Přejít na obsah

Sklopení pravého zrcátka při jízdě zpět


PetrL

Doporučené příspěvky

Mám OII 2005 1.9 TDI 4x4, ale nevím, jestli tam je nějaká paměť. Dá se to zjistit přes VAG COM? Kde?

O součinnosti nastavování levého a pravého zrcátka současně vím a funguje mi to. Docela by mi pomohlo to automatické natáčení pravého při couvání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musis mit elektr. sedacky s pameti nastaveni nastavene polohy, ktera rovnez obsahuje pamet pro nastaveni el. zrcatek. Pote se umi zrcatka nastavovat podle toho, ktery ridic sedi v aute, a take se prave umi naklapet pro couvani...

A ze nevis, zda to mas ? Nepotrebujes k tomu VAG, ale staci vlastni oci - podivej na bok Tve sedacky, zda-li ma toto elpost-1470-0-80810300-1362469468_thumb.jp. nastaveni (ukazka z meho auta) :

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Šlo by to nakódovat?

 

 

sedačka s pamětí není potřeba,s tačí dveřní jednotka a zrcátko pro paměť

 Ale už to není jen o kódování jak se PetrL ptá v prvním příspěvku, ale o investici peněz a nějaký tý práci (výměna zrcátka, zapojení).

 

 

Samo, že dodělat de úplně všechno , ale je to otázka ceny. Musí zvážit jestli chce zainvestovat a zda mu to za to stojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

omicron: Promin za OT, ale kolik mas najeto? Mam ty same sedacky a svy po 10.000km v techto mistech mam uz docela roztazene a rozhodne to vypada hur nez pri koupi. Tve vypadaji jako nove.

Mam najeto cca 100 kkm, a sedacky jsou jak nove, cca 1x za 1-1,5 mesice necham v salonu odborne vycistit a osetrit.

Vypadaji jak na tech fotkach, pokud se Ti neco takoveho deje, mel jsi jit rozhodne do reklamace, asi to byla nejaka patecni ci pondelni vyroba...

 

Mel jsem predtim O2 v Eleganci  a kuzi, ktera byla takova ta zlutobezova, tyto modrosede si vice spini, je to asi dano, ze kuze bude asi kvalitnejsi, je porovitejsi, a evidentne se na nich mene potim nez na tech v Eleganci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

To Pavel 5: Budeš muset vyměnit sklo v zrcátku. Odešlo ti vyhřívání. Vyhřívání se zapíná až když zapneš zapalování a není závislé na vyhřívání okna. Pak po chvíli(asi 1 min)bys měl i dotykem poznat, jak jsou skla teplá. Já jsem měl podobný problém, jak píšeš ty. Koupil jsem čínu(asi 300,-) jinak originál stojí třeba i 1200,-

Editováno: , autor: PetrL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

No já nevím, ale před 2ma lety mi bylo řečeno, že to prostě bez těch sedaček nefunguje. Každopádně jak se dá koupit ta chytrá krabička POLARFIS+ tak ta to umí udělat i u obyčejného el.zrcátka, takže by to mělo nějak jít :kol-32:

 

PS: když mám sklopná zrcátka, tak mají tu funkci teoreticky podporovat nebo pak byla ještě s tou pamětí jako další varianta?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sklápění na zpátečku se dodělat dá i bez sedaček a jak o něco výše píše Rolbař (a že ten se vyzná :-), musíš dát zrcátka s pamětí (a k tomu mít kompatibilní dveřní jednotky). Pokud zrcátko paměť nemá, tak neumí sledovat svoji polohu, neví kam se má sklopit, neví, kam se má vrátit.

Zrcátko s pamění primárně vzniklo kvůli sedačkám s pamětí. Nemá moc smysl, aby ti sedačka zaujala uloženou polohu, když k tomu neumí přenastavit zpětná zrcátká. To sklápění při couvání, je jen vedlejší efekt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sklápění na zpátečku se dodělat dá i bez sedaček a jak o něco výše píše Rolbař (a že ten se vyzná :-), musíš dát zrcátka s pamětí (a k tomu mít kompatibilní dveřní jednotky). Pokud zrcátko paměť nemá, tak neumí sledovat svoji polohu, neví kam se má sklopit, neví, kam se má vrátit.

Zrcátko s pamění primárně vzniklo kvůli sedačkám s pamětí. Nemá moc smysl, aby ti sedačka zaujala uloženou polohu, když k tomu neumí přenastavit zpětná zrcátká. To sklápění při couvání, je jen vedlejší efekt.

no teda tak tomu moc nerozumim ale zrcatko s pameti je podle me nesmysl,to bude ridit nejaka jednotka co bude posilat signal do toho zrcatka,nemyslim si ze sou zrcatka s pameti

edit:tak asi budou s pameti :) ikdyz moc nechapu jak to funguje

Editováno: , autor: foxdivemaster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta paměť je nepřesné označení - ve skutečnosti se jedná o snímání polohy - klasické zrcátko to nemá, to znamená, že řídící jednotka nemá šanci zjistit v jakém je sklo nastavení a tím pádem jej ani neumí do jiného nastavení poslat. Bez informace o poloze si není co pamatovat...

Editováno: , autor: Wittmann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže to, že mám sklopná ještě neznamená, že mají paměť, jestli tomu rozumím dobře, tudíž byly 3 verze zrcátek: El.s výhřevem, el.s výhřevem sklopná a el.s výhřevem sklopná a s pamětí?

 

těch je víc - zrcátka mohou mít tyto funkce:

nastavení skla mechanické nebo elektrické (pokud je elektrické, tak navíc s pamětí/bez paměti)

vyhřívání skla - s/bez

sklápění (celé zrcátko směrem k vozu) mechanicky/elektricky

samozatmívání ano/ne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...