Doporučené příspěvky

Ahoj Finálna cena je 10461 Euro. Model fabia kombi ambition extra 1,4 16V 63kw. K základnému modelu som si pridal deaktiváciu airbagu, hlavové airbagy, paket pre zlé cesty, parkovacie senzory, sunset, vyhrievané predné sedadlá... Samotný model má toho v cene celkom dosť - viac cenník - čerpal som z cenníka platného od 17.03.2014

 

Vzhľadom k tomu že auto jwe len v objednaní a veľa toho ešte môžem meniť je niečo čo by ste mi odporúčili si ešte pridať? Napríklad nemám žiaden alarm - prvé 3 roky plánujem mať havarijnú poistku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pridal by som MDI, alebo Amundsen+. Swing totiž nemá vstup ani na USB, ani pre SD kartu. Možnosť B je neriešiť to a neskôr ho vymeniť za rádio RCD510 z Pola (neviem či sa do Škodoviek montuje nejaký ekvivalent). Ďalej, ak nemáš (nepoznám presne Ambition), tak by som pridal ešte tempomat. Naopak zrušil by som paket pre zlé cesty, je to iba pár plastov na spodku auta ktoré nie sú dobré k ničomu, maximálne tak pre dobrý pocit. Potom by som ešte zvážil corner svetlomety (nie hmlovky). A nakoniec to najdôležitejšie, priplatil by som si za záruku na 5 rokov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty plasty na spodku docela omezujou zaflakování bordelu zespoda do motorovýho prostoru, sice se musejí pokaždý, když se mění blbej olejovej filtr sundávat, ale jinak nejsou špatný. Cornery určitě, i když facelift svítí líp než přadface, ty cornery budou v zatáčce třeba někde v lese určitě plus. A jestli plánuješ vozit víc různejch věcí v kufru, tak určitě plastový dno-vanu do kufru (nebo oboustrannej koberec) a "síťovej program".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja tie plasty mám (napriek tomu že by som ich podľa konfigurácie nemal mať), ale to že zabraňujú špine dostať sa do motorového priestoru by som zase netvrdil, lebo práve včera som pozoroval svoj motorový priestor a mám tam poriadny svinčík. K tomu ešte aj nejaká potvora mi tam zaliezla, našťastie sú ale káble nedotknuté. :-)
Čo sa týka olejového filtra, netreba nič dávať dole, a tak isto sa aj olej dá bez problémov vypustiť.
Na sieťový program som ale zabudol, ten sa naozaj hodí.

Nakoľko neviem, že koľko jazdíš, tak pozor, aby si nedopadol ako ja, že auto nemá ani 2,5 roka ale už má najazdené 52 tisíc km. Do konca roka budem mať po záruke. :-( Kamarát je na tom podobne.

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja tie plasty mám (napriek tomu že by som ich podľa konfigurácie nemal mať), ale to že zabraňujú špine dostať sa do motorového priestoru by som zase netvrdil, lebo práve včera som pozoroval svoj motorový priestor a mám tam poriadny svinčík

.....

Čo sa týka olejového filtra, netreba nič dávať dole, a tak isto sa aj olej dá bez problémov vypustiť.

...

A bez plastů bys tam měl NEpořádnej svinčík - minimálně 2x takovej. Co se týše výměny filtru a oleje, nemůžeš srovnávat přístup k výpustný zátce a k filtru u TSI a u atmosky - ten je úplně jinej, přičemž tazatel má objednanou právě atmosku, kterou jak ses už přiznal, ty prakticky neznáš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi vďaka za info. Prosím Vás čo máte na mysli pod sieťovým programom?

 

Auto je pre manželku, odhad ročného nájazdu cca 5000km. Preto 1,4 benzín...  Paket pre zlé cesty - moc si od toho nesľubujem. čo sa mi na tom páčilo je zvýšenie svetlej výšky o cca 2cm - u nás občas cez zimu sú vyjazdené koľaje a niektoré nižšie osobné auta tam odtrhávajú plasty alebo aj manžety na poloosiach....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak to má byť na 5000 km ročne, tak predpokladám, že skôr na jazdu v meste alebo v okolí. Na tak málo kilometrov a tento typ jazdy je ale o dosť vhodnejšia 1.2-ka HTP. Bude mať nižšiu spotrebu a ten motor v nízkych otáčka svižnejší. K tomu je ten motor aj lacnejší, má menšiu spotrebu, a ak by si časom plánoval prestavbu na LPG, tak aj tá bude lacnejšia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Priznám sa že k výberu motoru pri viacerých automobilkách som pristupoval vcelku jednoducho - pozeral som aj iné nielen škodu. Pre nájazd km som vyradil všetky tdi/dci a pod. Tiež som vylúčil tsi pre nízky nájazd ale mám pocit že je to stále dosť nové a moc im neverím. Taktiež som vedel že nechcem žiaden 3 válec - je jedno či nafta alebo benzín - toto neviem presne obhájiť len z toho nemám dobrý pocit - neako logicky nechápem ako ten motor rieši tu nevyváženosť a vlastne prečo také motory vznikli.... 

 

Prosím hore uvedené berte s rezervou - pracujem v inej oblasti a je možné že som nezvolil najoptimálnejšie.... Skôr som sa snažil voliť najmenšie zlo a z toho pohľadu mi táto 1,4 prišla  ako najlepšia. Pôvodne som pokukoval po inom 4 válci francúzskej výroby s objemom 1,2. Tak snáď nenatrafím na neaký špciálne zlý kus vyrobený v piatok na poobednej alebo v pondelok doobeda...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trojhrnce vznikly na základě požadavku na menší objem při zachování tepelný účinnosti a snížení ztrát mechanickým třením - při stejným objemu mají menší počet ložisek a menší plochy stěn válců, kterýma ztrácejí teplo a který způsobujou třecí ztráty. A protože nejjednodušší a nejrychlejší metoda je "uříznout", tak spousta motoráren na světě "zkriplovala" tímhle svoje čtyřválce 1,6 až 1,9 na objemy 1,2-1,4, aniž by museli vyvíjet od základu nový motory. Úpravy se udělaly jen nejnutnější nutný, tj. nová klika a případně doplnění vyvažovacího hřídele rotujícího opačným směrem, aby se zmírnily vibrace, kterýma trojhrnec likviduje všecko okolo... A "nový" motory byly na světě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...