Přejít na obsah

Zpátečka jde přes zuby


Petr Střilka

Doporučené příspěvky

čau kluci, po výměně setrvačníku a spojky mi po 3 nedělích začala blbnout zpátečka. Při studeném motoru zařadím, ale cítím zachvění řadicí páky. Když se to maličko ohřeje zpátečku zařadím maximálně přes zuby. V Posledních dnech začínám pozorovat že začíná jít z tuha 1, ale řadí.

 

2 Octavia,1,9 BKC

 

Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spojka zabírá stejně jak před poruchou, rychlosti dopředu jdou bez problém, až na zmíněnou jedničku. Někde jsem četl že spojkový pedál musí být výš než brzdový, ale nevím jestli to platí pro nové auta. při úplném sešlápnutí mi přijde že spojka 2 cm před podlahou jde hůře než dříve, ale třeba nemá jít až do podlahy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jiného by to ale mohlo dělat než spojka? Ještě jestli spojka nevystavuje moc (když jde u podlahy divně a pedál je výš, takže je delší celý krok pedálu a tím pádem všeho), jako že by už spojkové ložisko přitlačovalo lamelu k setrvačníku. Když nešešlápneš pedál až na podlahu, tak to nejde lépe?

Editováno: , autor: McMatej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Octavia
II 1,9 TDI PD, motor BJB. Podobná závada se mi stala v červenci 2012. Výměna
celého setu spojky, setrvačník- dvouhmota, lamela, přítlačný kotouč a ložisko.
Vše Sachs. Asi po 2000 km, obtížné řazení zpátečky a jedničky, které vyvrcholilo
až k situaci, že bylo nutno řadit zpátečku a jedničku při vypnutém motoru.  Na dovolené výměna spojkového i hlavního
spojkového válce. Po studeném startu asi  800m bez problému. Po uvedené délce jízdy
problém. Nouzový dojez z dovolené 300 km, rychlostí do 80 km/h s řazením
nahoru i dolu s meziplynem . Auto přistaveno na reklamaci. Po demontáži
zjištěn spálený přítlačný kotouč. Mechanik se přiklonil k závadě, vadné pružiny
–pružinách v přítlačném kotouči. Přítlačný kotouč nebylo možno s důvodu
reklamace rozdělat a přesvědčit se. Na základě reklamace vyměněn cely set spojky,
opět Sachs. Najeto 9000 km, funkce spojky OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...