Jump to content

McMatej

Uživatel
 • Posts

  1,663
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by McMatej

 1. Dovolím si nesouhlasit. Problém je v destičkách. Když je materiál destičky měkčí než rez na kotouči, tak i bodová koroze na kotouči vydře do destičky drážku a na kotouči se začne dělat kruh. A pak už to jde rychle..... Na kotoučích nejsou vydřené drážky pod úrověn povrchu. Naopak je tam "nabobtnalá" vrstva koroze a ta vydírá destičku. A trochu jiné téma. Jak, podle čeho, vybíráte destičky??? Já nikde žádné parametry třecích materiálů destiček nenašel.
 2. Ve městech a zejména v centrech měst je doprava největším znečisťovatelem.
 3. Tak mně určitě zajímají víc lokální emise (a nejen CO2). Co je mně do světových, když Čína, Indie ......
 4. I na lokálních emisích??
 5. Ano, strašilo. Benzín se tam může dostat i při klasickém startování. A při vyšším zatížení se nespáleným benzínem (bohatou směsí) katalyzátor chladil. Povídají (píšou) se strašný věci. :-)
 6. Aha, takže nepřesná formulace? V motoru je daleko více mazacích kanálů než jen kanál v ojnici. A ojnice bez mazacích kanálů byly dřív než ojnice s kanály, takže bych spojitost s nízkoviskozními oleji a olejovou mlhou vyloučil.
 7. Taky bych řekl, že motor (setrvačník) nepozná, jestli s ním točí převodovka nebo startér. V klidu a s citem se nemůže nic stát.
 8. Vážně myslíš, že i kliková a vačková hřídel je mazána olejovou mlhou?? To se mně zdá až těžko uvěřitelné. Mlhou (rozstřikem) jsou mazány (chlazeny) válce a písty.
 9. Olej Mobil Super 3000 X1 FE 5w30 je ACEA A1/B1, což jsou motorové oleje s nízkou HTHS viskozitou a ty patří do jen motorů pro ně určené a to 1.2 TSI není. Ale pro jednou se (snad) nic nestalo. ;-)
 10. Baterka vydrží, když je nabitá. Dnešní auta moc nanabíjejí.
 11. Já bych jí odpojil. Myslím, že to doporučují i v návodu. Když ji neodpojíš a vybije se, tak se auto vyresetuje stejně.
 12. Mně to dělaly (na Fábii) silentbloky na stabilizátoru. https://peha-autodily.cz/drzak-pricny-stabilizator-meyle-1004110051 Mazaní z venku nepomáhalo, pomohlo až rozebrání a namazání celé díry silentbloků vazelínou. I když jsem to dost intenzivně mazal zvenku, tak po rozebrání byla díra uplně suchá. Od té doby (1/2 roku) klid. Silentbloky na rameni to dělat nemůžou. Tam se po sobě nic nepohybuje, jen se kroutí.
 13. Na Favortech a Feliciích byl na jedné poloose "dynamický tlumič kmitů" https://www.skoda-techweb.cz/clanek.php?id=225. Nemá být na té tenčí poloose taky? A jestli není sériově, nepomohl by??
 14. McMatej

  Spanie v aute.

  Lůžková úprava Omlouvá tě jazyková bariéra. ;-)
 15. Že se ohne rameno a rozhodí geometrie se nebojíš?
 16. Já bych řekl, že nejde o řezání závitu, ale o navaření vnější elektrody. Natočí část svíčky se závitem do přípravku a na pořád stejné místo (vzhledem k připravku) přivaří elektrodu. Stačí dbát jen na polohu přípravku ve svařovacím automatu. Náklady 0,0 nic.
 17. McMatej

  Autobaterie

  S odpojeným konektorem to nepřebíjí. Jako staré auto, ta se také nepřebíjela.
 18. To chce diagnostiku, někoho kdo to s ní umí a sledovat, co se děje při normálním a při nenormálním startu. Možností tolik není. Buď je špatná směs nebo jiskra.
 19. McMatej

  Autobaterie

  Atlan: Dík Caster: Například na straně 4 v návodu od baterie navod EXIDE.pdf
 20. Nevím, školy nemám, ale osobně si myslím, že brzdám neprospívá, když se po brždění a zastavení, zejména po intenzivnějším, stojí na brzdě. Ohřátá destička se stále přitlačuje na ohřátý kotouč, zbytek kotouče chladne, to nemůže dělat dobrotu.
 21. Podle mého názoru nejde jen o celkový počet ujetých km, ale hlavně o "styl" používání. Pokud to najezdíš např. po 100 x 50 km jízdách, tak by to nemusel být problém. Ale pokud je to 1000x 5 km, tak by bylo lepší ho vyměnit po roce. Popojíždění s věčně studeným motorem nedělá oleji moc dobře.
 22. Krátce řečeno ne, ne, ne a ne. viz navod EXIDE.pdf akumulatory.pdf
 23. Myslím, že je to "úmyslné" cuknutí jako prevence před přilepením. Píše se o tom v návodu od auta.
×
×
 • Create New...